Rýma, kašel - antibiotika?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Fonty
Zasloužilá kecalka 669 příspěvků 30.12.17 18:27
Rýma, kašel - antibiotika?

Zdravím a prosím o radu.
Mám 2chlapečky, 2,5roku a 10měsíců. Od pulky listopadu cca marodí - poprvé…Začal starší- rýma, kašel, v noci dusivý, i zvracel hleny…mladší trochu rýma, sem tam kašlal, ale nic hroznýho. Se starším jsem byla dvakrát u dr aby ho poslechla..prý čistý, když jsem tam byla podruhé tak mi nabídla antibiotika..řekla jsem že bych se jim raději vyhla (švagra léčila tatáž dr antibiotikama od mala tak často že mu totál rozhodila imunitu..musel brát léky, pořád nemocný)… Tak mám z antibiotik strach…nicméně o Vánocích se zdálo že to máme za sebou, byli jsme na dvou návštěvách a na druhý svátek starší šup 39 horečka, začal kašlat, spustila se rýma,..do toho odmítá sirupy, léky, tak je to s ním boj :( mladší zašal zase bufat, v noci plakal protože ho budil kašel, tak mu chci zkusit dát večer fenistil (prý to pomáhá?)…po svátkách je vezmu k dr ale bojím se že staršímu bude chtít dát ty antibiotika…a ted nevím, mám jí to odkývat? vůbec nevím, my s manželem nemarodíme, nemám s nima zkušenost, ale vidím co to udělalo s tím švagrem…nebo to je prostě viróza a musíme vydržet? případně by měla dr udělat nějaké stěry, testy? Už mi z toho hrabe, měsíc mi přijde dlouhá doba a hlavně jedeme zase nanovo… :,( dík za rady

Reakce:
Fonty
Zasloužilá kecalka 669 příspěvků 30.12.17 18:33

Jinak sirup dáváme petit drill - je od půl roku a jí ho i starší, jiný mi nepolkne, všechno plive, případně rovnou zvrací :zed: pak mu do pití kapu levopront, plus něco na imunitu, plus cucá homeo coryzalia na rýmu, a samozřejmě ručníky na topení, čerstvý vzduch..a přijde mi to všechno k ničemu

martush
Povídálka 24 příspěvků 30.12.17 18:45

Ahojky, také mám obě děti s rýmou a kašlem už docela dlouho. Naše mudr. řešila možnost antibiotik pomocí testu CRP - kapka krve z prstíku, a podle toho rozhodla, že nejsou potřebná. Po dalších potížích jsme byli na orl a tam mu dělali výtěr z krku, také negativní. Takže dohromady žádné léky doporučeny nebyly. Kapky fenistil na noc u nás hodně zabírají při suchém, dráždivém kašli. Přes den pomáhá sirup prospan na odkašlávání. Když dítě nechce na lžičce, dám mu to do té stříkačky od paralenu, to mu nevadí. Bez těch testů bych tak malému dítěti antibiotika asi nedala, jen tak ať se rozhodnu já. Podle mě to má posoudit doktor.

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 30.12.17 19:15

Když bude chtít dát ATB tak bych chtěla před tím udělat crp, podle toho se zjistí, jestli jsou ATB potřeba nebo ne.

Fonty
Zasloužilá kecalka 669 příspěvků 30.12.17 19:19

@martush díky, zkusím ten fenistil.. dávám právě stříkačkou ten petit drill na noc ten jediný jakž takž pozře… no je to hrozný oba marodi, nejhorší jsou noci :( jinak dík za info, mě právě přijde divný že mi doktorka řekne ať si vyberu jestli chci antibiotika, což jsem doktor já :( ona mi vůbec nesedí, už presluhuje, jenže kluci doteď zdraví a navíc ji máme tady na vesnici u baráku…

brumi
Kelišová 6544 příspěvků 30.12.17 19:29

Určitě trvej na crp a podle toho se rozhodni, když bude vysoké asi by bylo dobré nakonec ty atb nasadit a bacila přeléřit. Vím že to není nic extra ale pokud se dávájí fakt jen minimálně a v případě že je nutné, tak se bát nemusíš :)

Fonty
Zasloužilá kecalka 669 příspěvků 30.12.17 19:44

Děkuji, určitě ji o to požádám a jsem zvědavá co mi na to poví. CRP jsem si vygooglila a jsem zas o něco chytřejší :palec:

Ariadne
Echt Kelišová 8741 příspěvků 3 inzeráty 30.12.17 19:48

Jestli nema crp pristroj, tak jim bude klasicky brat krev, coz by pro ne mohl byt velky stres. Nechala bych udelat vytery z nosu, krku.

Dcera takhle loni j letos mela atb na steptokoka, zelena ryma, kasel atd. Ted je ma taky, ouvodne to vypadalo na anginu

Verun83
Echt Kelišová 8839 příspěvků 33 inzerátů 30.12.17 20:46

Pokud ti dava dr na vyber, tak atb rozhodne nejsou potreba. Kdyby byla nutna pri bakterialni infekci, nepta se jak jelito, ale proste ti je da.

Priste chtit crp. Ale tohle bude viroza. Jen teda pozor, pri ryme muzou byt komplikace - zanet stredniho ucha. To crp ale neodhaly a atb potreba jsou. Ale to poznaji na orl. Se

Fonty
Zasloužilá kecalka 669 příspěvků 30.12.17 21:32

Díky, no naše doktorka ten přístroj asi fakt mít nebude, ale teď mi to říká i kamarádka, že když mi dává vybrat tak to tak horký snad nebude… brání krve si představit neumím, snad se dáme do úterý do kupy

Strecha
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 30.12.17 21:47

Urcite bych nedavala antibiotika bez crp. Doktori je radi pisi bez dukladneho zvazeni. Crp by mel snad udelat uz kazdy pediatr-pokud to doktorka nema a nenabizi, tak bych zvazovala jinou :think: Jinak my davame na noc na zklidneni kasle dithiaden (je to teda na predpis: ale kasel vzdy v noci ustane)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Udata Soukup brání svou paní: Jdi do pr*ele, vzkázal „zlořádovi“ Novotnému

Středověk je sice dávno za námi, na událostech uplynulých dní se jasně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >