Reklama

Rýma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Žanda
Nováček 1 příspěvek 08.01.09 15:12
rýma

Ahoj jsem tady poprve tak nevim jak to tady chodi :oops: ,ale potrbovala bych poradit mam 2mesicniho clapecka ktery mi usne jedine kdyz s nim jdu na prochazku,jenze ted ma rymu tak nevim jestli muzeme jit ven aby mu to nejak neublizilo…?

Reklama

Reakce:

fragola
Generální žvanilka 24787 příspěvků 08.01.09 15:35

Pokud nejsou teploty, ven může, studený vzduch zmenšuje zduření sliznic… Jinak doma zvlhčuj vzduch, stříkej kapky do nosa (Nasivin, Sterimare nebo Vincentku - podle toho, co bude vyhovovat). Odsávej hleny a v postýlce ukládej malého do zvýšené polohy…
Na téma „rýma“ už toho tady bylo napsáno moc, koukni do starých diskuzí… Ahoj,M.
https://www.emimino.cz/modules.php?…
 https://www.emimino.cz/modules.php?…

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 08.01.09 16:46

do diskuzí jistě koukni, ale s venčením to dle mého názoru moc nepřeháněj, neb je mimouš ještě malinký a ono tam vážně dost mrzne, ale jak poleví mrazy, tak šup na procházku. Tam se mu bude chrupat mnohem líp než v přetopeným bytě(domě)

evas
Stálice 79 příspěvků 09.01.09 13:21

Dělali jsme vše jak říkala Fragola, ono nic jiného ani nejde. Ale ven chodit s rýmou raději pokud je nanejvýš tak -5, tohle nám alespoň říkala dr. Přeci jenom je to prďolka malinká. Přeji ať se brzy uzdraví.

TSMoruga
Závislačka 3175 příspěvků 15.04.14 23:02
NOVÝ DOTAZ

Holky, jen jsem se chtěla zeptat, kdy už byste šly se samotnou rýmou k lékaři?

Náš 18 měsíční ji má už 6 den. První dva dny kýchání, ucpaný nos, nechtěl jíst, pít, potom to povolilo a další dva dny mu teklo co chvilku z nosu. Pátý den začal jakoby chrochtat při větším nadechnutí, jakoby měl hleny v krku, ale přitom nos měl čistý. Šestý den - dnes večer mi to nedalo a šla jsem na něj s odsávačkou. To, co jsem z každé dírky odsála, byl mazec. Musela jsem odsávat několikrát za sebou každou dírku - měl takové tahavé, tuhé, žluté hleny. Přitom teplotu nemá, je čilý, ale slyším, jak kdyby měl „plno“ mezi krkem a nosem, i když přes nos dýchat může (alespoň myslím, nedýchá pusou, ale nosem, ale když se nadechne silněji, tak „zachrochtá“ to v něm - nevím, jak to nejlépe napsat, občas se z toho zakucká).

Nechci plašit a brát zbytečně s rýmou prcka mezi nemocné děti, aby tam nechytil ještě něco spešl. Ale taky nemohu tušit, jestli to už není třeba nějaký zánět - jenže to by měl asi teplotu a byl by protivný. Nevím.. :nevim:

Ivtcha
Echt Kelišová 8932 příspěvků 15.04.14 23:09

Pokud trvá déle, tak určitě ano, mojí se dceři se delší rýma většinou vrazí do uší, takže já už po týdnu raději jdu, ať z toho není zánět dutin :?

TSMoruga
Závislačka 3175 příspěvků 15.04.14 23:15

@Ivtcha A to probíhá bez teplot? Já právě myslela, že když jde do tuhého, tak dítě nejeví o nic zájem, je podrážděné, má teplotu atd.

Amys
Generální žvanilka 20728 příspěvků 15.04.14 23:17

@Maculinka Já už to řeším tak, že k lékaři jdu až když mám pocit, že to „sedá“ jinam. U tebe vidím problém jen v tom, že jsi věřila tomu, že když nejde nic odsát, tak tam nic moc není. Takže za mě stačí zvlhčovat nos mořskou vodou nebo vincentkou junior a pravidelně odsávat. K tomu můžeš koupit třeba sirup mucosolvan, který pomáhá rozpouštět hleny, takže jim to pak líp stéká do krku a tolik je to netrápí (je mi jasný, že to takhle zní hrozně :) ), ale pozor, nedávat před spaním! On se ten nos vyčistí sám. Kdyby se to nějak zhoršovalo, tak to by bylo něco jiného. Jinak možná bych se zkusila v lékárně poradit a koupit už nějakou účinnou látku - myšleno spray do nosu vhodný pro jeho věk. Mně se třeba osvědčil sanorin, ale tohle je potřeba používat opravdu krátkodobě - způsobí to splasknutí sliznic a tudíž se nos zprůchodní. Jinak kdyby mu to dělalo problémy v noci a díky zahlenění třeba i zvracel a dávil by se nebo tak něco, tak ještě existuje jitrocelový sirup, který se jmenuje mucoplant na dobrou noc a to dávat jen na noc. U nás je to opravdu poslední záchrana, když nefunguje nic, tohle zabere vždy (děti při rýmě v noci zvrací).

veeeraf
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 01.01.15 09:37

Ahoj, dcerka 21měsíců má rýmu už skoro měsíc, střídají se dny, kdy jí jen teče z nosu a dny, kdy musíme odsávat. Z toho samozřejmě kašle, také střídavě. Dávám nasivin a mořskou sůl, na kašel sinecod kapky (jen na noc). Ale žádné zlepšení nevidim.

Už byste to řešily s mudr? Nechce se mi sedět s dcerkou v čekárně, kde jsou děti s angínou nebo chřipkou. Hlavně když je jinak veselá a netrpí nechutenstvím :think:

Run
Generální žvanilka 20538 příspěvků 01.01.15 09:39

Ne neřešila bych rýmu s dr. Možná tak echtovní průduškový kašel, to už bych nechala poslechnout.

Run
Generální žvanilka 20538 příspěvků 01.01.15 09:39

Jinak na tu opravdu hnusnou zelenou rýmu může napsat Pamycon, malá ho měla jednou, podle mě jí stejně vůbec nezabral.

veeeraf
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 01.01.15 09:43

@Run řeším to právě kvůli tomu, že byl vždycky s rýmou za týden klid, nikdy nebyla hnisavá…teď je to měsíc a rýma je pořád zelená. Někdo mi říkal, že na to zaberou kapky s antibiotiky, jinak je to léčení delší :nevim:

Moni25
Generální žvanilka 20509 příspěvků 01.01.15 09:46

Na zelenou rýmu taky dobře zabírá Sterimar s mědí  ;)

Irinka0210
Závislačka 4590 příspěvků 01.01.15 09:56

Malej měl nedávno dost ošklivou rýmu, tak jsem nasadila mořskou vodu, ale bez výsledku, v noci kašlal, jak ho dráždily hleny, no a nakonec mu vylítla horečka a tak jse už mazali k DR, dostal kapky do nosu, na poslech byl čistý, teploty ustaly, dva dny pohoda a nakonec jsme skončili na pohotovosti s akutní bronchitidou a ATB…trvalo víc jak dva týdny od nasazení ATB, než rýma uplně ustála, takže osobně, pokud to trvá takhle dlouho bych k DR zašla, nebo alespoň zavolala…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >