Rýma u 11 měsíční dcery

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
70
6.12.21 23:31

Rýma u 11 měsíční dcery

Ahoj holky, zrovna trpíme na rýmu. Prosím, co nejlépe pomůže na tekoucí rýmu u 11 měsíčního dítěte? Malá mi nemohla usnout, pořád se budí. Dostává hysterák, když jí mám utřít nos nebo ji kapnout Libenar a o odsavačce ani nemluvím. Nikdy se jí nic špatného nestalo. Nejde jí přitom ani uklidnit nic. Jsem zoufalá. Nějaké rady, tipy, triky prosím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
58
6.12.21 23:37
@Vikji. píše:
Ahoj holky, zrovna trpíme na rýmu. Prosím, co nejlépe pomůže na tekoucí rýmu u 11 měsíčního dítěte? Malá mi nemohla usnout, pořád se budí. Dostává hysterák, když jí mám utřít nos nebo ji kapnout Libenar a o odsavačce ani nemluvím. Nikdy se jí nic špatného nestalo. Nejde jí přitom ani uklidit nic. Jsem zoufalá. Nějaké rady, tipy, triky prosím?

Ahoj myslím že nic jinyho snad ani nejde naše malá to vnímala úplně stejně a jinak než prostě pevné držet a vysat nos nejde. Hodně jsme proplachovali nos mořskou vodou a alespoň 3× denně odsat bohužel je to pro její dobro ale víckrát Bych asi nevysavala aby se jí nepodrazdila sliznice. Moc ti neporadím myslím si že u tak malyho dítěte moc rad nebude. Jen vydržet i kdyz je to dítěti protivné je to pro jejich dobro. Držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17459
6.12.21 23:59

Mne se v posledni dobe osvedcilo kapnout na uchostour extrakt z grepovych jader a vytrit nosni dirky. Dceri to ted temer zastavilo zlutou rymu za ctyri dny a mne uplne za dva. Ale to moc neřeší Tvuj problem, jak to aplikovat protestujicimu batoleti 🙊 Stourani v nose je jeste o chlup horší nez stříkání…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
7.12.21 00:04

@Lucie241 Ahoj, děkuji aspoň za tohle. Ale bojím se, aby v budoucnu tohle neměla zafixované v hlavě a aby mi to pak neodmítala ze strachu. Fakt sebou hodně škube, odtahuje se, hystericky řve a jak se hýbe, když se jen přiblížím se už stalo, že mi ta odsávačka sjela po nose, jak mi do toho praštila a cukla sebou. Sama jsem se pak lekla. Tak zas nechci, aby z toho měla trauma.:/ i když vím, že ji to pomůže, jenže vysvětlit to bohužel tak malým nejde..a musela bych ji držet fakt hodně silně, aby se mi nepohla a já nezajela dál než je zdrávo nebo ji to nesjelo po celém nose zevnitř..:/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
7.12.21 00:06

@Ba-stet právě…jenže ona nemá ani žluté ty hleny. A fakt mi snad prehystoricky hystericky řve u toho, když jí mám nos utřít nebo odsát..🤦 nebo ji dát ten Libenar

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
7.12.21 00:14
@Vikji. píše:
@Ba-stet právě…jenže ona nemá ani žluté ty hleny. A fakt mi snad prehystoricky hystericky řve u toho, když jí mám nos utřít nebo odsát..🤦 nebo ji dát ten Libenar

Já jsem právě tohle řešila s lékařem protože mě přišli zbytečne stříkačky a odsavat ji nos když to tece ven a je to vodove. Ale on mi řekl že to vodovi se může dostávat do krku na plíce a může pak vzniknout kašel a je to pak horší takže mi jsme vysavačem 3krat denně odsavali. A snažili sme se ukazovat malinký vtipné aby smrkala ona se Teda snažila ale vysmrkala fakt prd. Je to fakt těžké i pro naše srdce ale bohužel jinak to nejde než takhle i když pláčou svagrova měla to sami se vsema 3 detma ani jedno nebylo svolne k utirani nosu a stříkání kapicek do nosu a už vůbec vysávání ta moje si nenechá dát ani čípek do zadecku na teplotu vše jde bohužel těžce. Doufám že ti tu někdo pořadí něco co zabere ale u nás jen cas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17459
7.12.21 00:14
@Vikji. píše:
@Lucie241 Ahoj, děkuji aspoň za tohle. Ale bojím se, aby v budoucnu tohle neměla zafixované v hlavě a aby mi to pak neodmítala ze strachu. Fakt sebou hodně škube, odtahuje se, hystericky řve a jak se hýbe, když se jen přiblížím se už stalo, že mi ta odsávačka sjela po nose, jak mi do toho praštila a cukla sebou. Sama jsem se pak lekla. Tak zas nechci, aby z toho měla trauma.:/ i když vím, že ji to pomůže, jenže vysvětlit to bohužel tak malým nejde..a musela bych ji držet fakt hodně silně, aby se mi nepohla a já nezajela dál než je zdrávo nebo ji to nesjelo po celém nose zevnitř..:/

Toho bych se nebala. Moje dcera mela rymu v 6mes, v roce a v roce a pul (a tenhle podzim uz po ctvrte :roll:). V pul roce jecela, ale po par dnech to nejak prijala a nechala si to delat temer dobrovolne. Tak jsem si rikala, genialni dite, to uz bude dobry. Opak byl pravdou. V roce hystercila uplne stejne a k zadnemu zlomu nedošlo. A v roce a pul, stacilo, aby se vyslovilo „odsat“ a byl neutisitelny krik pred tim a jeste tak ctvrt hodiny po tom. Nemluve o tom, ze 18mesicni batole se prepere hur nez šestiměsíční. A pak doslo k nejakemu zlomu, ted hladi vysavac, nechává se odsat DOBROVOLNĚ (nekdy jako prvni odsajeme plysaka) a konecne lze i vytrit ten nos.

Holt odsavat a stříkat musíš, nic lepšího neni. Ona to zvladne, neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17459
7.12.21 00:19

Jinak ja zkousela odsat sama sebe. Neboli to, neni to nepříjemné (vlastne lepsi nez smrkani. :) ). Blby je ten hluk vysavače, plus dcera nenavidi všechno, co se dela na silu. At uz jde o odsavani nebo oblékání, kdyz se sprajcne. Tak se neboj, ze bys ji ublizila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16694
7.12.21 00:19

Kdyz je ten brek takovy, ze z toho tece dalsi ryma, je to stejne k nicemu.
Vykaslala jsem se na odsavani, staci zvysena poloha, zvlhcovac, do aromalampy Eukalypus, cibule k posteli funguje i na rymu a holt pockat, az to prejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
7.12.21 00:21

@Vikji. A teď nevím máš tu odsávačku na vysavač je to mnohem rychlejší. Že to dítě tak netrpí a nebo to nedělej takhle často ale alespoň před tím spaním. Chápu tě že to násilí je strašný a že máš strach ze pak bude v budoucnu zle na to odpověď nemám každopádně u svagrovi zatím nevidím žádný následky v chování holky už sou velké a už mají rozum a naše malá už to taky nese lépe teď ji jsou 2 roky a to smrkani je lepší že už ten vysavač moc nevytahujeme. My to zkoušíme i jakoby na sobě aby viděla že to nebolí i na ručičku jakoby aby viděla že to není takový děs.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
7.12.21 08:44

@Ba-stet my nemáme na vysavač, máme nabíjecí odsávačku. A to s tím oblékáním to je úplně stejné a to nemluvím o mazání krémem 🤦

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17459
7.12.21 09:10

@Vikji. Hele, co jsem zkouselaja nebo kamarádky, jsou vsechny odsavacky krome na vysavac na nic 🤦‍♀️Tak bych poridila tu, i kdybyste si kvuli tomu holt měli koupit nejakej z druhy ruky. Ja si drzim takovou starou ruinu, hned, jak dcera zacne smrkat, pujde z domu.

Jinak jak radí Lucie ten eterickjy olej eukalyptus, to je taky fajn, ale musi to byt druh Radiata (pro deti do dvou let). A jeste lepsi je ba rymu borovice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
7.12.21 09:15

@Ba-stet děkuji moc. Ale v noci se mi vysavač fakt zapínat nechce. Sousedi by mě sežrali, taky kolem nás mají malé děti. Kouknu se v dm jestli nemají. To jsem nevěděla, že jsou ty oleje i pro děti do těch zvlhcovacu…my ho doma máme ale nepřijde mi to teda lepší..naopak když to mám přímo nad hlavou tak z toho dostávám rýmu já.🙄 Myslíš jako ten olej borovice?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17459
7.12.21 09:29

@Vikji. Etericke oleje se pouzivaji do difuzeru, nevim, jestli myslime to same. Jinak kdyz to do toho půjdeš, tak nekuouj nic levnejsiho nez Saloos. Ty laciny jsou synteticky a to je hnus. Ja mam rada Nobilis Tilia. Ten eukalyptus je nejuniverzalnejsi, borovice je hlavne na rymu (i kdyz vsechny jehlicnany, eukalyptus a tea tree pomahaji dychacim cestam). A fajn je mandarinka, tu celkem úspěšně pouzivam na dětskou protivnost..

Ten vysavac zvaz. Aspon na den. Ono když ji odsajes pořádně pred spanim, tak to v noci nemusis delat casto… Je to fakt nebetycnej rozdil…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
7.12.21 14:28

@Ba-stet super, děkuji za rady. A jo, myslela jsem difuzér.:) Oki, Saloos vím, že se dá koupit i v drogerce.:) Teda doufám.:) Ale asi je blbost to mít nad hlavou ne? Mě se z toho třeba rýma spouští, jak z klimatizace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat