Ruština 1 Fraus

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ivulka
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 01.01.18 12:19
Ruština 1 Fraus

Máte někdo Ruštinu 1 od Frause pracovní sešit? Potřebovala bych pomoc s jedním cvičením. Jedná se o stranu 33 cvičení 3. Případně kdyby mi mohl někdo pomoci s tímto cvičením, tak mohu naskenovat a poslat mailem. Děkuji

Reakce:
chaela
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 3 inzeráty 01.01.18 12:23

O co se jedna? Jako o jaky gramatick jev? Neco malo umim, ale je to uz par let, co jsem se tomu prestala venovat. Nemuzes fotku dat sem?

ivulka
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 01.01.18 12:28
Fraus

Tak se pokusím tu fotku dát sem

Ronniszka
Stálice 71 příspěvků 01.01.18 12:29

Dej sem fotku, se na to podivame.

cecetka
Echt Kelišová 7636 příspěvků 01.01.18 12:33

@ivulka A co z toho ve kterem radku nevis?
Navic treba ve slovniku by sis to sama bez problemu vyhledala a tim si to i zapamatovala.

ivulka
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 01.01.18 12:34

Je to pro dceru, rusky neumím a ona si s tím neví rady s celým cvičením. Slovník nemáme.

Ronniszka
Stálice 71 příspěvků 01.01.18 12:36

Nemám klávesnici s azbukou, píšu písmenka do řádku podle pořadí vynechaných.
a, o, a, o, o, o, a, a
o, o, o
o, o, a
a, o
o, o
a, a
o
o, o, o
a, o, a

S tím, že někde se to „o“ bude číst jako „a“, protože není pod přízvukem.

ivulka
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 01.01.18 12:36

Moc moc díky

Ronniszka
Stálice 71 příspěvků 01.01.18 12:39
@ivulka píše:
Je to pro dceru, rusky neumím a ona si s tím neví rady s celým cvičením. Slovník nemáme.

Hele, ale být to pro moji dceru, tak bych ji vyčinila, protože cvičení je z kategorie velmi snadných a pokud se učí ruštinu alespoň od počátku školního roku, měla by to zvládnout. Každopádně rádo se stalo. Mělo by to být správně, doufám, že jsem se nepřeklepla.

ivulka
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 01.01.18 12:42

Učí se od začátku školního roku. Nemá s ničím jiným problém. Učí se anglicky, německy a teď ve škole ještě rusky. S žádným předmětem nebojuje, jen právě s tou psanou ruštinou je problém. Nemá žádnou poruchu učení. Ale i tak ještě jednou díky.

Ronniszka
Stálice 71 příspěvků 01.01.18 12:46
@ivulka píše:
Učí se od začátku školního roku. Nemá s ničím jiným problém. Učí se anglicky, německy a teď ve škole ještě rusky. S žádným předmětem nebojuje, jen právě s tou psanou ruštinou je problém. Nemá žádnou poruchu učení. Ale i tak ještě jednou díky.

Jj, to je šikovná. Já jsem to nepsala proto, abych ji snížila její kvality, ale proto, že kdyby moje dítě přišlo s tím, že má velmi těžký úkol z matematiky, které vyloženě nehovím, byla bych ráda, kdybych věděla, jestli je to fakt náročný, protože používá Nashovy rovnováhy, nebo je to snadný jak matice 4×4.

ivulka
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 01.01.18 12:51

Já vím, že jste to tak nemyslela, jen toho má moc a chtěla jsem jí pomoct. S jazyky jí nepomůžu, všechno ostatní problém není. Taky nejsem zastáncem toho, abych za někoho dělala úkoly. U ní je to asi i tím, že ona tu ruštinu nenávidí, má k ní velký odpor. Ale bohužel druhý jazyk být musel a v němčině vy se už teď nudila, tudíž poté nezbývalo nic jiného, než ruština.

chaela
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 3 inzeráty 01.01.18 12:52

Tak mi byl mezitim naservirovan obed a byla jsm s odpovedi predbehnuta. Souhlasim s tim, ue je to jednoduche, ale ja sama jsem obcas mela problem se zjevne jednoduchym ukolem a az po ziskani spravnych odpovedi mi to doslo. Tak treba se i tve dceri rozsviti a rekne si „aha“ :)

jege
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 05.01.18 10:07
@Ronniszka píše:
Mělo by to být správně, doufám, že jsem se nepřeklepla.

Je to správně.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Herečka Patricie Solaříková končí v seriálu Ulice. A z čeho bude žít?

Stála u zrodu nekonečného seriálu Ulice, ale teď – po dvanácti letech – z něj... číst dále >

Zadlužený feťák? David Š. má značkové oblečení a postavu jako z fitka, vraždil pro pár tisíc

Rozdíl mezi nimi bije do očí. Když ke včerejšímu soudnímu stání dorazil Ivan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >