sádrové odlitky nožiček

2284
8.12.05 09:11

sádrové odlitky nožiček

Ahoj holky,
ráda bych rodičům k vánocům vytvořila sádrový odlitek nožiček našeho miminka. Nikdy jsem to ale nedělala, tak nemám žádné zkušenosti. :? Poradily byste mi prosím jak na to?

Moc děkuji.

Adka a Viktorka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
8.12.05 15:11
:lol: :lol: :o :o
  • Nahlásit
  • Citovat
202
8.12.05 16:46

Nevim, jak :,-(ra, ale ja delala otisky do slaneho testa. Smichas 1kg mouky, 500g soli a prilivas max. do 600ml vody, aby vzniklo hodne tuhe testo, asi jako plastelina. Otisknes nozicky a nechas schnout. Ja to nechala na stole a schlo to nekolik tydnu! :? To je tak jedina nevyhoda. V troube nebo na topeni by to mohlo jit rychleji. A kdyz ty vytvory nakonec prelakujes (ja vzala bledemodry lak na drevo, co nam zbyl), tak to vydrzi vecne.
Pepsi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
8.12.05 16:58

Já se teď chystám na otisky nožiček a ručiček, dostanou to babičky a dedečkové k vánocum a když se zadaří tak si taky jeden nechám, na památku. (Teď si říkám, že jsem otisky měla udělat už dřív, malej má už nožky č. 20 :oops:.)
Bude to prvotina, ale zatím jsem pořídila v Intersparu nějakou samoschnoucí hmotu v barvě terakota, nevím jak to dopadne. Ale průzkumem na internetu jsem našla ještě polymerovou hmotu FIMO, dělá se v mnoha hezkých barvičkách, a píšou že je krásně měkká. Ta se zapéká v troubě, tak si myslím, že by asi byla lepší. Koukni sama, na těhle stránkách pak mají i ty samotvrdnoucí hmoty http://www.creative-cz.cz/1.2004/fimo.htm.
A to těsto by se nedalo usušit v troubě, aby se to trošku urychlilo? Dělají se přece tak nějak taky figurky z těsta…
Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2284
9.12.05 19:04

Pepsi a Věruško,
děkuju za rady. O víkendu zkusím asi to slané těsto a když to nepůjde, pokusím se sehnat hmotu. Ještě jednou dík!! Já věděla, že je na emimiňačky spoleh :P

Adka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
321
9.12.05 20:36

Ahoj Adko,

tak my jsme dělali i ty otisky sádrové. A to tak, že jsem do nějakého nižšího (třeba ustřihnutý od nějakého tuku) dala hodně rozpracovanou plastelínu, tak, aby byla měkká ale nelepila. do toho jsme obtiskli nožičky Zuzanky (s ručičkama je to u malého miminka horší) a jakmile platelína zase ztuhla, zalila jsem to asi na 1 až 2 cm bílou sádrou. Jak je sádra napůl zaschlá, dala jsem nahoru (jakoby zezadu) do smyčky zatočený kousek nezeravějícího drátku na pověšení. Jak sádra pořádně zaschne vyklopíš nebo rozstříhneš kelímek a oddělíš ji od plastelíny a je hotovo. Dá se to i barvit, třeba jen jemně natónavat křídama apod.

AHoj Mája

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama