Růstový spurt či nedostatek mléka?

Anonymní
9.11.20 22:40

Rústový spurt či nedostatek mléka?

Ahoj, co si o tom myslíte? K doktorce jdu za pár dní tak se zeptám.

Můj syn má 7týdnů a je plně kojený..Kojím kdy si malej řekne a třeba to je co 1,5h a nebo ho mam na prsou furt..V noci jsem i kojila od pulnoci do 7 ráno a pak se malej asi unavil a usnul..Při kojení je neklidný, vzteká se a saje fakt dlouho.Je to unavující a trvá to asi týden, co takhle přežíváme..Mléko mi teče, furt měním ty prsní vložky ale přijde mi, že malého mé mleko proste nezasyti..Měním plenku každé 3-4h a pokaždé je počůráná takže by neměl být dehydrovaný..Dnes večer jsem to nevydržela a udělala mu UM. Vypil tak cca 100ml a ted spokojene spinká..Co mám dělat? Kojit chci ale tohle mě vyčerpává jak psychicky tak fyzicky..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8529
9.11.20 23:16

Podobny dotaz tu nedavno byl.
UM nedelej, bodejt by nebyl spokojeny, kdyz to tece samo, je to sladke, hutne a je toho moc najednou.
Koj na pozadani a vydrz, no.
A zkus ho odpojovat, kdyz usne, prip.prso menit za dudlik, musi to byt dost nepohodlne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
217
10.11.20 00:27

Měla jsem to stejné. Koj pokud můžeš! Přejde to. Dcera byla to samé. Za 2 týdny jsou ji 2 roky a kojím stále. Ale pamatuji si jaké to bylo peklo když pořád plakala a byla neklidná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.20 02:25

@Lucie_Sx
Je to celkem vyčerpávající..Snažím se, dudlík vyflusne a rve.. On treba ji 2,5h pak zavre oci, ja cekam 5min nez zabere a prenasim do postylky a opet rev..
@Le_lenaz a také si měla na prsou furt? Ja se bojim, ze mi zmizi mleko jak nespim a jak je to psychicky, fyzicky vycerpavajici..
Ted mam maleho opet na prsou a už padám opět na hubu…Doufám, ze to vydrzim a nezesilim :pankac:
zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
8529
10.11.20 02:31
@Anonymní píše:
@Lucie_Sx
Je to celkem vyčerpávající..Snažím se, dudlík vyflusne a rve.. On treba ji 2,5h pak zavre oci, ja cekam 5min nez zabere a prenasim do postylky a opet rev..
@Le_lenaz a také si měla na prsou furt? Ja se bojim, ze mi zmizi mleko jak nespim a jak je to psychicky, fyzicky vycerpavajici..
Ted mam maleho opet na prsou a už padám opět na hubu…Doufám, ze to vydrzim a nezesilim :pankac:
zakl.

Jako ze pije 2,5 hodiny? To neee, to uz ho odpoj. Citis, ze pije, pak uz jen zuzla, nechat ho, a odpojit. Pripadne prostridat prsa.

Do postylky ho neprendavej, koj v leze a nech ho spat a spi taky, jinak budes fakt zombie…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60910
10.11.20 03:09
@Anonymní píše:
Ahoj, co si o tom myslíte? K doktorce jdu za pár dní tak se zeptám.Můj syn má 7týdnů a je plně kojený..Kojím kdy si malej řekne a třeba to je co 1,5h a nebo ho mam na prsou furt..V noci jsem i kojila od pulnoci do 7 ráno a pak se malej asi unavil a usnul..Při kojení je neklidný, vzteká se a saje fakt dlouho.Je to unavující a trvá to asi týden, co takhle přežíváme..Mléko mi teče, furt měním ty prsní vložky ale přijde mi, že malého mé mleko proste nezasyti..Měním plenku každé 3-4h a pokaždé je počůráná takže by neměl být dehydrovaný..Dnes večer jsem to nevydržela a udělala mu UM. Vypil tak cca 100ml a ted spokojene spinká..Co mám dělat? Kojit chci ale tohle mě vyčerpává jak psychicky tak fyzicky..

Zkusila jsem odstrikat a dát z flašky a zjistila, že malý je prostě líný sat.. Z flašky vytáhne 60 ml hned, z prsa mu to trvá i víc jak. Hodinu :think: hele, buď odsavat, nebo vydržet, až ho to přejde, nebo to ukončit :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
718
10.11.20 08:22
@Anonymní píše:
@Lucie_Sx
zakl.

Tak to bude problém spíš v tom přenesení do postýlky. Dej si minčo k sobě do postýlky a vyspíte se oba 🙂.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
171
10.11.20 12:06

Nám tohle přišlo, když byly dceři 2měs. Měla jsem ji u prsa prakticky pořád. Spala vždy tak 40min a řev. Někdy když se zadařilo tak spala hodinu. U kojení byla neklidná, vztekala se, vždy pět min pila a pak přišlo zhruba 10min vztekání a furt takhle dokola. Takhle jsme jely v kuse asi měsíc (vše konzultováno s dr.) Nejel že furt pila, ale ani skoro vůbec nepřibírala, takže nám bylo doporučeno UM. Dávala jsem na večer 120ml (někdy vypila vše, někdy ne) a najednou byl klid, spala 4h někdy i 5h, dokonce i z prsa začala krásně sát, a byla vklidu. Ovšem to trvalo tak 14dní. Pak nanovo, mléko odemně pro ni nebylo dostatečně výživné (nezasytilo ji, tak jak potřebovala) Do 5ti měsíců jsem kojila a dokrmovala UM. Prso mi začala odmítat, tak jsme zůstaly jen na UM a začaly pomalu s příkrmy. Od doby co byla jen na UM, byl klid, spala celou noc, jen někdy se vzbudila, že měla hlad. Teď jí je rok, mléko už dostává jen večer a ráno (někdy ho ani nechce) a nemyslím že by nějak strádala tím, že jsem přestala kojit :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
22.11.20 20:16

Ahojte, máme to podobne už 2 dny neukojitelny a to mám mlika tak ze musím odsavat a on by nové i v postýlce furt sosal, museli jsme zkusit dudlík ikdyz ho nema rad, ale je z toho sám tak unavený ze i dudlík vezme…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama