Samoživitelka a hypotéka

258
2.7.15 20:41

Samoživitelka a hypotéka

Mamči, potřebuji trochu kuráže…V úterý jsem konečně vybrala byt…A teď začínám tedy na tu konkrétní částku řešit hypotéku..Tři roky jsme byly samy s dcerou, teď sice mám 2 měsíce přítele, ale samozřejmě nevím, co bude…Takže všechna zodpovědnost, vyřizování atd. na mne…Je mi z toho úplně zle, bojím se, coby-kdyby…Hypotéku nechám raději pojistit, ale stejně..Nejradši bych cukla a chrochtala si dál v klídku v nájmu :-)
Mmchodem - nemáte tu některá hypoteční úvěr od Modré Pyramidy? Ten mi zatím vychází jako nejlepší…ale opravdu prd tomu rozumím. Největší obavu mám z toho, že se nechám napálit nějakým produktem a pak se nedoplatím…Blbá jsem na to dost :-)…Pomóóóc… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

30912
2.7.15 20:46

Otázka je, zda nepojedeš od výplaty k výplatě bez rezervy.To je fakt sebevražda, zejména tam, kde je jen jeden příjem. Chlapa, kterého znáš sotva 2 měsíce bych možná pozvala na kafe, ale v této souvislosti zcela pominula. Ani on není blázen, aby strkal peníze do cizí nemovitosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Envie
2.7.15 20:48

Si troufas :think: jako matka samozivitelka bych do hypo v zivote nesla, pokud by muj mesicni prijem nebyl aspon 40 000,–

• Citovat
  • Upravit
11394
2.7.15 20:48

Já bych asi posuzovala podle platu a podle toho kolik mám našetřeno a jaká bude výše splátky.. Pokud by to vše bylo na knop tak bych do toho nešla.. Jinak já bych raději šla do nějaké osvědčené banky, až tak bych nedávala na ty % co nabízejí. Když jsme si my vybírali hypotéku tak vycházela jiná banka taky lépe, ale musela sem si k tomu povinně vzít životko a potom už to tak výhodný nebylo. Přeji hodně štěstí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
2.7.15 20:51

@Burj Chalifa Něco našetřeno mám na stavebku, které se nakonec na hypošku nepoužije a mě zbyde finanční rezerva…A po zaplacení hypošky a poplatků za byt, školky, auta, pojištění a internetu my zbude cca 7 tisíc. Žádná hitparáda, ale s tím se snad dá ne?

Oprava :-) néé školky a auta :-).. Mám jedno dítě a jedno auto :-)!!

Příspěvek upraven 02.07.15 v 20:57

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Envie
2.7.15 20:51

Jeste jedna vec. Pojisteni proti neschopnosti splacet je fajn vec, dokud splacis. Ve chvili kdy splacet nemuzes, tak je problem, protoze je tam asi tisic klicek, diky kterym zjistis, ze jsi v pr…i a splacet stejne musis. Takze pojisteni vyhozene penize. Diky bohu ne vlastni zkusenost, ale z blizkeho okoli :roll:

• Citovat
  • Upravit
258
2.7.15 20:52

@Envie no… :-(.. Ale tak nájem také platit musím, jinak bydlet nebudu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5345
2.7.15 20:52

Já bych si nejdřív našla skvělého poradce.
Předpokládám ale, že na splácení a rezervu máš, když už si byt vybrala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11394
2.7.15 20:53

@Envie jojo to souhlas, je to fakt k ničemu. Raději si místo toho pojištění posílej peníze na účet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
2.7.15 20:53

@Kytičkaaa také bych nešla do nějaké malé banky ač mají teˇ%d výhodnější podmínky..kdo ví, co s nima budu za těch 30 let…strašně dlouhá doba…ufffff no mám nervy holky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11394
2.7.15 20:54

@kubykula já tedy slyším poradce a ježí se mi chupy, omlouvám se, ale jen má zkušenost. Znám spoustu lidí co mají základku, téměř žádnou finanční gramotnost a dělají poradce :nevim: Já si vždy vše zařídila sama a bylo to nejlepší :jazyk: ale třeba někdo má zkušenost dobrou :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
2.7.15 20:55

@kubykula skvělého… jak to poznám??? Také jsem měla jednoho „skvělého“ doporučeného…a obral mě o 7 tisíc a zařídil nejhorší produkt pojištění co mohl.. od té doby má na poradce alergii :-)..ale jasně, rozumím, jak to myslíš… Děkuji… Jen prostě jak ho najít..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11394

@renyx já se ti nedivím a moc držím palce, aby to dopadlo :kytka: a nešla by ještě nějaká sleva na bytu? víš jde mi o ty splátky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258

@Kytičkaaa haha tak to máme podobně :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
2.7.15 20:56

@Kytičkaaa Děkuji moc!!! No možná sleva mne napadla..byt nemá energeztický štítek a někdo mi říkal, že by měl mít… je to tak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama