Samovolný růst do výšky v dospělosti

3
31.5.16 12:22

Samovolný růst do výšky v dospělosti

Dobrý den, mám poněkud zvláštní dotaz. Za poslední rok jsem u sebe zaznamenala růst do výšky. Chybu měření vylučuji, měřeno vždy na stejném místě ráno. Jedná se o cca 3 cm a stále to pokračuje. Hledala jsem na internetu a našla jsem pár případů, kdy se to lidem také stalo i ve věku kolem třicítky. Mě je 28. Slyšeli jste někdy o něčem takovém? Stalo se Vám to? Může to mít souvislost s těhotenstvím? K endokrinologovi na vyšetření jsem ohledně toho objednaná, ale při zvýšené produkci růstového hormonu v dospělosti by se již nemělo růst do výšky, protože by měly být uzavřené růstové štěrbiny…měly by případně růst jen ruce, nohy, obličejové části. Je to celý nějaký divný a jsem z toho už hodně psychicky na dně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

540
31.5.16 12:31

A nemůže to být nikoliv růstem, ale změnou v páteři/držení těla? Třeba změnou životního stylu/zaměstnání/cvičením? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
31.5.16 12:42
@Freya10 píše:
A nemůže to být nikoliv růstem, ale změnou v páteři/držení těla? Třeba změnou životního stylu/zaměstnání/cvičením? ;)

To mě taky napadlo, ale jak říkám, pořád pozoruji přírůstky ve výšce, nijak moc necvičím a nehýbu se, zaměstnání jsem měla sedavé, teď jsem na neschopence a těhotná. Když jsem začala pozorovat růst, což bylo na podzim, tak jsem nad tím mávla rukou s tím, že se moc pozoruju, ale teď je to pořád víc a víc :( Dřív jsem dost pila alkohol a stala jsem se takřka ze dne na den abstinentkou, což už trvá cca rok a čtvrt, takže změna životního stylu proběhla, ale že by to mělo mít vliv na tělesnou výšku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59232
31.5.16 12:44

@pyrenees počkej na to vyšetření :think: tady Ti asi nikdo nepoví, co to může být :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
31.5.16 12:47
@martina.se píše:
@pyrenees počkej na to vyšetření :think: tady Ti asi nikdo nepoví, co to může být :think:

Jo, jen mě napadlo, zda někdo nezná takovou situaci třeba ze svého okolí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35680
31.5.16 12:48
@pyrenees píše:
Dobrý den, mám poněkud zvláštní dotaz. Za poslední rok jsem u sebe zaznamenala růst do výšky. Chybu měření vylučuji, měřeno vždy na stejném místě ráno. Jedná se o cca 3 cm a stále to pokračuje. Hledala jsem na internetu a našla jsem pár případů, kdy se to lidem také stalo i ve věku kolem třicítky. Mě je 28. Slyšeli jste někdy o něčem takovém? Stalo se Vám to? Může to mít souvislost s těhotenstvím? K endokrinologovi na vyšetření jsem ohledně toho objednaná, ale při zvýšené produkci růstového hormonu v dospělosti by se již nemělo růst do výšky, protože by měly být uzavřené růstové štěrbiny…měly by případně růst jen ruce, nohy, obličejové části. Je to celý nějaký divný a jsem z toho už hodně psychicky na dně.

jak pises, je to divne a pri nadprodukci STH rostou obvykle jen dlane, chodidla, usi a nos. nicmene mozne je vsechno. Treba ty sterbiny uzavrene nemas. navsteva endokrinologa je urcite na miste, praktik ti napise zadanku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama