Rychlý dotaz - pálení čarodějnic

542
30.4.09 08:09

Rychlý dotaz - pálení čarodějnic

Ahojky,

chtěla bych se zeptat, jak u vás probíhá pálení čarodějnic. Chtěly bychom s holkama založit u nás na vesnici novou tradici a jelikož u nás nikdy nic podobného nebylo, nevíme, co vše k tomu patří.

Jak to u vás, kde tuto tradici máte, probíhá? Jaké máte zaříkávadla, jaké vaříte lektvary, jaké máte rituály apod......

Moc děkujeme za odpovědi, čarodějnicím zdar !!!! :hura:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1192
30.4.09 08:19

Ahoj Peggi,

v dětství jsme k tomu jako děti měli lampionový průvod, dneska už ty lampiony nějak nefungují. Ale o žádných zaříkáváních nevím :) Postaví se hranice (to mají na svědomí většinou dobrovolní hasiči), udělá nějaká čarodejnice ze dřeva a starých hábitů, ta se dá nahoru na vatru, a pak se to všechno zapálí. K tomu se opékají buřty, pije pivo atd. Prostě společenská záležitost :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.4.09 08:37

Hmmmm lektvárek - a co si v kotlíku udělat nějaký svařáček, k tomu velkou vařečku, nějaké to mumlání a zaklínání…
Nepř. Bosorka

• Nahlásit
  • Citovat
15672
30.4.09 09:10

Já mám k ohni velký respekt, takže bez pálení se obejdu. Už druhý rok jezdím k našim do Jablonce, kde bývá tradičně lampiónový průvod zakončený velkým ohňostrojem nad přehradou. Navíc Anežka má za dva dny narozeniny, tak to vždycky tak nějak spojíme. Jinak pokud byste dělali lampionový průvod nebo se ho některá chtěla s dětmi účastnit, doporučuju do lampionu místo svíčky dát nějakou malou baterku. Lampion s hořící svíčkou bych dítěti do ruky nedala (a když jsem vloni viděla, co ty děti s těmi lampiony leckdy dělají, tak mám strach se k nim jen přiblížit). Ale jak už jsem psala, já si uvědomuju, že jsem v tomhle hodně plašan a opatrná možná až moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
717
30.4.09 09:20

Hm, dneska toho asi moc neupálíme. Nevim jak jinde, ale tady u nás se nám počasí pěkně zakabonilo. Škoda, vždycky vyrobíme dětem nějakou tu čarodějnici a potom jí hezky „upečeme“ na ohni. Chlapi nám vloni udělali z klacků kříž a my jsme na to připevnily slámu a různý starý sukně a trika. Baba to byla opravdu skvělá. Jinou tradici už nedržíme, prostě máme vždycky naložený masíčko, buřtíky, taky dobrý pití, děcka se vyřádí a my dospělí prostě posedíme, příjemně poklábosíme a dáme si „do nosu“ :D :D .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2139
30.4.09 09:42

Ahojky, tak jak psaly holky… Chlapi nachystaj velkej oheň, ze starých hadrů se vyrobí fešná čarodějnice (ve fantazii se meze nekladou), objedná se bečka piva, masíčko, nebo buřty, prostě nějakou mňamku a večer se jde pálit!!! :lol:
O zaříkávadlech a vaření lektvarů jsem nikdy neslyšela, ale proč ne, jen aby pak neupálili vás… :wink:
Spíš je hezký, když je tam kytara a sborově se pěje, ono i to má své kouzlo… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.4.09 09:55

Ahoj u nás na „dědině“ tuhle tradici založili v loni. Pořáda to vždycky škola a hasiči ( pro jistotu hlídají, aby něco neshořelo). Fotky z loňské akce na http://www.hnevotin.cz/…howid=filtr3
Je to moc hezká tradice, odpoledne jezdí koňský povoz s učitelkami v kostýmech po vesnici a vyhání zlo :-) . Odpoledne se sejdou všichni v lomu, kde se pak zapílí hranice a upálí se demonstrativně velká loutka čarodějnice. Děcka mají nachystané souteže..pak se tančí, klobásky, pivo občerstvení a tak.
Mladá se na to vždycky moc těší.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama