Agresivní pes, utratit ?

70
29.2.20 10:55

agresivní pes, utratit ?

Ahoj, mám tu problém, který nevím jak řešit :nevim:
Už dva roky máme jacka rusella, a všechno bylo v pohodě dokud ho nepokousal cizí pes na procházce. Byl to pes, který rád dováděl s dalšími psy, a vcelku s ním nebyl žádný problém. ten problém nastal po tom, co ho ten pes pokousal. Byli jsme na procházce a kolem nás se začal toulat nějaký pes bez páníčka. Pak přiběhl k nám, očuchal mého psa a nejednou po něm vyjel. Dasty se pak začal bránit, a odnesl to kousancem do krku. A pak to všechno začalo. Totálně ztratil důvěru ke psům, jakmile se k němu přiblíží nějaký pes začne vyjíždět, a nejen na psy ale i na mě, jakmile mu chci odepnout vodítko začne na mě vrčet. Jednou už psa málem pokousal, když se k nám na zahradu zatoulal nějaký pes a podlezl plotek k nám. Dneska už to ale překročilo hranice, kolem naší zahrady procházela paní s vlčákem a on ani nevím jak někde našel díru a musel utéct za ním, začal na něj dorážet, naštěstí ho nepokousal. Když jsem ale konečně chytla tak pokousal mě do zápěstí. Není to nic hrozného, ale mě to utvrdilo, že si takového psa nemůžu nechat. Buď půjde utratit nebo do utulku, máme malé děti a nechci nic riskovat. Proto se ptám, je podle vás lepší utulek nebo utratit? Ať už to bude to nebo to, budu dělat opravdu s těžkým srdcem protože to byl náš společník ale takhle to nejde. Zajímal by mě váš názor na celou věc, předem děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1421
29.2.20 11:02

Dost pochybuju, že nějaký veterinář utratí zdravého mladého, i když možná zkaženého psa. A do útulku ho rozhodně taky nevezmou jen proto, že jste ho nevychovali. Začněte s ním chodit na cvičák, zkuste sehnat zkušeného kynologa, který vám s ním poradí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.2.20 11:02

Kamarádka (velmi blízká, takže vím přesně) se 15 let starala o psa po podobném traumatu který se choval stejně. Nebyl vůči ní agresivní jen tak, ale pokud začal vyjíždět na jiného psa, několikrát ji při snaze tomu zabránit pokousal. Starala se o něj takto až než dožil v těch 15ti letech, jiná paní ho právě proto odložila. Pracovali s ním a během let to bylo čím dál lepší. Nemáte agresivního psa vůči lidem, ale vůči psům, to je pořád lepší varianta a navíc ze strachu ne z dominance, což je taky lepší varianta a podle mě je to řešitelné. Dotyčná kamarádka má také dítě. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6972
29.2.20 11:03

Jsou útulky a azyly, kde se na převýchovu specializují. Řeknu to tvrdě, ale utratit zdravého psa jen proto, že holt nejsi zkušený chovatel a nezvládla jsi situaci a nemáš kvalitní plot bez děr, mi přijde hrozný. Chápu, že nechat si ho nemůžeš, když na něj nestacite, ale dělala bych vše proto, abych mu našla jiné bydlení. Rozhod sítě na fb, je tam plno psích skupin. Kdo pomoc hledá, najde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13383

Ty tady dostaneš čočku… :mrgreen:. Nejdřív najděte zkušenýho cvičitele, který vám ten problém pomůže zvládnout, teprve potom řešte nového majitele. Utracení je tomhle případě dost předčasný krok. Bohužel tohle módní plemeno je přešlechtěný a často se stává, že někteří psi jsou poněkud „pošahaný“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1517

A co takhle a ním začít pracovat místo toho, aby ses ho hned zbavila nebo ho dokonce nechala zabít. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6972
29.2.20 11:04

Btw pokud ho nemáš odněkud z mnozirny, tak by ti mohl pomoci majitel chovné stanice. Případně útulek, pokud ho máš z útulku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48189
29.2.20 11:06

Hladala bych psychologa pro zvitara. Hledat cloveka, ktery dela terapie pro ne.
Ten pes se trapi, zazil na sobe zlo. Nez uvazovat o utraceni, tak hledat jine reseni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
289
29.2.20 11:07

Utracení bych volila až úplně v krajním případě. Chápu že je to těžké hlavně kvůli malým dětem, ale přeci jenom to byl váš pejsek kterého jste měli rádi (doufám že pořád máte). Váš pes zažil trauma a neví jak má dál reagovat. Kolikrát se takové trauma podepíše i na člověku když něco takového zažije. Musí se se psem pracovat aby to překonal. Existují i psí psychologové nebo někdo kdo s takovými pejsky pracuje. A když už tak lepší varianta než útulek je najít někoho kdo si psa vezme domů. I když jsem ráda že útulky existují, nedostává se tam psům takové pozornosti a lásky jakou by si zasloužili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4292
29.2.20 11:08

Přenesená agrese, něco si o tom najdi, dá se s tím pracovat. Zdravého psa ti normální veterinář neutratí a v útulku ti ho samozřejmě taky jen tak nevezmou, pokud jim ho teda nehodláš uvázat u brány :roll: Najdi odborníka na výchovu a začni na tom pracovat, vždyť ses ještě ani nepokusila o nápravu a hned bys psa zabíjela, s těžkým srdcem :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.2.20 11:12

@Neli114 kdyby jsi ho chytla při té rvačce za zadní nohy a odtáhla za ně, tak tě nikdy nemůže pokousat, protože na tebe nedosáhne. Takto se to má dělat, když se psi rvou, přesně proto, že jsou v tu chvíli v afektu a vůbec nevěděl, že tě pokousal. Rada pro příště. Být tebou vyhledám někoho, kdo cvičí psi a začnu o tom něco studovat a zkusit něco dělat až pak bych zvažovala možnosti které píšeš, jako dát psa pryč… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.2.20 11:14

1. spravit plot
2. na procházky zatím s lehkým košíčkem
3. nenechávat psa a dítě samotné na zahradě (přenesená agrese, když půjde kolem cizí čokl)
4. vyhledat zkušeného cvičitele

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8514
29.2.20 11:16

@Neli114 Dokud ho ten cizí pes nepokousal, tak byl v pohodě. Fakt bys ho dala utratit, nebo ho šoupla do útulku, místo toho abys mu pomohla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4292
29.2.20 11:17

@Kristina1990 Ano, to je dobrá rada, rozhodně lepší postup, než mezi ně strkat ruce a snažit se jim oddělit hlavy, ono to navíc toho psa často tak vykolejí, že zapomene, že se vlastně chtěl rvát na život a na smrt :D Akorát by se pes měl chytit nad koleny, aby náhodou nedošlo k poškození kloubu, ale to mi vždycky přišlo přeci jen už moc blízko k zubům :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.2.20 11:18
@Janli píše:
Ty tady dostaneš čočku… :mrgreen:. Nejdřív najděte zkušenýho cvičitele, který vám ten problém pomůže zvládnout, teprve potom řešte nového majitele. Utracení je tomhle případě dost předčasný krok. Bohužel tohle módní plemeno je přešlechtěný a často se stává, že někteří psi jsou poněkud „pošahaný“.

A tu čočku dostane právem. Psa nemám (protože mám malé děti, rozum a zodpovědnost), ale když čtu úvodní příspěvek, stoupá mi tlak. Přesně, módní plemeno, výcvik evidentně žádný a v úvahu přichází jen dvě instantní řešení (útulek/utracení). Protože pátrat na netu, sehnat psího psychologa nebo zkušeného kynologa a snažit se problém vyřešit by stálo moc času a peněz :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama