Samocévkování v těhotenství

2381
14.8.20 14:48

Samocévkování v těhotenství:(

Zdravím ženy. Je tu prosím někdo, koho postihly podobné problémy? Jsem ve 14.tt a už pár týdnů se mi hůř chodilo na malou, musela jsem se kroutit, předklánět, abych se vyčůrala. No ale dnes ráno najednou nic. Prostě ať jsem dělala cokoli, nic. Jela jsem na pohotovost, už s bolestma, nafouknutym břichem. Vycefkovali mě, a pak po kontrole, že neví čím by to tedy mohlo být ( ze mám zaklonenou dělohu jsem říkala, tady jsem četla pár případů o skriple trubici apod.) No a nabalili mi domů cevky a několikrát denně se musím sama cevkovat :( uz takhle mě to tam dole bolí, už jsem tam měla dnes cevku u nich třikrát, a ještě min čtrnáct dní pokud se to nezlepší a jinak až do porodu. :( ja jsem normálně na složení.. Máte některá zkušenost? Uklidnite mě, že se to třeba zlepší? Předem děkuji za reakce :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
275
14.8.20 14:57

8o to znie hrozne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1795
14.8.20 15:27

@Terrinka93 tobě se pár týdnů chodilo hůř na malou, musela ses předklànět atd, jsi 14tt a nechalas to zajít tak daleko? Tos nebyla na gynekologii, urologii..?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
197
14.8.20 15:31

Ježíš jeďte do nemocnice ať vám dají dlouhodobé cevkovani. Sice budete muset být doma, ake tohle musí být dost bolestivé :,(. Můžete potom pravidelně měnit sáčky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69020
14.8.20 15:37

Já jsem se tedy necévkovala v těhotenství, ale po operaci poševní stěny, a trvalo to tak 3 týdny, než jsem mohla normálně na malou. I 15× denně, už jsem tam měla i krev, to bylo něco strašného. Dávali mi i léky na uvolnění močové trubice a močového měchýře. Nikdy nezapomenu na pocit úlevy, když jsem mohla zase normálně močit. Vždy jsem ty cévky musela vyvařovat, až došly, desinfekce rukou moč. trubice+ anestetikum, zrcátko, no strašné. Doufám, že se Ti to brzy upraví a budeš fit Ty i miminko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
406
14.8.20 15:38

Panebože 🙈 držím Ti palce, to bych nedala… Jak se to probůh dělá, vždyť tam není pořádně vidět, pohodlně 🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69020
14.8.20 15:41
@Klanel píše:
Panebože 🙈 držím Ti palce, to bych nedala… Jak se to probůh dělá, vždyť tam není pořádně vidět, pohodlně 🙈

Nejlépe ve vaně a se zrcátkem. Jinak se trefí žena jinam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1164
14.8.20 15:47

Vůbec nemám zkušenost, ale co fyzioterapuetka? Že by ti pomohla tam ty orgány nějak porovnat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
439
14.8.20 15:51

Doufám, že ti k tomu dali aspoň Mesocain gel. Pokud ne, zkus si ho někde sehnat. Třeba u obvoďáka nebo na gyndě je to jen na předpis.
Tím mázneš tu cévku před zaváděním, trochu to tu oblast znecitliví a jde to lépe.
Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1880
14.8.20 15:54

Já bych to řešila permanentním katetrem bez sáčku a vypouštěla pravidelně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69020
14.8.20 16:02
@Petula306 píše:
Já bych to řešila permanentním katetrem bez sáčku a vypouštěla pravidelně.

Permanentní katetr je největším rizikem infekce, ten jsem měla taky a do 3 dnů jsem dostala zánět močových cest.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1880
14.8.20 16:08

@Qwentin no nevím, jestli je větší riziko PMK nebo každodenní samodomo cévkování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2381
14.8.20 17:04

@azalia děkuji za radu, mám naštěstí nějaké pogelovane už.. Tak snad to trochu pomůže

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2381
14.8.20 17:07

@Kolarkaa dík za reakci. Samozřejmě jsem to gyndari řekla, že prej dokud se i s namahou vycuram, tak to nebudem řešit.. Tak jsem to jak vidíš, řešila teď, čtyři dny po jeho radách.. Takže jsem to nikam nenechala zajít, dělala jsem vše, co mi dr řekl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2381
14.8.20 17:12

@Klanel ne není tam vidět.. Je to úplně na houno :( nechci se rouhat, jsou straslivejsi věci samozřejmě, ale nejsem z toho odvarena.. A když mě to sestra učila, držela mi zrcadlo já tam s rozcapenejma nohama, no.. Vím že jsou zvyklí doktoři, ale přesto to bylo velmi.. Trapné :( jeste jsem to doma nedělala tak snad se zadaří.. Kdyby aspoň po tom ukonu byla úleva :( pálí to a řeže zase do dalšího cevkovani.. Chjo.. Budu doufat, že to bylo jen nárazové a za těch čtrnáct dní se třeba trochu děloha posune a nebude tlačit. Jestli je to teda tím :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama