Reklama

Rýma z chladu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

simanska
Ukecaná baba ;) 2120 příspěvků 10.01.17 20:38
rýma z chladu?

Ahoj maminky.. chci se vás zeptat, jesli máte některá stejnou zkušenost, nebo jestli mi už šibe :zed:
syn (10 měsíců) má už cca 6 týdnů pořád rýmu.. většinou jsou to jenom průhledné sople a nic na ně nezabírá… navíc jsem si poslední dobou všimla, nebo si to už jenom namlouvám, že se mu spustí jenom když ho nechám hrát si (a plazit se) po zemi.. protože když ho dám spát, tak je bez soplíků, když se probudí a třeba hodinu ho zabavím na gauči, tak hodinu soplíky nemá.. ale když ho dám na zem, tak do pár minut už má pod nosem cestu..
zkoušela jsem mořskou vodu, i stérimar s Cu, i nasivin kapky…
a nepomáhá ho ani víc navlíct :( to se začne potit, ruce má studené a sople zase valí z nosu..
máte prosím některá zkušenost?? může to být tím chladem na zemi? řešit to s dr? nebo by jste to nechaly tak?
děkuji moc!

edit: chybka ;)

Příspěvek upraven 10.01.17 v 20:51

Reklama

Reakce:

sisk
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 10.01.17 20:47

@simanska a mate studenou podlahu? Co ho nechat hrát a penovych puzzle? Asi tam nevydrží, co? Nebo nejakej kobereček?
Můj kluk je teď taky sama nudle, přesně stejný -průhledný. Odsavackou nic neodsaju, jen maličko, za chvíli mu to teče zas. Jenom utiram.

simanska
Ukecaná baba ;) 2120 příspěvků 10.01.17 20:58

@sisk bydlíme v 2. patře, ale je fakt, že na podlaze je trochu chladněji.. asi bych to moc neřešila, jenže to už trvá docela dlouho :(

Uživatel je onlineOu
Závislačka 4989 příspěvků 10.01.17 21:02

Zajděte na alergologii. To vypadá spíš na reakci na něco, co je v té podlaze/kober­ci/nebo co tam máte.

JanaKr
Kecalka 331 příspěvků 10.01.17 21:03

@simanska mám stejnou zkušenost. Taky jsme měly při plazení po zemi v zimě rýmu. Nebo když nám nešlo topení a teplota nebyla v bytě nic moc. Zabalení v peřinách ok, ale stejně se dýchal studený vzduch a rýmy jsme se nemohly zbavit. Zkuste něco pod sebe dát. Třeba to puzzle.

elen-ka
Extra třída :D 11911 příspěvků 9 inzerátů 10.01.17 21:16

@simanska existuje alergická reakce na chlad. Mě se třeba spustí automaticky rýma, když teplota klesne pod nějakých 18 stupňů, takže v podstatě skoro celý rok mám rýmu. Jakmile je přes 25 stupňů rýma ustává.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15600 příspěvků 10.01.17 22:14

Vždycky, když děti ještě nechodily, jen se plazily, byly náchylnější k různým formám nachlazení. To je logické, na zemi je vždy chladněji než v metru dvou - pokud nemáš podlahovku..Sa­mozřejmě jsem je dávala na koberec nebo různé deky či podložky.
Zlepšilo se to hlavně ve chvíli, kdy se postavily na nožky.
Jinak já když prochladnu, okamžitě kýchám a teče mi z nosu. Po alergologiích nelítám, držím se v teple a dobře se oblékám.

Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 10.01.17 22:58

@simanska Muj syn mel permanentne rymu, kdyz mu rostly zuby. Jak mu dirostly vsechny, jako mavnutim proutku to preslo. Nevim, jestli to muze souviset :nevim:

Bábrdl
Generální žvanilka 20942 příspěvků 10.01.17 23:33
@simanska píše:
Ahoj maminky.. chci se vás zeptat, jesli máte některá stejnou zkušenost, nebo jestli mi už šibe :zed:
syn (10 měsíců) má už cca 6 týdnů pořád rýmu.. většinou jsou to jenom průhledné sople a nic na ně nezabírá… navíc jsem si poslední dobou všimla, nebo si to už jenom namlouvám, že se mu spustí jenom když ho nechám hrát si (a plazit se) po zemi.. protože když ho dám spát, tak je bez soplíků, když se probudí a třeba hodinu ho zabavím na gauči, tak hodinu soplíky nemá.. ale když ho dám na zem, tak do pár minut už má pod nosem cestu..
zkoušela jsem mořskou vodu, i stérimar s Cu, i nasivin kapky…
a nepomáhá ho ani víc navlíct :( to se začne potit, ruce má studené a sople zase valí z nosu..
máte prosím některá zkušenost?? může to být tím chladem na zemi? řešit to s dr? nebo by jste to nechaly tak?
děkuji moc!

edit: chybka ;)

Příspěvek upraven 10.01.17 v 20:51

Možné to klidně je. Rýma je fyziologická reakce nosní sliznice na podráždění - buď chladem, suchem, nebo mechanicky (třeba prach, pyl) nebo nějakou infekcí.

Moje kamarádka má dítě v „lesní školce“ a nudli má furt. Fakt, ještě jsem ho neviděla od října do dubna bez ní. Celkově mi přijde furt nachlazené, chrmlá, pokašlává. Podle kamarádky je to u dětí normální.

Já mám skleníkovou kytku (pořádně obléknout, nikdy není dost teplo, abys nemohla mít dva nákrčníky, ne, dnes je na procházku zima, ne v dešti se ven nechodí, ne nemůžeš si hrát na zemi, je studené, půjdeme raději do koutku a když už něco, tak pořádně poctivě vyležet i s rekonvales­cencí) a prakticky nevím, co je u děcka rýma :mrgreen:

Bábrdl
Generální žvanilka 20942 příspěvků 10.01.17 23:34
@pe-terka píše:
Jinak já když prochladnu, okamžitě kýchám a teče mi z nosu. Po alergologiích nelítám, držím se v teple a dobře se oblékám.
:palec:

dalmati
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 11.01.17 00:25

Nechávala jsem lézt po manželské posteli a na zemi pod něj jsem furt strkala deky a hrací koberec. Doktorce se o tom zmínit můžeš - syn měl často rýmu díky refluxu - žaludeční šťávy se dostávaly až do nosu, sople byly taktéž průhledné. Jinak já mám průhlednou rýmu, když jsou změny teplot. Nikdy jsem to neřešila, protože vím, že čirá rýma je ok a má jí hodně lidí „jen tak“

simanska
Ukecaná baba ;) 2120 příspěvků 11.01.17 08:27

Dekuji moc za vsechny postrehy!
Tezko pod nej budu neco strkat, protoze se plazi po celem byte.. ale skusim aby co nejvic casu byl treba na tech puzzlich..
Dr se zminim, jdeme tam pristi tyden.
Jeste jednou dekuji!

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama