Existuje alergie na rýži?

Anonymní
10.1.20 22:16

Rýže ne?!

Dobrý den
Myslíte si, že existuje intolerance na rýži? Zajímá mě to hlavně z důvodu toho, že vždy, jak jsem si jí dala, šla ven. Děkuji za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6952
10.1.20 22:33

Já si myslím, že je možné všechno. Viz, zde o tom je psáno: http://www.kaloricke-tabulky.cz/…gie-na-ryzi/- Zeptala bych se na to více a podrobněji své dr., aby tě odeslala na testy, které to potvrdí?
Jak tě tyto neduhy dlouho trápí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
182
10.1.20 22:35

Nevím jestli to je intolerance, ale můj tatínek když začal jist ryzi tak se vždycky dusil, ale fakt hodně, tak se u nás ryze nevarila, tak těžko rict jestli to byla nějaká alergie nebo co

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 22:39
@hanaross píše:
Nevím jestli to je intolerance, ale můj tatínek když začal jist ryzi tak se vždycky dusil, ale fakt hodně, tak se u nás ryze nevarila, tak těžko rict jestli to byla nějaká alergie nebo co

Manželova babička říkávala, že jako malá měla záškrt a od tý doby má malou dírku do krku a rýže jí dusí a opravdu jí dusila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35318
12.1.20 08:16
@Anonymní píše:
Dobrý den
Myslíte si, že existuje intolerance na rýži? Zajímá mě to hlavně z důvodu toho, že vždy, jak jsem si jí dala, šla ven. Děkuji za odpověď.

to jsi jedla rýži poprvé v životě?
kamarádka měla alergickou reakci na rýži (dušení) a šlo jen o jednu šarši nějaké nejlevnější rýže, která byla zřejmě nějak ošetřená, když si kupuje střední kvalitu, je ok. Rýže je prototyp nealergenní stravy, ale možné je samozřejmě všechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 10:23

No právě, že jsem jí poprvé neměla.. Rýži miluji.., jenže poslední jídla s rýží šly hned ven… žačal mě bolet žaludek, bublalo mi celý břicho a trpěla jsem nejmíň 3 dny. ach jo :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 10:24
@tumpach píše:
Já si myslím, že je možné všechno. Viz, zde o tom je psáno: http://www.kaloricke-tabulky.cz/…gie-na-ryzi/- Zeptala bych se na to více a podrobněji své dr., aby tě odeslala na testy, které to potvrdí?
Jak tě tyto neduhy dlouho trápí?

asi měsíc cca a štve mě to, rýži miluji :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6952
14.1.20 11:19
@JaninkaVi píše:
asi měsíc cca a štve mě to, rýži miluji :D

A nekoupila si jinou značku teď??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.20 07:16
@tumpach píše:
A nekoupila si jinou značku teď??

Kupujeme stále jednu a tu samou značku.
Asi fakt zkusím Dr :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.20 11:57

Napadla mě ještě otrava bakterií Bacillus cereus. Mohli jste koupit nějaké kontaminované balení a v kombinaci se špatným skladováním to mohlo vyvolat popsané příznaky. Zvlášť to, že pak máš potíže třeba tři dny, je na alergii trochu podivné. Nebo se ti to stalo i po rýži, která nebyla vařená doma?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6952
15.1.20 13:42
@JaninkaVi píše:
Kupujeme stále jednu a tu samou značku.
Asi fakt zkusím Dr :/

Změn znacku, mohla obsahovat jal psla kedna zivatelka ty bacily, tak bych zkusila jinou značku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.20 20:28
@Zázvorová píše:
Napadla mě ještě otrava bakterií Bacillus cereus. Mohli jste koupit nějaké kontaminované balení a v kombinaci se špatným skladováním to mohlo vyvolat popsané příznaky. Zvlášť to, že pak máš potíže třeba tři dny, je na alergii trochu podivné. Nebo se ti to stalo i po rýži, která nebyla vařená doma?

Právě se mi to stalo u přítele a pak i týden na to doma

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama