S dítětem k lékaři - propustka

156
22.2.12 09:56

S ditetem k lekari - propustka

Ahoj,chci se zeptat,na kolik hodin mi plati propustka,pokud jdu se synem k lekari.Vzdalenost od prace cca 20 km.Jde mi o to,ze mam navic 0,5 dne dovolene,tak zda to lze vyuzit takto nebo si musim vybrat cely den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22.2.12 09:58

mevim jak s propustkou ale utcite jde vybrat pul dne dovolene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6815
22.2.12 10:06

Na návštěvu lékaře by měli být 4hodiny,jestli se tedy nic nezměnilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11879
22.2.12 10:08

my jsme meli propustku k lekari na 4 hodiny :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.2.12 10:10

propustka k lekari je na dobu nezbytne nutnou tudis pokud jedes 20km meli by ti ji uznat na celou dobu kdy budes pryc.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4778
22.2.12 10:14

Já to mám do práce 30km a když jsem šla s dítětem k lékaři tak mi uznali propustku na celý den, protože to bylo mimo místo pracoviště.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
677
22.2.12 10:34

museli jsme s malou do prahy cca 200km a dali nam na to cely den, jelikoz to neni v miste bydliste..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1438
22.2.12 11:03

Není stanovená žádná přesná doba, pouze horní limit (maximálně 1 den). JInak je to na nezbytně nutnou dobu, pokud vyšetření nebylo možné provést mimo pracovní dobu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11503
22.2.12 11:08

On to má každý zaměstnavatel nastavené jinak, takže se ho na to optej, my měli v práci 4 hodiny, ale přítel co dělá, tak mu proplácejí pouze tu dobu, kdy strávil v ordinaci doktora!!! Žádná cesta, žádná čekárna! Proto raděj chodí k doktorovi když má volno, jinak by musel plácat dovču a nebo by mu to nezaplatili vůbec :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70114
22.2.12 17:21

Podle zákona je nárok na dobu nezbytně nutnou, pokud nešlo vyšetření zařídit mimo pracovní dobu, s tím, že placená je nezbytně nutná doba u nejbližšího doktora, pokud chceš ke vzdálenějšímu, tak ten zbytek je neplacený.
Ale spousta firem se tohohle přesně nedrží, třeba u nás neradi vidí celý den, ale pokud třeba přijdeš na 2 hodiny, tak zbytek už je v pohodě. Pokud člověk chce celý den, tak si bere půl dne dovolené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JaSe
22.2.12 18:18

Ahoj,
u nás mám omluvený celý den, když mám dva doktory (nechávám si potvrdit, že jsem byla s dětmi na vyšetření). Na jednoho doktora si nechávám potvrdit celodenní vyšetření, jen když jsou děti objednané na takovou dobu, že nemůžu nic dělat (brát si obě děti do práce na zbytek doby nemůžu). Ale to je výjimečně. Zpravidla mám v jeden den doktory dva, někdy i tři.

• Nahlásit
  • Citovat
156
22.2.12 18:46

On je právě malý nemocný, takže jsem s ním už musela zůstat doma a vezmu si zbytek týdne dovču, ale právě mi jde o to, že mám 20 a půl dne celkově, tak jestli na ten dnešek můžu na půl dne uplatnit propustku a na půl dovolenou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4778
22.2.12 20:57

Můžeš si vzít klidně půl dne propustku a půl dovolenou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1186
9.4.14 09:26

Oživuji diskuzi, chci se optat, když mam jít teda s dítětem k mudr. na kontrolu a mám to daleko od pracovište, mam nárok na to volno, tomu rozumím, ale musím do práce donest nijaké potvrzení, že jsem tam s dítětem byla? dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5699
9.4.14 09:37

@gabki v práci si vyžádej Propustku (takový lístek), který ti potvrdí lékař a odevzdáš ho zaměstnavateli. Ze zákona jsou na to 4 hodiny. U nás v práci lze vybrat 4h lékař + 0,5 den dovolená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama