Rybářská povolenka

3.3.20 10:18

Rybářská povolenka

Ahoj, přítel už delší dobu mluví o tom, že by ho bavilo chytat ryby, tak jsem se rozhodla, že mu k narozeninám zaplatím rybářskou povolenku + rybářský lístek. Můžu se zeptat, co vše je potřeba zařídit a kolik to celkem se vším všudy stojí? Děkuju za odpověď ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3309
3.3.20 10:26

Rybářský lístek na úřadě. Podle délky jeho platnosti se odvíjí cena. A pak na svaz pro povolenku roční. Ještě jestli pstruhová nebo mimopstruhová. Zaplatit brigádu a je to. Já dával před lety 3500,– myslím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
149
3.3.20 10:27

Nejlepší je zajít na český rybářský svaz u vás ve městě. Já kdysi dávno jako dítě musela skládat zkoušky - chodili jsme na přednášky a pak psali test. Vím, že se dá dostat lístek i bez těch zkoušek. Ceník povolenek bývá na netu, záleží pod jaký kraj spadáte, ceny jsou odlišné. Dá se koupit i celorepubliková. Pak také záleží jestli chceš pro něho pstruhovou (chytání ryb na řece) nebo mimopstruhovou (rybníky, přehrady atd) anebo oboje.
Jak jsem už psala nejlepší je si zajít na ten rybářský svaz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8536
3.3.20 10:32

@Jana84667 A už někdy povolenku měl? Jestli bude teprve začínat, tak bude muset první složit zkoušky. Pak rybářský lístek na úřadě a povolenku na svazu, ta stojí podle toho, kde by chtěl chytat, buď celosvazová a nebo jen kraj. Minulý měsíc jsem kupovala manželovi, východní čechy 2500, jsou v tom i brigády. Pokud by přítel chodil na brigády, tak by je platit nemusel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
128
3.3.20 10:33

Přítel si teď zařizoval - dával nejdřív žádost někam na rybářský svaz, pak dělal testy, s výsledky pak dostal rybářský lístek na úřadě. Vyšlo to cca na 4tis., ale záleží na jakou dobu si to zařídí a kde bude chytat (jestli jen kraj nebo celorepubliková). Pak jsou ještě nějaké příspěvky do svazu, brigády atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20948
3.3.20 10:36

Na rybářském svazu ti řeknou vše potřebné. Nebo koukni na webové stránky, určitě tam najdeš nějaké konkrétnějšího info a třeba i ceník.
Nevím, jak je to u dospěláků (bude to vesměs asi stejné), ale syn loni dělal zkoušky, aby mohl získat rybářský lístek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
313
3.3.20 11:24

Já bych to udělal jinak… Zařiď pobyt, kde může chystat bez povolenky - říká se tomu chyť a pusť. S povolenkou je to složitější…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
149
3.3.20 11:28

No anebo jak píše @jasatko .. Spousta kamarádů takhle chodí na sportovní rybníky, soukromé. Zaplatí za den třeba 300Kč a pak chytají ryby, to co chytí pustí anebo si rybu za nějaký poplatek nechají. Jinak je lepší, když si tohle oběhá sám, já bych mu darovala poukaz do rybářské prodejny a takhle by ho to mohlo nakopnout si pak lístek vyřídit :)
Jde to i bez těch zkoušek, ale je to po známosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
313
3.3.20 11:36

@Lucie1903 :potlesk: :palec: naprostý souhlas

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
313
3.3.20 11:38

Otázka bokem… Nejste náhodou plus mínus ze středu Čech? Hledáme parťáky… Teda spíš manžel, já na ryby jezdím s flaškou a grilem :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
149
3.3.20 11:43

@jasatko No my jsme ze zlínského kraje :mrgreen: Já mám teď lístek propadlý, ale uvažuji že si obnovím a budu chodit relaxovat k vodě :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
313
3.3.20 11:54

@Lucie1903 Kruci, Zlín už je trochu z ruky. My jsme od Českého ráje a máme skoro pětiletou holčičku, tak ještě nějaký extra štreky nejezdíme. Manžel si lístek letos zařídit chtěl, ale vzhledem k tomu, že nás pravděpodobně čeká rekonstrukce, tak to zase odložil. Jedeme dál stylem chyť a pusť. Relax u vody je bájo :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
149
3.3.20 12:00

@jasatko Tak to je fakt trochu mimo :mrgreen: No ono je to docela pálka a pořád to zdražují.. Nemluvě o začínajícím rybáři, který nemá vybavení :potlesk: To my teď zase hodně investujeme do motokrosu :roll: Já teda spíš jenom koukám z dálky, ale přítel se do toho zbláznil. A to taky penízky pěkně letí. Já zas investuju do focení.. tak snad se někdy dostane i na ty ryby :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
313
3.3.20 12:07

@Lucie1903 Já mám pocit, že taková investice nikdy nekončí… Začínal s jedním prutem a pidi sedátkem k vodě… Teď jsme pořídili bivak a lehátka. Já myslela, že mě švihne, když jsem zjistila, kolik ten zelenej „stan stojí“… 10.000 + 12.000 za lehátka a jeden spacák, co jsme teď koupili na veletrhu :cert: Je to pořád něco… Jsem zvědavá, kdy budeme pořizovat člun na závozy :pocitac: No ale jsem ráda, že motorku prodal hned po chvíli našeho chození. Rybařina je bezpečnější :D Jsem někde slyšela vtip - manžel se děsí toho, že jednou manželka prodá rybářskou výbavu, za to, kolik jí řekl, že stojí :mrgreen: Nebo tak nějak to bylo… Mě manžel naštěstí nelakuje :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
149
3.3.20 12:18

@jasatko No ty kráso 8o To ani nemůžeme psát takový věci, ještě zakladatelku odradíme a přítel dostane maximálně magnetické rybičky pro děti :mrgreen: Vůbec, žádný člun - bych mu koupila tu zakrmovací lopatku a ať se procvičí v házení :lol: By se aspoň protáhl :mrgreen: Ale jsou to teda šílené pálky, a taky se to nasbírá třeba u blbého krmítka za 14 Kč, které pak zůstane někde zaklíněné pod šutrem :cert: No u nás se ty motorky staly teď hitem (sousedi kolem nás si taky koupili) a naše návštěva na pohotovosti šla z 0 na 100.. Takže já jim teď dělám akorát rozvoz do špitálu.. Vyhozené ramena, zlomené lopatky :palec: To já bych na ryby jezdila sama. Přítele to vůbec nebere :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama