Sama v těhotenství, mám pocit prázdnoty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 02:10
Sama v těhotenství, pocit prázdnoty

Ahojte maminky. Vůbec nevím, jak začít psát :think:.
Byla jsem necelý rok s přítelem. Začala jsem si s ním, protože byl hodný, rozdal by se, dal mi obrovskou lásku, štěstí. Měla jsem pocit, že mám něco, co jsem nikdy nepoznala do hloubky. Má 6ti letého syna z předchozího manželství. S ním jsme měli těžké začátky. Musela jsem kolikrát úplně uhnout, protože žárlil. Vlastně jsem vždy byla na druhé koleji, protože přítel měl na prvním místě syna a vše okolo nebylo podstatné. Když jsme toto období přežili, začlo vše super. Všichni jsme se měli rádi, jezdili na výlety, atd… Jenže… Po pár měsících, když jsem mu oznámila, že jsem těhotná (byl Květen) - ( bavili jsme se o tom, říkal, že by mu dítě nevadilo a byl by rád za dceru ), reakce byla divná. Nebyl ani rád ani nešťastný… Poté jsme se přestěhovali spolu do bytu (předtím jsme bydleli u jeho rodičů ve velkým RD) a v srpnu mi řekl, že nechce se mnou tento vztah a ani to dítě. Ať jdu na potrat nebo dám dítě do babyboxu. Vše se ve mně nějak převrátilo, čekala jsem, do listopadu zda se něco nezmění, protože se choval, jak kdyby nevěděl, co chce. Byl se mnou rád, pak zase nechtěl, chodil pořád pryč, pak zase se mnou byl. Jenže mezi tím rozjel konverzaci se svou bývalou manželkou, kde mě pomlouval, že jsem si to dítě napíchla schválně, abych si ho pojistila a tak. Poté si s ní vypisoval o sexu, přitom doma ho měl. Byly doby, kdy na ní nadával, jaká je a kvůli ní, že ho podvedla se rozvedl a teď si s ní píše o 106 a ještě citlivější zprávy? No, zarazilo mě to, že si s ní vypisoval přede mnou a jakoby nic. Zeptala jsem se ho a dostala jsem tak odpálenou odpověď, že jsem myslela, že snad umřu. Na otázku, proč si s ní píše a i o sexu - odpověděl - nemám se za co stydět, nebudu se obhajovat a tebe tu nikdo nedrží, můžeš jít. :,( :,( :,( :,( Takový pocit, co mi projel kůži, slzy a strach, neskutečný. I přes to všechno jsem s ním byla a čekala. Vůbec se nic nezměnilo. Stupňoval to dál, přestal se se mnou bavit, přestal vedle mě spát, přestal mě brát k rodičům a syn už mě taky opět ignoroval a byl hnusnej :( :(. Já tak blbá s ním pořád byla. Těhotná přece nebudu sama a on se změní, dítě chtít bude, když už ho prostě mám pod srdcem a uklidni se to. Prd, nastupnovalo se to a dočetla jsem se, jak se mě nemůže zbavit, jaká jsem svině, atd… Tudíž, všechno mi to cvaklo přes hlavu a zbalila jsem věci a odešla. Jenže kam? Šla jsem k našim. K našim co mají 1+1 a v pronájmu. Musela jsem se ponížit a složit hlavu u nich. Takže mi vyklidili místnost, kde budu s dítětem sama a holt to musíme zvládnout tady a sami. Byt bych finančně neutáhla. Nechápu nic, jsem z toho tak na dně, že se bojím, že nic nezvladnu.
Nakonec má tu svou dceru, kterou si vždy přál a nechal nás být. Na zprávy nereaguje a když tak napíše, že malou nenávidí a mě nechce. Je mi tak šíleně do breku, jsem v takových nervech a bojím se, co bude dál. Řekl mi, že v papírech být nechce a ať si nezkousim soudy, stejně bych je projela. Tolik se mi chce brečet, jsem sama. Nemám se o koho opřít. Našim to říct můžu, ale nechytnou mě za ruku a neuklidní. Snaží se, aby jsme tu s malou měly vše…ale já to tak necítím. Strašně prázdno ve mě je, smutek, zoufalství a otázky, jak to zvládnu, jak to dám?! :nevim: :,( chybí mi přítel, miluju ho pořád, neumím se uklidnit a nebrečet, tolik mi chybí a potřebuju se o něj opřít a chci, aby mě vzal za ruku a uklidnil mě, jak vše dobře dopadne a jak spolu dceru vychováme. Jenže už toto asi nikdy neuslyším. Jak si mám vysvětlit, ze dcera bude bez otce? Mám jít na socku a podat to k soudu, aby nařídili testy otcovství a donutili ho být v RL? Co mám dělat? Nechci jít proti němu, ale nechci být s dcerou na dně. Vůbec nevím, jak dál, zda jsem vůbec udělala dobře a odešla, nevím, ty pocity ve mě jsou šílený a chvíli jsem i byla, názoru, že tu malou nechci, vše mě zlomil. Ale teď vím, že jen ona tu pak se mnou bude a já jí teď tolik trápím, že jen brečím a mám stres. Budu vůbec dobrá máma, zvladnu to s ní sama? Bojím se a nevím jak to řešit. Termín mám v únoru a ta nejistota je hrozná.
Napsala jsem román, omlouvám se, ale nemám kamarády, kterým to můžu říct, tak jsem to potřebovala, alespoň vypsat. Kdyby tu byla nějaká maminka s podobným problémem, nebo jen někdo, kdo by mi poradil, uklidnil mě, tak budu taaaaak mooooc vděčná a ráda si vše přečtu :). Děkuju předem, že se tu zbrzdíte a přečtete si takový výlev, jedné těhotné zoufalky :palec: :*

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 02:43

Ahoj, tahle situace je silena, zda se silena, je to sok. Ale prejde. Ver mi. Otehotnela jsem loni v cervnu. V srpnu jsem se jednoho dne vratila z venku domu a pritel byl odstehovany. Uz jsem ho nikdy nevidela. Jeste do vanoc jsem doufala, ze se vrati (ze mi to vysvetli)…nevratil (nevysvetlil). Tu samotu jsem prozivala taky. Hlavne na kontrolach pri pohledu na stastne pary sklanejici se nad fotkami z ultrazvuku, a pod. V unoru se mi narodila holcicka. Vidis, za chvili ji bude rok a za mnou nejhezci rok meho dosavadniho zivota. Uvidis, bude to kolotoc, narocny a vycerpavajici, ale krasny. Pryc bude samota a na chlapa si skoro ani nevzpomenes. A to i pres to, ze ted se to zda takrka nemozne!!

Prosim o anonym (soukrome informace). Dekuji :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 02:54
@Anonymní píše:
Ahoj, tahle situace je silena, zda se silena, je to sok. Ale prejde. Ver mi. Otehotnela jsem loni v cervnu. V srpnu jsem se jednoho dne vratila z venku domu a pritel byl odstehovany. Uz jsem ho nikdy nevidela. Jeste do vanoc jsem doufala, ze se vrati (ze mi to vysvetli)…nevratil (nevysvetlil). Tu samotu jsem prozivala taky. Hlavne na kontrolach pri pohledu na stastne pary sklanejici se nad fotkami z ultrazvuku, a pod. V unoru se mi narodila holcicka. Vidis, za chvili ji bude rok a za mnou nejhezci rok meho dosavadniho zivota. Uvidis, bude to kolotoc, narocny a vycerpavajici, ale krasny. Pryc bude samota a na chlapa si skoro ani nevzpomenes. A to i pres to, ze ted se to zda takrka nemozne!!Prosim o anonym (soukrome informace). Dekuji :)

Děkuji Ti za písmenka. Vidíš, taky mám termín v únoru :) máš určitě pravdu a já si tě vážím. U mě každá matka sama s výchovou dítěte je bohyně, páč já si to těžko představuju a bojím se, že to nezvládnu. Jen jak je to teď všechno tady a jak jsem sama, tak si to v tý kebuly přehrávám pořád dokola :? Koukám, že ty chlapy jsou fakt paka, zdrhají o svých dětí! Já bych snad i přežila to, že by mě nechtěl, ale byl by tu pro dceru. Osobně vím, jaký je to vyrůstat bez táty a nikdy jsem to tak nechtěla pro své dítě…
Můžu se optat jen, otce máš v RL u dcery? Já nevím, zda toto nějak s ním řešit :roll: .

Ju21na
Kecalka 485 příspěvků 26.11.18 03:40

Ahoj, jsi moc statečná :hug: Moc Ti držím palce, abys po narození dcery vše zvládla :palec: Bohužel takovou zkušenost, jako Ty, nemám, ale ze zkušenosti z okolí bych Ti doporučila se na bývalého úplně vys..t a ani ho nedávat do RL. Můžeš si přeci po čase najít někoho, kdo vás bude milovat obě, malou pojmout za vlastní a budete chtít žít vsichni jako jedna rodina. Pak by možná bylo i horší a složitější ho z RL opět vymazat :nevim: Zvaž, zda je pro Tebe lepší „pár korun“ alimentu nebo klid - může Ti dělat peklo, že chce dceru do péče, apod. Vím, že dítě má právo na oba rodiče, ale i tehdy, když se otec zachoval takto??? Rok vztahu neberu jako vážný vztah. Toť můj názor :)

Misha12345
Nováček 3 příspěvky 26.11.18 04:21

Taky bych se na něj z vysoka vybodla. Chápu že procházíš hrozným obdobím,ale věř že vás jednou bude mít někdo rád tak, jak si to zasloužíte. Já osobně bych se na toho bývalého vykašlala , když k tomu přistupuje takto. Čím dřív se od něj odprostíš, tím dřív dovolíš někomu novému,aby vám vstoupil do života. Drž se :hug: a nezapomeň že tu seš teď hlavně pro malou. Pro ní budeš vším :srdce: :kytka:

stinga
Echt Kelišová 8481 příspěvků 26.11.18 07:07

já nesouhlasím s radami výše, vypadá to, že nemáš na rozhazování, a ani tví rodiče - takže po narození dítěte zajdeš na OSPOD, kde ti pomůžou s vypsáním žaloby o přiznání otcovství, tuto žalobu napíšeš a zaneseš na příslušný soud - nebo doporučeně poslat - posléze už koná soud - bude první stání, pokud on nebude souhlasit, že je otec, pošlou vás všechny na testy DNA, poté mu stanoví alimenty a tobě musí platit do dvou let dítěte výživné na neprovdanou matku a ještě zaplatí ty testy DNA
pokud nebudeš mít v rodném listě dítěte otce, nedostaneš žádné dávky
a jinak sama s dítětem to zvládneš, oprosti se od bývalého, já jsem se seznámila s novým chlapem ve 4 měsících dítěte, sice to nedopadlo, ale bylo to fajn

Saarka_O
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 26.11.18 07:16

"… chybí mi přítel, miluju ho pořád, neumím se uklidnit a nebrečet, tolik mi chybí a potřebuju se o něj opřít a chci, aby mě vzal za ruku a uklidnil mě, jak vše dobře dopadne a jak spolu dceru vychováme. Jenže už toto asi nikdy neslyším… " … Nechybí Ti on, ale výše zmíněný pocit bezpečí. Věř, že by Ti byl jen přítěží. Starost o miminko je náročná, ale sama v klidu ji zvládneš daleko lépe, než řešit k tomu ještě nervy, ponižování a výsměch od takového idio*ta. Hrozně moc držím palce, ať se najde brzy nějaký tatínek, který vás bude mít obě rád.
Zajdi do bezplatné právní poradny, aby řekli, co jsou pro a proti toho, kdybys ho uvedla jako otce. Poradit neumím :kytka: :srdce:

Anitramm
Ukecaná baba ;) 1441 příspěvků 26.11.18 07:20

A to ty chlapi mizerný nejeví známky takovýho chování(spíš debility) ještě předtím, než udělají ženský dítě? :roll: To je děs toto.Je mi líto všech ženských, co si tohle zažijou, nedovedu si představit. :zed:
@stinga prachy jsou prachy a měl by platit, šmejd, pokud si to zakladatelka všechno vyběhá..ale takovyho člověka bych snad ani v RL dítěte mít nechtěla :roll: :pocitac:

hanka.br.
Generální žvanilka 20342 příspěvků 26.11.18 07:22
@Anitramm píše:
A to ty chlapi mizerný nejeví známky takovýho chování(spíš debility) ještě předtím, než udělají ženský dítě? :roll: To je děs toto.Je mi líto všech ženských, co si tohle zažijou, nedovedu si představit. :zed:
@stinga prachy jsou prachy a měl by platit, šmejd, pokud si to zakladatelka všechno vyběhá..ale takovyho člověka bych snad ani v RL dítěte mít nechtěla :roll: :pocitac:

Samozřejmě, že jeví, ale zamilované ženy je prostě nechtějí vidět.

Perleť
Povídálka 39 příspěvků 26.11.18 07:45

Určitě vše zvládneš. Jen vydrž a bude dobře. Má takovýho chlapa se vybodni. Budeš skvěla mamca uvidíš :) A ber ze přijde někdo jiný. Někdo kdo tebe a tvou dcerku bude milovat nadevše. Bude to těžké, ale bude to stát za to :) Az malou poprvé pochovas uvidíš. Kdybys někdy chtěla napiš. Držím ti pěstičky.

stinga
Echt Kelišová 8481 příspěvků 26.11.18 07:48

@Anitramm no zakladatelka určitě není finančně tak za vodou, aby si tato gesta mohla dovolit, a žít 3 - 4 roky pouze z rodičovského fakt není žádná sranda, když otec není v RL, tak nelze v dnešní době žádat ani o přídavky ani žádné jiné dávky - stát požaduje, aby dítě primárně živili rodiče

Lenis87
Kecalka 285 příspěvků 26.11.18 08:05

Ahoj, dobře vím, čím procházíš. Zažila jsem si něco hodně podobného taky. Dnes mám už dvanáctiletou dceru, před deseti lety jsem se vdala a s manželem máme pětiletého syna a snažíme se o další dítě. Období, kdy jsem po ročním vztahu najednou skončila sama a těhotná bylo děsný. Během těhotenství to ještě šlo, ale když se dcera narodila, bylo to šílený. Malá byla skvělá a všechno to se mnou statečně vydržela. Jakmile se začali řešit soudy o přiznání otcovství a alimenty, všechen ten cit k němu se vrátil a já se v tom hrozně plácala. Nakonec jsem skončila na antidepresivech a vpodstatě nebyla schopná normálně fungovat. Část toho přičítám i svojí mámě, která mi neustále zasahovala do výchovy dcery a já si připadala naprosto neschopná. Vystřídala jsem poměrně dost chlapů a až když jsem si řekla, že na chlapy kašlu a dám si život do kupy sama, potkala jsem svého budoucího manžela. Seznámili jsme se v únoru a v červenci jsme se brali. První roky manželství byli trošku jako na horské dráze, ale ustáli jsme to a dnes je to celkem idilka.
Kdybych se mohla vrátit v čase a poradit sama sobě, určitě bych si nafackovala, že jsem se trápila kvůli takovýmu … Pak bych té mladší já vysvětlila, že nakonec všechno dobře dopadne, ač se jí zdá, že to není možný.
A k tématu uvést nebo neuvést otce. Já uvedla a pak se ještě soudila o alimenty, které neplatil. Dnes platí na dvanáctiletou holku 1700,– a bere si ji on nebo jeho máma jednou měsíčně na víkend. Jediné pozitivum pro dceru je asi jeho máma. Ač byla na začátku hrozně proti těhotenství, je z ní starostlivá babička. Tatínek holce akorát blbne hlavu drahými dárky a sliby o společných horách a výletech, které se nikdy nekonají. Čekám, že už brzy dospěje do věku, kdy pochopí, že od něj nemá nic čekat a bude to dobrý. Beztak bere jako tátu mého muže a vlastní táta je spíš hodný strýček, protože k ní přistupuje naprosto stejně jako můj mladší brácha. Vidí jí rád, ale nepotřebuje jí ve svém životě.
Tak nevím, co si z toho vyzmeš, ale když budeš potřebovat podporu, klidně napiš. Vím, že to máš teď hodně složité, ale čím dřív to příjmeš jako fakt a přestaneš s tím bojovat, tím dřív se věci začnou hýbat k lepšímu.

mrav
Vesmírná mluvilka 31407 příspěvků 26.11.18 08:15

Ahoj. Myslím si, že ten nápad s OSPODEM a soudem s bývalým není vůbec špatný. Já bych ho zapsal do RL - někdo ti to dítě musel udělat a má za to plnou zodpovědnost. Akorát soudy se kolikrát dlouho táhnou…
Jako samoživitelka nebudeš mít určitě peněz nazbyt. Sám to vím - rok jsem byl se svou malou sám a to běhání po úřadech je únavné…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 09:04
@stinga píše:
@Anitramm no zakladatelka určitě není finančně tak za vodou, aby si tato gesta mohla dovolit, a žít 3 - 4 roky pouze z rodičovského fakt není žádná sranda, když otec není v RL, tak nelze v dnešní době žádat ani o přídavky ani žádné jiné dávky - stát požaduje, aby dítě primárně živili rodiče

Není to pravda, může žádat o jakékoliv dávky. Dítě má nárok na státní sociální podporu, přídavek na dítě a kdyby matka našla nájemní byt ve kterém by s dítětem žila (musí být trvalé bydliště), může si podat dávku státní sociální podpory, příspěvek na bydlení. V případě snížené rodičovské, může matka žádat na oddělení pomoci v hmotné nouzi - příspěvek na živobytí a doplatek na bydlení…

prosím anonym kvůli zaměstnání

stinga
Echt Kelišová 8481 příspěvků 26.11.18 09:12
@Anonymní píše:
Není to pravda, může žádat o jakékoliv dávky. Dítě má nárok na státní sociální podporu, přídavek na dítě a kdyby matka našla nájemní byt ve kterém by s dítětem žila (musí být trvalé bydliště), může si podat dávku státní sociální podpory, příspěvek na bydlení. V případě snížené rodičovské, může matka žádat na oddělení pomoci v hmotné nouzi - příspěvek na živobytí a doplatek na bydlení…prosím anonym kvůli zaměstnání

takže mi na ÚP lhali a nepřijali mi žádost o přídavky neoprávněně - v době, kdy dítě otce nemělo v RL ?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama