Záchranná služba odvezla příbuzného na psychiatrii

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.05.19 15:57
Rychlá a psychiatrie.

Ahoj/dobrý den, dne mého člena rodiny odvezla rychlá na psychiatrii, byla to panická ataka, před začátkem záchvatu měl silnou chuť si ublížit. Nemáte někdo zkušenost, jestli se hospitalizuje nedobrovolně, když odveze rychlá? Omlouvám se za anonym. Děkeju krásný den.

Reakce:
Halamka
Závislačka 4031 příspěvků 23.05.19 16:04

Pokud lékař rozhodne, že je nebezpečný sobě nebo okolí, reverz podepsat nemůže.
Takže pokud je to vážné, nechají si ho tam.

lamicina
Ukecaná baba ;) 2242 příspěvků 23.05.19 16:05

Odvoz rychlou nerovná se automaticky nedobrovolná hospitalizace. Záleží jestli na příjmu podepíše souhlas s hospitalizací nebo ne. Pokud nepodepíše a lékař vyhodnotí stav jako ohrožující, je povinen uvědomit soud a rozjede se nedobrovolná hospitalizace.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.05.19 16:21

Děkuju za odpovědi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.05.19 16:50

Ahoj, stalo se mi něco podobného, několik dní ho hospitalizovali, pak ho propustili na ambulantní docházení na pravidelné kontroly, ze začátku musel brát prášky a v případě větší úzkosti měl kapky (docela dryják) ale dostal se z toho. Jinak jsem se také vyptávala a v případě, že by ho jeho ošetřující lékař nepropustil, mluvili o 2 měsíčním pobytu než by se udělaly nějaké závěry o dalším vývoji, a to bez ohledu na dobrovolnost.

Přeju pevné nervy a ať to dobře dopadne. Pokud rychle zjistí co je původem tohoto stavu, budou mu schopni pomoci a dá se s tím pracovat. Drž se

Sněženka25
Závislačka 4385 příspěvků 7 inzerátů 23.05.19 16:55

No mého člena rodiny taky odvezla rychlá, ale s tím, že se nám povedlo ho po nějaké době přesvědčit, takže jel jakože dobrovolně a kdykoliv měl možnost odejít na reverz…ale naštěstí to nevěděl, že tu možnost má…Strávil tam asi ty dva měsíce…teď už je asi půl roku zase doma, pořád teda musí brát prášky, ale s tím už se dá žít :)

Ou
Echt Kelišová 7838 příspěvků 23.05.19 22:47

Pokud hrozí že si ublžíí, tak může být hospitalizován na 24 hodin, o další případné nedobrovolné hospitalizaci rozhoduje soud a u panické ataky to nebude.

Ale - ten člověk zjevně potřebuje léčbu a pár dní klidu, kdy počká než mu zaberou léky a pak případně stacionář soustředěná psychoterapie je to, co mu pomůže.

Váš příspěvek
Reklama