Růst šestek ve dvou a půl letech?

7933
16.10.16 12:59

Růst šestek ve dvou a půl letech?

Dobrý den maminky, chtěla bych se zeptat, kdy vašim dětem začaly růst šestky? Podle zaručených rad na internetu to má být prý kolem první třídy, plus, mínus 1rok. Včera jsem si všimla při čištění zubů u malé, že se jí klube šestka vlevo dole, je to vůbec možné??? Podotýkám, že dcera bude mít v listopadude 2,5 roku. Komplet mléčného chrupu dosáhla letos v srpnu. Není to u tak malého dítětě nějaká anomálie?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11713
16.10.16 13:03

Tak vvyloučení to není, značně neobvyklé ano. Může to být i něco jiného, třeba podrážděná dáseň. Mohla si tam něco třeba píchnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7933
16.10.16 13:09

@jessikka opravdu je to regulérní kousek zubu venku, bílý, klepala jsem i lžičkou, protože jsem tomu nechtěla věřit. Zítra brnknu zubaři, asi s tím nic neudělá, jen jestli to nebude děla nějakou neplechu :think: málo místa, křivit ty mléčné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7531
16.10.16 13:15

Tak malou pořád údajně bolí zoubek, byly jsme i u zubařky, ta nám taky tvrdila že jí rostou šestky, má citlivé dásničky a dceři budou v prosinci 3 roky. Zatím teda nic vyrostlého nemá, ale vzadu má teda bouličky jako když se jí něco klube :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2257
16.10.16 13:18

@Maty80 Můj syn ve 2,5 letech nemá ani jednu pětku, tak žasnu. Ale tohle asi budou mléčné zuby, ty by nemusely nadělat moc paseky. Z rodiny znám případ, kdy dítě mělo dole na každé straně 2 dvojky (tedy dole celkem 4 dvojky) mléčné a ve stejném počtu vyrostly i ty stálé. Pak přišlo na řadu trhání těch stálých, ale mléčné se tam nechaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
422
16.10.16 19:42

Dceři začaly růst čtyřky ve třech a půl letech. Ve čtyřech a půl ji začaly adat mléčné zuby. Teďka ji je pět a už má vyměněné jedničky a rostou ji dvojky.
:lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5815
16.10.16 20:30

Dceři je 26 měsíců a šestku vpravo dole má už skoro venku. Před čtrnácti dny jsme byli u zubaře a nic neříkal, že by to bylo něco mimořádného nebo bylo potřeba to nějak řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7933
17.10.16 10:47

Děkuju všem za reakce :hug: ais je to v pořádku, jenom mě to překvapilo, pořád narážím na informace typu, mléčný chrup 20 zubů, tak jsem si myslela, že máme od zubů nějaký čas klid, evidentně jsem se mýlila :D

@Michelle_M píše:
Dceři je 26 měsíců a šestku vpravo dole má už skoro venku. Před čtrnácti dny jsme byli u zubaře a nic neříkal, že by to bylo něco mimořádného nebo bylo potřeba to nějak řešit.

nevíš náhodou, tyto šestky jsou mléčné, nebo už stále zuby?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
422
17.10.16 21:43

Šestky jsou stálé. tak pořádně čistit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu