Rýma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Žanda
Nováček 1 příspěvek 08.01.09 15:12
rýma

Ahoj jsem tady poprve tak nevim jak to tady chodi :oops: ,ale potrbovala bych poradit mam 2mesicniho clapecka ktery mi usne jedine kdyz s nim jdu na prochazku,jenze ted ma rymu tak nevim jestli muzeme jit ven aby mu to nejak neublizilo…?

Reakce:
Uživatel je onlinefragola
Generální žvanilka 24804 příspěvků 08.01.09 15:35

Pokud nejsou teploty, ven může, studený vzduch zmenšuje zduření sliznic… Jinak doma zvlhčuj vzduch, stříkej kapky do nosa (Nasivin, Sterimare nebo Vincentku - podle toho, co bude vyhovovat). Odsávej hleny a v postýlce ukládej malého do zvýšené polohy…
Na téma „rýma“ už toho tady bylo napsáno moc, koukni do starých diskuzí… Ahoj,M.
https://www.emimino.cz/modules.php?…
 https://www.emimino.cz/modules.php?…

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 08.01.09 16:46

do diskuzí jistě koukni, ale s venčením to dle mého názoru moc nepřeháněj, neb je mimouš ještě malinký a ono tam vážně dost mrzne, ale jak poleví mrazy, tak šup na procházku. Tam se mu bude chrupat mnohem líp než v přetopeným bytě(domě)

evas
Stálice 79 příspěvků 09.01.09 13:21

Dělali jsme vše jak říkala Fragola, ono nic jiného ani nejde. Ale ven chodit s rýmou raději pokud je nanejvýš tak -5, tohle nám alespoň říkala dr. Přeci jenom je to prďolka malinká. Přeji ať se brzy uzdraví.

TSMoruga
Závislačka 3177 příspěvků 15.04.14 23:02
NOVÝ DOTAZ

Holky, jen jsem se chtěla zeptat, kdy už byste šly se samotnou rýmou k lékaři?

Náš 18 měsíční ji má už 6 den. První dva dny kýchání, ucpaný nos, nechtěl jíst, pít, potom to povolilo a další dva dny mu teklo co chvilku z nosu. Pátý den začal jakoby chrochtat při větším nadechnutí, jakoby měl hleny v krku, ale přitom nos měl čistý. Šestý den - dnes večer mi to nedalo a šla jsem na něj s odsávačkou. To, co jsem z každé dírky odsála, byl mazec. Musela jsem odsávat několikrát za sebou každou dírku - měl takové tahavé, tuhé, žluté hleny. Přitom teplotu nemá, je čilý, ale slyším, jak kdyby měl „plno“ mezi krkem a nosem, i když přes nos dýchat může (alespoň myslím, nedýchá pusou, ale nosem, ale když se nadechne silněji, tak „zachrochtá“ to v něm - nevím, jak to nejlépe napsat, občas se z toho zakucká).

Nechci plašit a brát zbytečně s rýmou prcka mezi nemocné děti, aby tam nechytil ještě něco spešl. Ale taky nemohu tušit, jestli to už není třeba nějaký zánět - jenže to by měl asi teplotu a byl by protivný. Nevím.. :nevim:

Ivtcha
Echt Kelišová 8932 příspěvků 15.04.14 23:09

Pokud trvá déle, tak určitě ano, mojí se dceři se delší rýma většinou vrazí do uší, takže já už po týdnu raději jdu, ať z toho není zánět dutin :?

TSMoruga
Závislačka 3177 příspěvků 15.04.14 23:15

@Ivtcha A to probíhá bez teplot? Já právě myslela, že když jde do tuhého, tak dítě nejeví o nic zájem, je podrážděné, má teplotu atd.

Amys
Generální žvanilka 20812 příspěvků 15.04.14 23:17

@Maculinka Já už to řeším tak, že k lékaři jdu až když mám pocit, že to „sedá“ jinam. U tebe vidím problém jen v tom, že jsi věřila tomu, že když nejde nic odsát, tak tam nic moc není. Takže za mě stačí zvlhčovat nos mořskou vodou nebo vincentkou junior a pravidelně odsávat. K tomu můžeš koupit třeba sirup mucosolvan, který pomáhá rozpouštět hleny, takže jim to pak líp stéká do krku a tolik je to netrápí (je mi jasný, že to takhle zní hrozně :) ), ale pozor, nedávat před spaním! On se ten nos vyčistí sám. Kdyby se to nějak zhoršovalo, tak to by bylo něco jiného. Jinak možná bych se zkusila v lékárně poradit a koupit už nějakou účinnou látku - myšleno spray do nosu vhodný pro jeho věk. Mně se třeba osvědčil sanorin, ale tohle je potřeba používat opravdu krátkodobě - způsobí to splasknutí sliznic a tudíž se nos zprůchodní. Jinak kdyby mu to dělalo problémy v noci a díky zahlenění třeba i zvracel a dávil by se nebo tak něco, tak ještě existuje jitrocelový sirup, který se jmenuje mucoplant na dobrou noc a to dávat jen na noc. U nás je to opravdu poslední záchrana, když nefunguje nic, tohle zabere vždy (děti při rýmě v noci zvrací).

veeeraf
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 01.01.15 09:37

Ahoj, dcerka 21měsíců má rýmu už skoro měsíc, střídají se dny, kdy jí jen teče z nosu a dny, kdy musíme odsávat. Z toho samozřejmě kašle, také střídavě. Dávám nasivin a mořskou sůl, na kašel sinecod kapky (jen na noc). Ale žádné zlepšení nevidim.

Už byste to řešily s mudr? Nechce se mi sedět s dcerkou v čekárně, kde jsou děti s angínou nebo chřipkou. Hlavně když je jinak veselá a netrpí nechutenstvím :think:

Run
Generální žvanilka 20608 příspěvků 01.01.15 09:39

Ne neřešila bych rýmu s dr. Možná tak echtovní průduškový kašel, to už bych nechala poslechnout.

Run
Generální žvanilka 20608 příspěvků 01.01.15 09:39

Jinak na tu opravdu hnusnou zelenou rýmu může napsat Pamycon, malá ho měla jednou, podle mě jí stejně vůbec nezabral.

veeeraf
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 01.01.15 09:43

@Run řeším to právě kvůli tomu, že byl vždycky s rýmou za týden klid, nikdy nebyla hnisavá…teď je to měsíc a rýma je pořád zelená. Někdo mi říkal, že na to zaberou kapky s antibiotiky, jinak je to léčení delší :nevim:

Moni25
Generální žvanilka 20509 příspěvků 01.01.15 09:46

Na zelenou rýmu taky dobře zabírá Sterimar s mědí  ;)

Irinka0210
Závislačka 4614 příspěvků 01.01.15 09:56

Malej měl nedávno dost ošklivou rýmu, tak jsem nasadila mořskou vodu, ale bez výsledku, v noci kašlal, jak ho dráždily hleny, no a nakonec mu vylítla horečka a tak jse už mazali k DR, dostal kapky do nosu, na poslech byl čistý, teploty ustaly, dva dny pohoda a nakonec jsme skončili na pohotovosti s akutní bronchitidou a ATB…trvalo víc jak dva týdny od nasazení ATB, než rýma uplně ustála, takže osobně, pokud to trvá takhle dlouho bych k DR zašla, nebo alespoň zavolala…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Rebel Limberský: Nařkl slávistického bosse Tvrdíka z ovlivňování zápasu

David Limberský (35) opět potvrdil, že je právem označován za největšího... číst dále >

Nejhorší věc na pákistánské base? „Vadí mi turecké záchody,“ vzkázala Tereza

Pašeračka Tereza v pondělí opět stanula před pákistánským soudem, po pár... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >