Rýžovar - sypká rýže

302
3.8.15 18:27

Rýžovar - sypká rýže

Mám dotaz manžel mi dnes přivezl rýžovar plus pytel jasmínové a basmati rýže prosím o radu jak odhadnu poměr vody a rýže,
můj první pokus bylo že jsem vysypala rýži z pytlíku z krabice a dala poměr vody co bylo napsáno v návodu, ale rýže byla dobrá ale rozvařená,
je pravda že tam psali doporučuji dělat alespoň dvě odměrky rýže, já dělala jen jednu.
Chtěla bych docílit sypkou rýži dokážu to poradíte vaše zkušenosti děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Otakar Z.
3.8.15 18:31

Většinou dávám vody 1,6 násobek hmotnosti rýže, když se to vypne, tak jí „zkypřím“ tou plastovou špachtličkou co k tomu dávají a nechám ještě tak 10 minut pod poklicí. Je prakticky vždy perfektní. Může se to lišit podle typu rýže, děláme většinou tu nejlevnější z Teska.

• Nahlásit
  • Citovat
7013
3.8.15 18:32

Vody dat 2× tolik co ryze. Delam hrnek ryze a dva hrnky vody. Nezapomenout osolit. Jasminovou mame nejradsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Krasavicaa
3.8.15 19:11

Já dělám rýži v parním hrnci a nikdy neodměřuji. Dávám vodu tak od oka :nevim: :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
16764
3.8.15 19:17

Davam jednu odmerku ryze a 200ml vody, presne jak je v navodu :nevim: ryze je vzdy vyborna, nesolim, nic.. co mas za ryzovar?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18722
3.8.15 19:40

Dávám 1,5× více vody než rýže a rýžovar mám Tupperware do mikrovlnky. Jaký máš ty? Dělám to na 18 min.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
302
3.8.15 19:47
@misi11 píše:
Davam jednu odmerku ryze a 200ml vody, presne jak je v navodu :nevim: ryze je vzdy vyborna, nesolim, nic.. co mas za ryzovar?

mám z lidlu tu jejich značku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16764
3.8.15 19:51
@Nikyna8 píše:
mám z lidlu tu jejich značku

Ja mam sencor :think:
Podle navodu se nepovedla? Z lidlu mam parni hrnec a vsechno a vzdycky mnamka :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
302
3.8.15 19:56
@misi11 píše:
Ja mam sencor :think:
Podle navodu se nepovedla? Z lidlu mam parni hrnec a vsechno a vzdycky mnamka :nevim:

právě byla rozvařená ale já tam zkusila dát pytlíkovou rýži z krabice nevím zda v tom není rozdíl vysypala jsem jeden pytlíček a dala polovičku vody co dávají na dvě odměrky a nějak to nebylo ono rozvařená byla já mám ráda sypkou, když to vezmu tak jedna odměrka rýže a 400 ml vody(což jsou asi tři ty odměrky rýže)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kolik
3.8.15 19:58

Zalezi na ryzi, ta jasminova ja davam jeden dil ryze dva vody. Basmati davam cca dva a pul na jeden ryze. Klasickej ryzovar, ne do mikrovlnky.
Pytlikovou ryzi do ryzovaru? Tak ted jsem malem spadl z postele!

• Citovat
  • Upravit
16764
3.8.15 20:09
@Nikyna8 píše:
právě byla rozvařená ale já tam zkusila dát pytlíkovou rýži z krabice nevím zda v tom není rozdíl vysypala jsem jeden pytlíček a dala polovičku vody co dávají na dvě odměrky a nějak to nebylo ono rozvařená byla já mám ráda sypkou, když to vezmu tak jedna odměrka rýže a 400 ml vody(což jsou asi tři ty odměrky rýže)

To neporadim asi.. nam se sam vypne kdyz je hotovo, vari se pul hodky a pouzivam jasminovou od tamanu :think: v tech sackach nebyva predvarena nic, tak nevim proc to udelalo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
302
3.8.15 20:10
@kolik píše:
Zalezi na ryzi, ta jasminova ja davam jeden dil ryze dva vody. Basmati davam cca dva a pul na jeden ryze. Klasickej ryzovar, ne do mikrovlnky.
Pytlikovou ryzi do ryzovaru? Tak ted jsem malem spadl z postele!

to byla zkouška abych nevyhodila tu jasmínovou nebo basmati ty by bylo škoda na první pokus :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
302
3.8.15 20:15
@misi11 píše:
To neporadim asi.. nam se sam vypne kdyz je hotovo, vari se pul hodky a pouzivam jasminovou od tamanu :think: v tech sackach nebyva predvarena nic, tak nevim proc to udelalo

taky se sama vypnula, asi si myslím moc vody, uberu při dalším pokusu
a ještě dotaz píšou hodně proplachovat aby neprskala já ji propláchla a stejně to trochu prskalo proplachujete v horké studené a jak moc propláchnout, já do teď vařila jen rýži v pytlíkách tak nemám zkušenost, tu jsem taky proplachovala ale tady je to jiné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16764
3.8.15 20:19
@Nikyna8 píše:
taky se sama vypnula, asi si myslím moc vody, uberu při dalším pokusu
a ještě dotaz píšou hodně proplachovat aby neprskala já ji propláchla a stejně to trochu prskalo proplachujete v horké studené a jak moc propláchnout, já do teď vařila jen rýži v pytlíkách tak nemám zkušenost, tu jsem taky proplachovala ale tady je to jiné

Proplachuju ve vlazne asi :mrgreen: ted si to neuvedomuju vubec :oops: ale urcite vlaznou, dokud netece normalni voda :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
302
3.8.15 20:29
@misi11 píše:
Proplachuju ve vlazne asi :mrgreen: ted si to neuvedomuju vubec :oops: ale urcite vlaznou, dokud netece normalni voda :oops:

děkuji zítra zkusím znova já na to přijdu :)
nevzdávám to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama