Ruština 1 Fraus

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ivulka
Ukecaná baba ;) 1073 příspěvků 01.01.18 12:19
Ruština 1 Fraus

Máte někdo Ruštinu 1 od Frause pracovní sešit? Potřebovala bych pomoc s jedním cvičením. Jedná se o stranu 33 cvičení 3. Případně kdyby mi mohl někdo pomoci s tímto cvičením, tak mohu naskenovat a poslat mailem. Děkuji

Reklama

Reakce:

chaela
Zasloužilá kecalka 990 příspěvků 01.01.18 12:23

O co se jedna? Jako o jaky gramatick jev? Neco malo umim, ale je to uz par let, co jsem se tomu prestala venovat. Nemuzes fotku dat sem?

ivulka
Ukecaná baba ;) 1073 příspěvků 01.01.18 12:28
Fraus

Tak se pokusím tu fotku dát sem

Ronniszka
Povídálka 47 příspěvků 01.01.18 12:29

Dej sem fotku, se na to podivame.

cecetka
Kelišová 7151 příspěvků 01.01.18 12:33

@ivulka A co z toho ve kterem radku nevis?
Navic treba ve slovniku by sis to sama bez problemu vyhledala a tim si to i zapamatovala.

ivulka
Ukecaná baba ;) 1073 příspěvků 01.01.18 12:34

Je to pro dceru, rusky neumím a ona si s tím neví rady s celým cvičením. Slovník nemáme.

Ronniszka
Povídálka 47 příspěvků 01.01.18 12:36

Nemám klávesnici s azbukou, píšu písmenka do řádku podle pořadí vynechaných.
a, o, a, o, o, o, a, a
o, o, o
o, o, a
a, o
o, o
a, a
o
o, o, o
a, o, a

S tím, že někde se to „o“ bude číst jako „a“, protože není pod přízvukem.

ivulka
Ukecaná baba ;) 1073 příspěvků 01.01.18 12:36

Moc moc díky

Ronniszka
Povídálka 47 příspěvků 01.01.18 12:39
@ivulka píše:
Je to pro dceru, rusky neumím a ona si s tím neví rady s celým cvičením. Slovník nemáme.

Hele, ale být to pro moji dceru, tak bych ji vyčinila, protože cvičení je z kategorie velmi snadných a pokud se učí ruštinu alespoň od počátku školního roku, měla by to zvládnout. Každopádně rádo se stalo. Mělo by to být správně, doufám, že jsem se nepřeklepla.

ivulka
Ukecaná baba ;) 1073 příspěvků 01.01.18 12:42

Učí se od začátku školního roku. Nemá s ničím jiným problém. Učí se anglicky, německy a teď ve škole ještě rusky. S žádným předmětem nebojuje, jen právě s tou psanou ruštinou je problém. Nemá žádnou poruchu učení. Ale i tak ještě jednou díky.

Ronniszka
Povídálka 47 příspěvků 01.01.18 12:46
@ivulka píše:
Učí se od začátku školního roku. Nemá s ničím jiným problém. Učí se anglicky, německy a teď ve škole ještě rusky. S žádným předmětem nebojuje, jen právě s tou psanou ruštinou je problém. Nemá žádnou poruchu učení. Ale i tak ještě jednou díky.

Jj, to je šikovná. Já jsem to nepsala proto, abych ji snížila její kvality, ale proto, že kdyby moje dítě přišlo s tím, že má velmi těžký úkol z matematiky, které vyloženě nehovím, byla bych ráda, kdybych věděla, jestli je to fakt náročný, protože používá Nashovy rovnováhy, nebo je to snadný jak matice 4×4.

ivulka
Ukecaná baba ;) 1073 příspěvků 01.01.18 12:51

Já vím, že jste to tak nemyslela, jen toho má moc a chtěla jsem jí pomoct. S jazyky jí nepomůžu, všechno ostatní problém není. Taky nejsem zastáncem toho, abych za někoho dělala úkoly. U ní je to asi i tím, že ona tu ruštinu nenávidí, má k ní velký odpor. Ale bohužel druhý jazyk být musel a v němčině vy se už teď nudila, tudíž poté nezbývalo nic jiného, než ruština.

chaela
Zasloužilá kecalka 990 příspěvků 01.01.18 12:52

Tak mi byl mezitim naservirovan obed a byla jsm s odpovedi predbehnuta. Souhlasim s tim, ue je to jednoduche, ale ja sama jsem obcas mela problem se zjevne jednoduchym ukolem a az po ziskani spravnych odpovedi mi to doslo. Tak treba se i tve dceri rozsviti a rekne si „aha“ :)

Uživatel je onlinejege
Zasloužilá kecalka 889 příspěvků 05.01.18 10:07
@Ronniszka píše:
Mělo by to být správně, doufám, že jsem se nepřeklepla.

Je to správně.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Bába Kamenická: Žena, která léčila Václava Havla či Jiřího Bartošku

Léčila prezidenty i slavné umělce, našince i cizince. Božena Kamenická,... číst dále >

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách má vítěze druhého kola

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama