Už nikdy více

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

4fitness
Povídálka 24 příspěvků 12.09.01 13:09
Už nikdy více

Rodila jsem přes 12 hodin ve velkých bolestech, copak to opravdu nejde jinak?

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  05.04.02 21:01
Už nikdy více

Ja rodila 25 hodin a hned po porodu jsem si taky myslela, ze uz nikdy vice … Ale je fakt, ze na bolesti zenska rychle zapomene a uz je tu jen ta radost z toho maleho clovicka.

Takze asi nejaky ten sourozenec pribyde (i kdyz ne hned).

fairynuff
Nováček 10 příspěvků 24.05.02 13:59
Už nikdy více

Rodila jsem 27 hodin. Kdyz po dvou hodinach tlaceni mimco odmitalo prijit na svet, zkusili to klestema. Ale to ne, drzelo se zuby nehty! Pak doslo ke komplikacim a skoncilo to cisarskym rezem. Takze po te vsi namaze a operaci zotavovani nebylo nic moc. Ale uz planujeme dalsi (synovi je 13 mesicu) i kdyz ne hned ted :D .

Fairynuff

Anonymni  10.06.02 20:56
Už nikdy více

Porod je hlavně o důvěře mezi rodící ženou a porodní asistentkou. A také o tom, jestli rodící žena je v psychické pohodě Pak i hodně hodin se dá docela dobře zvládnout.Hana :wink: :wink:

Anonymni  18.10.02 21:37
Už nikdy více

Jde to jinak, ale je to otázka peněz a známých :cry: :cry:

Anonymni  20.10.02 17:09
Už nikdy více

Důvěra mezi rodičkou a porodní asistentkou nemůže vzniknout za pár hodin, navíc já měla překotný porod.Vlastně ani nevím, jak má porodní asistentka vůbec vypadala. Nehledě na to, že se mi dcera narodila během střídání směn. Ale je pravda, že jsem byla absolutně psychicky v pohodě, dokonce jsem se na porod jako takový docela těšila.

A co se týče peněz?Pomocí peněz a protekce si můžu pořídit lepší auto, ale nezajistí mi hladký průběh porodu. Tak velkou moc peníze nemají. Monika

Anonymni  22.10.02 18:53
Už nikdy více

S Monikou nemohu vůbec souhlasit. Státní zdravotnická péče je katastrofální.Proto mám svého soukromého gynekologa. Těhotenství mě „stálo“ 3500Kč a porod s jeho dokonalou asistencí 8000Kč. Nemohu si stěžovat. Jsem ráda, že jsem zaplatila. Když jsem viděla ty ostatní „státní“ rodičky, bylo mi jich líto. Nikdo si jich nevšimnul, nepomohl, neporadil. Už nikdy nechci do péče státního doktora. To je jen továrna s tím proslulým běžícím pásem. Karin

Anonymni  20.11.02 20:00
Už nikdy více

Hlavne se niceho nebat a brat bolest s tim, ze byt musi a divat se na vse jako pozorovatel a ne jako ucastnik. Ona je to drina i pro miminko, nejen pro maminku.

Eva :wink:

Anonymni  20.11.02 21:36
Už nikdy více

Já rodila 17 hodin a nejhorší byly chvíle těsně před tím, než mi má báječná porodní asistentka povolila tlačit. Moc mi tehdy pomohla porodní stolička a ukrutné funění. Na porodním stole to pak byla hračka, na tři zatlačení byla Andulka na světě. V prvních týdnech si člověk říká - tak to teda už nikdy! Dneska, skoro po půl roce, už vím, že radost z mrňouska bohatě vynahrazuje v podstatě pár chvil na porodním sále. Rozhodně to stojí za to :D :D :D

IvetaK
Nováček 1 příspěvek 21.11.02 21:21
Už nikdy více

Souhlasim! Já měla porod podobný a je to fakt, že se to vydržet dá. Hrozně jsem se toho bála a možná to, že jsem to čekala horší mi pomohlo k tomu, abych to tu „chvilku“ přetrpěla. :D

Anonymni  24.11.02 12:00
Už nikdy více

ahoj,já rodila 25 hodin a bylo to úžasný.Sice hned po porodu jsem říkala již nikdy,druhý den jsem říkala že možná jo ale s epidurálem a třetí den bych rodila klidně znova.A ted s odstupem roku říkám,už se moc těším na druhý.Porodní bolest je jediná,ktzerá má nějaký smysl.Přiznám se,že bez bolesti bych rodit nechtěla.Takhle jsem viděla,jak si mé tělo dokáže pomoct,viděla jsem jakou vnitřní sílu mám.Myslím,že mě porod strašně obohatil.Nejenže nám dal nejkrásnější a nejcennější dar,ale dal mi i jistotu že si dokážu v těžkých chvílích poradit.

Anonymni  24.11.02 16:22
Už nikdy více

Můj porod byl jedinečný zážitek v mém životě, nejen díky vynikající péči lékařu a porodních asistentek v Motolu, ale také díky mému manželovi, který to celé absolvoval se mnou.

Můžu všem nastávajícím maminkám říci jen to, že pokud se na porod budou těšit a přistupovat k němu jako k naprosto přirozené věci, nemají se čeho bát.

Navíc ta trocha bolesti a vzpomínka na ní zmizí hned, jak budete držet vašeho drobečka v náruči. Ivana :)

[ Tuto zprávu upravil: im - 24.11.2002 16:24 ]

Anonymni  27.11.02 12:58
Už nikdy více

:cry: :cry: :cry: a co ked na to niekto nema a ma problemy ako uzivit rodinu, lebo druhy prisiel o pracu? Moj nazor je taky, ze keby mali aj druhi moznost dat, tak by ju s radostou vyuzili.

Anonymni  14.06.04 16:42
Re: Už nikdy více
  1. Pracujeme jako porodní asistentky na porodním sále ve státním zdravotnickém sektoru.Každá maminka má právo na kvalitní péči a přestože jsme velká nemocnice(fakultní) u nás se „za péči“,která patří k vedení porodu a standartním vyšetřením se neplatí a některé ceny soukromých gynekologů za jejich práci se nám zdá neoprávněná,jako jsou například ultrazvuková vyšetření tzv.„navíc“.Bohužel máme špatné zkušenosti v našem zařízení s některými soukromými gynekology,kteří od budoucí rodičky inkasují nepřiměřenou sumu za jejich „péči“,ale když se náhodou vyskytnou komplikace,dávají od všeho ruce pryč a často veškerá „špína“ padá na zařízení,ve které se porod uskutečnil.Výs­ledkem jsou jen přehnaně medializované případy ve veřejných sdělovacích prostředcích,kdy lékař,který za svou „péči“ inkasoval vyjde s čistým štítem,zatímco státní zařízení musí čelit nepříjemným obviněním.Všichni soukromí gynekologové však nejde házet do jednoho pytle,ve většině případech se jedná o opravdové odborníky,kteří svou praxi provozují pečlivě a na vysoké odborné úrovni.Je také právo budoucí matky si vybrat zařízení podle svých přání,ale v případě některých soukromých gynekologů si bohužel ne každá žena může dovolit finančně z rodinného rozpočtu hradit „nadstandartní péči“.V naší porodnici se sice za den narodí někdy i více než 10 dětí během jednoho dne a někdo má pocit,že se „rodí jako na běžícím pásu“,ale vše záleží na personálu a přístupu k povolání,kteří často musí čelit nejen stresům v případě hrozících komplikací a zachovat si chladnou hlavu,ale umět se chovat jako přítel,který podá v době nejtěžší pomocnou ruku,ale dotkne se přitom srdce :)

Pajdule
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 14.06.04 21:11
Už nikdy více

Já bych spíš řekla „už nikdy takhle“. Rodila jsem v roce 1990 a jsem velmi ráda, že se dnes ve většině porodnic změnil celkově přístup k maminkám.
Protože mi ve DKn.L. v 31tt praskla voda, převáželi mě sanitou do fakultky v HK. To, že se mnou nejela ani sestra, pouze řidič sanity, mě jen trošku znepokojilo. Říkal, že mám kdyžtak řvát přes to sklo, aby mě slyšel. Cestou jsme s tou starou dvanácettrojkou dostali 2× smyk (doslova hodiny):-))).
Po příjezdu do HK jsem byla docela necitlivě vyšetřena a okamžitě odeslána na přípravu k operaci (sekci). Klystýr se sice nestihl, sestra mě oholila tak, že mě silně pořezala :-))). Pak mi dala cévku a nechala na chodbě, klepající se zimou. Přišel zřízenec, ze kterého táhl alkohol, zvedl mi ten zelený hadr a povytáhl a zasunul mi cévku, jestli ji tam mám!!! Cítila jsem se příšerně, bezmocně, poníženě.
Dovezl mě na sál a tam mi začali zavádět infuzi (2× zlomená jehla mi už nevadila). Když mi pan doktor mazal bříško desinfekcí. Byla jsem strašně vyklepaná, stékaly mi slzy a abych to ticho a strach trochu prolomila, zeptala jsem se, jakým směrem povedou řez. To jsem neměla dělat!!! Doktor mě (těsně před narkózou) seřval, že se nemám starat o to, jakou budu mít jizvu, ale o to, jestli moje děti přežijí. Samozřejmě jsem nemyslela na nic jiného. Rozklepala jsem se ještě víc. Během operace jsem se probrala. Ten pocit byl k zešílení. Někdo vám rve vnitřnosti z těla, všechno cítíte, slyšíte, ale nemůžete ani pohnout víčkem oka, aby věděli…tělo je naprosto paralyzované. Nevím, jak to dlouho trvalo, jen jsem si strašně přála umřít.
Po probuzení mi sestra pípla, že si se mnou užili. (Až později jsem se dozvěděla, že jsem měla zástavu) Děti byly převezeny na dětskou kliniku a já je spatřila až za týden po propuštění!!! Takže manžel a celá rodina je viděli dřív, než já. Rodila jsem večer a v poledne jsem měla vstávat (s cévkou i infuzí). Až po dvojím omdlení sestra pochopila, že mám vstávat až další den.
V den propuštění přišli na to, že mám ještě cerkláž :-))) Nemusím dodávat, že ani manžel ani nikdo jiný za mnou do porodnice nesměl, mohli jsme mluvit pouze přes telefon na chodbě.

Protože se chystám na druhé těhotenství, jsem strašně ráda, že tyhle doby jsou snad za námi. A kdyby ne, dneska bych si tohle jednání rozhodně nenechala líbit!!!

Pajdule

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nechci tajit svůj věk, jsem na něj pyšná, říká padesátnice Kidmanová

Herečka Nicole Kidmanová letos oslavila padesátku. Za svůj věk se nestydí a... číst dále >

Natálie Kocábová: Asi už nebudu chlapům tak věřit

Protekční dcera, tak se na ni léta pohlíželo. Aby ne, když ji otec v patnácti... číst dále >

Reklama