Rychlost třetího porodu

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  09.11.01 21:10
Rychlost třetího porodu

Má někdo zkušenost s tím, o kolik je 3. porod rychlejší než druhý a první ? (Moje spádové porodnice totiž mají dost hroznou pověst i vysvědčení, ale nevím, jestli se to do nějaké přívětivější dá stihnout :wink: ).

Mějte se pěkně Madla

Reklama

Reklama

Reakce:

Ladia
Nováček 2 příspěvky 21.11.01 15:01
Rychlost třetího porodu

Nemám sice zkušenosti z třetím porodem. První porod 8 hodin a druhý 1 hodinu a 30 minut ! Tak nevím, pokaždé je to úplně jiné a myslím, že se to takhle dopředu nedá nějka naplánovat jak dlouho to asi bude trvat. Ale asi je lepší si při třetím porodu do porodnice raději pospíšit :)

Anonymni  28.11.01 10:06
Rychlost třetího porodu

Ahoj, jestli mas normalni zdrave tehotenstvi a porod by mel byt fyziologicky, radim: rod v poklidu doma s nejakou znamou zkusenou porodni asistentkou. Ja uz jsem to udelala a niceho nelituji, bylo to krasne, bez nervu, bez buzerovani sester a lekaru, kterych jsem si v prvnich dvou porodech uzila dost.

Marie.

Vidi
Kecalka 177 příspěvků 09.05.05 21:56
Porod doma?

Ahoj,

mám po prvním porodu,takže jak je rychlý třetí nevím…ale určitě bych neradila rodit doma. Moje těhu bylo úplně bezproblémové, cítila jsem se super. Kdybych ale rodila doma,nepřežila bych ani já,ani malá.Podle mě je to hazard,porod doma.

Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 09.05.05 22:19

smazáno autorkou

Slavina
Kecalka 314 příspěvků 09.05.05 22:29

Já taky nevím jak je to s třetím porodem. Rodila jsem taky pouze jednou /11h/ a mám rodit podruhé a taky jsem zvědavá jak dlouho to bude trvat. S tou psychikou naprosto souhlasím. Z počátku jsem byla doma a v nemocnici jsem byla v pohodě a žádný problémy si ani nepřipouštěla.
Jen s tím porodem doma - můj názor - nešla bych to toho ani náhodou. Opravdu NIKDY, ale NIKDY nevíš co se může přihodit. I bezproblémové těhu může mít nelehký příchod na svět - radši nedomýšlet, kdyby se něco stalo a nebyla by pomoc a potřebnosti v dosahu jako v nemocnici. To radši přežiju jednu nepříjemnou sestru a řeknu si, že za chvíli jsem doma i se zdravým mimískem. No nic - každá se musí rozhodnout sama.
Tak ať se dobře a rychle rodí.
Slávina + Matoušek 13m + 17tt

alda
Kecalka 290 příspěvků 09.05.05 23:40

Nevím jak třetí porod, ale můj manžel je čtvrté dítě a jeho maminka tvrdí, že ten čtvrtý porod byl nejtěžší :(

Je to asi případ od případu jiné…

Anonymni  09.05.05 23:53

Já jsem rodila dvakrát. První porod trval od prvního stahu do konce asi 4hodiny, takže jsem byla ráda že jsem byla už v porodnici kvůli přenášení. Druhé dítko jsem opět o 14dní přenášela, to už mě tam nevzali dřív, ale každý den jsem chodila na kontroly do porodnice. Poslení den dopoledne jsem byla na kontrole, tam mi sdělili že mám druhý den v 6 nastoupit na vyvolání. V osm večer jsme tam jeli protože se mi zdálo že už se něco děje, doktor u příjmu mi řekl, že zbytečně plaším protože se ještě nic moc neděje, ale že mám jít na sál na monitor a za půl hoďky byl prcek venku, bez jakýchkoliv pravidelných kontrakcí. Jen mě tak pobolívalo břicho(ani ne moc), sestry vyplňovaly dotazníky a tak tak jsem stihla hupnout na to lůžko a už to bylo. Takže u třetího (které bych moc chtěla) bych fičela do porodnice asi hned, když by se objevil náznak porodu. Doma bych nerodila ani náhodou, měla bych strach o mimi. A v porodnici máš aspoň těch pár dní co ještě můžeš jen odpočívat a vychutnávat si prcka a nestarat se o nic jiného.
Napiš prosím, jak to zvládáš se dvěma a k tomu čekáš třetí? Jaký máš věkový rozdíl? Já toto stále řeším, ale to třetí určitě chci, jen bych chtěla slyšet, že se to dá zvládnout bez „obtíží“ :) Jana

kelinka
Kecalka 472 příspěvků 10.05.05 00:11

Taky bych se přikláněla k tomu,že každý porod je individuální.
Moje mamča měla třetí porod nejhorší,řikala že kdyby to byl první porod,další dítě určitě nemá :)

Ariana
Zasloužilá kecalka 595 příspěvků 10.05.05 07:32

Ahojky,
já mám za sebou teprve první porod, ale byl tak složitý a dlouhý, po naprosto pohodovém a bezproblémovém těhotenství, že na porod doma bych si nikdy netroufla. Nebudu se rozepisovat, ale bez pomoci odborníků by ani jedna z nás nepřežila.Mě osobně porod doma připadá jako čiré šílenství. Ale to je jen můj názor a moje zkušenost.

Catharine
Povídálka 38 příspěvků 11.05.05 23:06

Ahojky, hodně záleží na kondici jak fyzické , tak psychické. Já jsem měla první porod 12 hodin, druhý 7 hodin a třetí jsem málem rodila v sanitce. Problém byl v tom, že u třetího mimča jsem měla jiné kontrakce, nebolelo mě břicho, ale nohy a trošičku záda a tak jsem myslela, že jsem jenom unavená a když mě mimčo začalo tlačit na konečník , volala jsem záchranku. Přijeli za pět minut, deset minut trvala cesta a dvě minuty na porodním sále. Dohromady asi hodinu. Ještě si vzpomínám, že mi doktor v sanitě říkal at si nelehám, že se porod urychlí a tak jsem celou cestu seděla a doktor mi držel kolena u sebe. Taky jsem slyšela, že záleží na intervalech porodů, že po deseti letech je to jako prvorodička. Tak nevím jestli jsem ti pomohla.

Karkule
Kecalka 332 příspěvků 11.05.05 23:26

Ahoj ,
mám za sebou tři porody,první trval 6 hodin,druhý po 14 měsících 2 hodiny a třetí po 12 letech hodinu a půl.Ale byl vyvolávaný ve 42 tt.Co se týče porodu doma,klidně bych do toho šla,kdybych pro to měla pochopení doma.Bohužel manžel nebyl ani u jednoho porodu,natož,kdyby měl rodit se mnou doma.

Takže jsem asi moc nepomohla. :oops:

Vlaďka

simonabenda  01.11.09 13:23
Nepřinesu žádná pozitiva

Ahojky, já mám za sebou porody 4.
První trval přesně 1 hodinu se vším a to měl synek 4.380 g a 56 cm!! Druhý porod trval 3 hodiny a dcerka měla 4300g a 54 cm. Třetí trval snad věčnost( alespoň mně se to zdálo) po 5 hodinách šla nakonec dcerka císařským řezem- měla 4470 g 52cm Poslední porod byl telos v červnu. Chlapec se narodil ve 38 týdnu. Měl 3720 g a 52 cm- porod také císařským řezem. Pravdou je, že první dítko jsem měla v 19 a poslední ve 33 letech, tak je možné,že jsem to nesla hůř. Mám kolem sebe další maminky co mají tři dětičky a každá se hrozí nad třetím porodem, jenže u nich to bylo dle mémo také věkem. Vám držím palečky a věřím, že to půjde jak po másle. Vím, že to není super zprávička, ale je pravdivá. :nevim:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jacksonová: Jsem normální člověk s celulitidou, jizvami a kily navíc

Dcera krále popu Michaela Jacksona se stále častěji objevuje na fotografiích... číst dále >

Příběh Dáši: Z manžela se v důchodu stal líný a nerudný dědek

Jsem už tři roky v důchodu a užívám si to. Těšila jsem se, až i manžel... číst dále >

Reklama