samotář

Anonymni
19.9.07 14:20

samotář

Tak malá 3,5 roku chodí již 14 dní do školky, bez pláče v pohodě atd. Ale jedna věc mě trápí doufala jsem že se to ved školce změní, vždy byla taková „solo“ raději si hrála sama s dětma moc ne atd. No a ve školce žádná změna, dnes mi říkala učitelka že je hodně samotářská, s dětma si moc nehraje sama atd. Není to divné, máte tky takové dítě a změní se to? Doma je v pohodě, veselá atd.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

574
19.9.07 14:36

Ahoj,

taky záleží hodně na tom zda tvoje dcera již před tím přišla do kontaktu s dětmi.

Máme ten samý problém, ale vím kde je chyba, bydlíme skoro na vesnici žádné děti tu nejsou, vím můžu chocit do MC, jenže na to já nejsem, neomlouvá mě to, ale prostě nejsem ten typ že bych vyhledávala lidi, jsem raději doma sama s dcerou a nebo u mých rodičů a zde nám vznikl ten problém.
Malá není na děti vůbec zvyklá, nastoupila do školky a není spokojená, nepláče, ale prostě to cítím, že se jí tam nelíbí a když se jí na to zeptám, tak mi řekne, že se jí ve školce nelíbí ty děti.

Věřím tomu, že si zvykne a bude to dobrý, beru to tak, že prostě v dětském kolektivu bude od nynějška až do dospělosti, musí si zvyknout.

Přeju hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.9.07 14:37

uklid

Meduzo ,no myslím ,že ani pořádný uklid super filmou toho moc neřeší .Jestliže se bouralo ,bude ti prach sesedat ještě hodně dlouho ,stím bych počítala ,že budeš pak stejně muset denodenně chodit s hadrem a pořádně větrat a obzvlášt jestli vám dělali někde i :,-(rokarton ,tak z toho je prach snad nejhorší .

Omlouvám se že nevim firmu ,ale chtěla jsem dát radu .
M.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
19.9.07 14:38

uklid

Pardon to bylo do jiné diskuze :D

• Nahlásit
  • Citovat
24918
19.9.07 15:13

U nás je to podobné. Liborek sice ještě do školky nechodí. Když ale příjdeme někam mezi děti /park, aquapark…/ tak zůstane někde v koutku nebo sedne vedle mě a děti pozoruje. Musím ho přimo dostrkat, aby mezi děti šel. Stejně si pak hraje sólo.
Chci mu taky nějak pomoct, aby se kolektivu nebál. Začnem chodit do MC, i když se mi taky moc nechce. Jenže co bych pro malého neudělala. Je potřeba aby se do života otrkal.
mava

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
290
19.9.07 15:20

edit

Příspěvek upraven 28.04.12 v 22:55

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.9.07 15:32

Můj syn (necelé tři roky) je taky samotář a rozhodně ne proto, že by se mezi děti nedostal. Chodíme do MC, občas do školky, scházíme se s kamarádkami s dětmi…ale přesto je raději sám. Vůbec například nechodíme na hřiště, protože mu vadí, že tam jsou jiné děti. Raději se vůbec nebude klouzat, než aby se střídal s jiným dítětem (a to s ním nemusí ani komunikovat, vadí mu už jen to, že popužívají stejnou klouzačku :-)). Myslím, že to není v tom, jestli chodíte mezi děti nebo ne, ale v povaze. A pokud ve školce nepláče, tak myslím, že ani netrpí, prostě si tam jenom hraje sama a vyhovuje jí to. Ona si postupem času k ostaním cestu najde.

Jana

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
19.9.07 15:33

Můj syn (necelé tři roky) je taky samotář a rozhodně ne proto, že by se mezi děti nedostal. Chodíme do MC, občas do školky, scházíme se s kamarádkami s dětmi…ale přesto je raději sám. Vůbec například nechodíme na hřiště, protože mu vadí, že tam jsou jiné děti. Raději se vůbec nebude klouzat, než aby se střídal s jiným dítětem (a to s ním nemusí ani komunikovat, vadí mu už jen to, že popužívají stejnou klouzačku :-)). Myslím, že to není v tom, jestli chodíte mezi děti nebo ne, ale v povaze. A pokud ve školce nepláče, tak myslím, že ani netrpí, prostě si tam jenom hraje sama a vyhovuje jí to. Ona si postupem času k ostaním cestu najde.

Jana

• Nahlásit
  • Citovat
2318
19.9.07 16:06

Ahoj,

já byla taky takové dítě a doteď mám troch problémy tohoto rázu :-)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.9.07 16:16

To jsme holt my, introverti :wink:
Ale musím říct, že se to u mě v dospělosti hodně zlepšilo :)

Veru

• Nahlásit
  • Citovat
1493
19.9.07 21:06

Ahoj,
tak my jsme na tom podobně - syn je ještě malý, ale taky je radši sám. Děti ho nezajímají, nekomunikuje s nimi. Taky nemáme kontakt s jinými dětmi, tak ani od nikoho ještě nechytil žádnou nemoc.

I já jsem introvert, jsem raději sama, nikam do společnosti nechodím. Do MC se mi jednak nechce, a jednak bych se tam vůbec nedostala v nějakou rozumnou dobu. Jsem na syna sama, protože manžel se vrací z práce pozdě. Navíc jsem se na své místo bydliště relativně nedávno přistěhovala a nikoho tu moc neznám. Ale až bude syn větší, zkusím ho vodit na hřiště … jen když je tam víc lidí, tak se mi tam taky nechce :? Ale předpokládám, že se taky bude stranit kolektivu. Ve školce i ve škole jsem se nikdy nezapojovala do kolektivních her, hrála jsem si maximálně s jedním dítětem nebo sama. U mě se to s věkem spíš zhoršuje :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2185
19.9.07 21:12

Ahoj.
Moje trileta dcerka byla take vzdy vice pozorovaci typ. Ted jak je ve skolce, deti si nevsima, ale upina se silne na ucitelky - proste pro dcerku nejsou deti plnohodnotny partak :-). Ale verim, ze s vekem se to bude zlepsovat, vzdyt to je pry normalni, ze si deti utvareji kamaradske vztahy az kolem 4 roku…

H.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
19.9.07 21:24

Já jsem na tom s věkem taky líp a líp, ale takový ten kolektivní typ, co miluje hry a soutěžení fakt asi nikdy nebudu… Kamarád má syna, který má až sociální fóbii, když je na hřišti dítě, tak tam nechce, tak ho dali do soukromé školky, aby se otužoval. Je tam jen cca 8 dětí a individuální přístup. Náš starší syn je můj pravý opak a občas zírám, jak je bezprostřední a kolektiv miluje :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.9.07 22:13

No my jsme od mala chodily do herny, na hřiště, prostě všude a nic nepomáhá. Hraje si pouze se svou sestřenicí o rok starší se kterou se zná od malička. Ale jinak vždy se ji snažím dostrakat mezi děti, posílám ji ale je to zbytečné..raději pozoruje!!!!!
Jenže…já jsem asi podobná, jsem introvert, raději než ve společnosti jsem sama nebo ve společnosti 2-3 lidí. A stejně si jdu za chvíli po svém..nevyhovuje mi to a vadí ale neudělám s tím nic. Takže je asi chudák po mě. 8O

• Nahlásit
  • Citovat
55
20.9.07 08:23

Také si myslím, že je to dané spíše povahou. Náš syn miluje děti, a když na hřišti žádné nejsou, tak ho to tam ani moc nebaví. Když však přijde do
MC, tak si tam také hraje spíš sám. A do kolektivních her jako kolo-kolo
mlýnský, nebo společné zpívání či hraná pohádka ho nedostanu ani násilím. To křičí a stejně uteče někam k hračkám kde tiše pokračuje ve své hře.
Já mám společnost ráda a zároveň se bojím lidí. Tento paradox mě strašně moc sužuje už od školních let a ted jsem ráda, že můžu být alespon s Vámi na emiminu. Dle mé mámy jsem byla jako dítě společenská a rozesmávala jsem i cizí lidi, ale jak jsem přišla do školky,
tak prý mi p.učitelka „něco řekla“, "vynadala či dala na zadek. No a od té doby mám tyhle problémy. Dnes se mě máma ptá co mi prý vlastně ta učitelka řekla, ale já si vůbec na nic nevzpomínám.
A tak mám také strach, aby se to neopakovalo u syna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama