Samoživitelka a práce

Anonymní
7.8.13 16:55

Samoživitelka a práce

Ahojky, chtěla bych se zeptat maminek samoživitelek jak to zvládáte s prací? Dítě jde od září do školky a já se zárověn stěhuju, budeme se synem bydlet sami, do toho si ještě hledám práci. Jsem z Ostravy, snažím se hledat, práce by byla, ale buď jim vadí dítě(i přesto že mám případně zajištěno hlídání u babičky, ale nejde to pravidelně, babička je pracující) a nebo nemůžu pracovat o víkendech. Vzala bych jakoukoliv práci od po-pá…klidně i zkrácený úvazek…školku máme od 6-16h. Doufám že práci najdu.Jak to děláte s pracovní dobou, stíháním do školky ze školky apod…?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

MedunkaJana
7.8.13 17:20

Ja jsem byla samozivitelka kdyz sel syn do prvni tridy. Nasla jsem si podnajem a od zari i novou praci. Druzina byla do peti hodin. A v praci mi vysli vstric, ze jsem mohla chodit v pul pate domu, ale rano zase do druziny odvest a rychle do prace..takze to slo v pohode. Je pravda ze to byla honicka ale slo to :pankac:
Hodne zalezi na jakeho šéfa narazite, a jak vam vyjde vstric. Ale da se to.
Držím pěsti ať to nějak zvládnete :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.8.13 17:26

@MedunkaJana děkuji…to bych právě chtěla..honička to bude s tím počítám…snažím se najít práci abych to stíhala sama..bez hlídání…přesně..ráno odvést do školky a odpoledne stíhat ze školky…akorát škoda že školka nemá trošku dýl…má do 16h… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
17723
7.8.13 17:26

Mam zkusenost. Trvala nastesti jen 10 mesicu a synovy byly 2roky a sel do soukrome skolky. Pokud je ditko zdrave, je vse celkem zvladatelne. Problem ovsem nstava v pripade nemoci a ty jsou jak je znamo prvni rok ve skolce na dennim poradku :? to je pak docela stres zda ditko muzes dat do skolky a kdyz ne, zda hned osetrovani ci shanet honem rychle hlidani :roll: :zed: je to narocne. Idealni je kdyz umozni i praci z domova, to ovsem nejde v kazde praci/pozici. Drzim palce. A na pohovoru preci nemusis hned hlasit ze mas male dite, ne? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.8.13 17:29

@Evickita nehlásím…ale zaměstnavatelům to vadí…zrovna dnes jsem měla telefon, odpověď na můj inzerát a jako první ho zajímalo jestli mám nějaké omezení, dítě se přímo zeptal…lhát mu nebudu..takže jsem řekla že dítě mám a on se omluvil že to ne…docela mě to mrzí…proč berou děti jak hendikep? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
K-Black
7.8.13 17:38
@Anonymní píše:
@Evickita nehlásím…ale zaměstnavatelům to vadí…zrovna dnes jsem měla telefon, odpověď na můj inzerát a jako první ho zajímalo jestli mám nějaké omezení, dítě se přímo zeptal…lhát mu nebudu..takže jsem řekla že dítě mám a on se omluvil že to ne…docela mě to mrzí…proč berou děti jak hendikep? :roll:

protože děti jsou handikep, onemocní, maminka zůstane doma a v práci se musí sehnat záskok, prostě to tak je. Ty kdyby jsi byla zaměstnavatel tak si taky radši vybereš maminu s většíma dětma nebo bez dětí ;) přeju ať se ti daří :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
MedunkaJana
7.8.13 17:41

Asi to neberou jako hendikep, ale někdy dítě onemocní jak psala :Evickita: dítě onemocní, budeš s ním 3 týdny doma, pak to chytneš ty budeš chodit s rýmou do práce a uděláš za ten měsíc ve firmě velký kulový. Myslím, že to berou tak, ale pokud řekneš, že máš zajištěné hlídání a dítko další neplánuješ a že máš zájem u nich pracovat, neměl by tě odmítat kvůli dítěti, myslim ze to je i ze zakona dane ze na osobni veci jako dite by se ani na pohovorech ptat nemeli :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.8.13 17:46

Neměli by se ptát ale ptají se no…je to těžko…mám domluvené kdyby bylo dítko nemocné a mělo třebas rýmu nebo nějaké nachlazení…tak pohlídají babičky..nebo otec…ale pokud by mělo chřipku nebo angínu např..tak jasně no..byla bych s dítětem raději doma…chjo… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
MedunkaJana
7.8.13 17:50

Hlavně neztrácet hlavu a myslet pozitivně a v klidu, ono se něco naskytne a uvidíte že budete spokojená a vše bude fungovat :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.8.13 17:54

Asi v reakcích na zaměstnbání uvedu že v případě nemoci dítěte mám zajištěno hlídání…protože jinak asi nemám šanci…a to bych vzala cokoliv s normální pracovní dobou…

děkuji všem za reakce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
MedunkaJana
7.8.13 18:08

Určitě tak, že s tímto nemáte problém, že dítě není překážkou, že máte v případě potřeby hlídání a solidní zaměstnavatel by to neměl brát jako překážku.
Vždy do toho jít se sebejistotou aby viděli, že jste v tomto nad věcí a v klidu, nedávat najevo rozpaky, to pomáhá :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
6971
7.8.13 18:54

No, máš štěstí, že nebydlíš tady jak já.. tady práce není natož si vybírat čas a dny.. taky jsem chtěla jen od pondělka do pátka s tím, že klidně i dvanáctky-není nic.. a to jsem byla bez dítka.. teď jsem těhotná, tak se snažím nemyslet na to, jaký to bude za pár let:/ se z toho zbláznim.. pokud se někam nedostanu protekčně, tak jsem v pytli..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kobea
8.8.13 08:21

Já jsem získala práci přes kamarádku. Samoživitelka s dvojčaty do školky. Měla jsem tu obrovskou výhodu, že mám širokou praxi a kopu zkušeností s různými firmami. Jsem účetní. Dále jsem nabídla rozdělaný certifikát z účetnictví (ale ještě ho nemám, pořád mi chybí tři zkoušky).
První rok školky byl absolutní katastrofa, byla jsem víc doma, než v práci, ale zase když to šlo, co práce jsem šla, i během OČR.
Dělám ale ve státním, kdybych byla u soukromníka, nevím, jestli by moje znalosti a zkušenosti stačily…
O mě úřad velmi stál, o to jsem to měla jednodušší.
Tu certifikaci jsem začala už, když byl dětem rok, právě proto, abych mohla říct, že jsem se ani na rodičáku neflákala a snažila se aspoň něco nového naučit.

• Nahlásit
  • Citovat
3154
7.10.16 21:52

Ahoj, chtela byvh se zeptat, jak to mate jako samozivitelky s pracovni dobou.
Mladsimu synovi je 3,5r, nastoupil v zari do skolky a ja zacala hledat praci. Naskytla se prace, celkem dobre ohodnocena, ale zacatek v 7:00, nemam auto, skolku mam nekolik stanic busem (na zastavku do kopce skoro 10min), prace dalsich nekolik stanic, ve vysledku by dite muselo byt od 6:30 do 16:00 ve skolce :(
Vzala jsem nakonec hur placenou praci na castecny uvazek, ale pracovni nasazeni asi tak 10× vetsi :roll: A jeste mi musi s financemi vypomahat rodice, protoze z teto prace nepoplatim vse.

Porad se to ve me mele, jestli jsem do toho mela jit, vstavat s detmi ve 3/4 na 6, pohanet je ve 1/4 na 7 na bus d druziny a do skolky, kde by skolkac 2h cekal, nez zacne skolkovy program (a minimalne hodinu by asi cekal, nez vubec dorazi dalsi deti) a byt konecne financne sobestacna, mit klidnou praci, moci i neco usetrit, doprat detem neco navic. A nebo jestli by to pro deti bylo utrpeni, brzo vstavat, pres 9h ve skolce/skole a radeji se budeme dalsich x let uskromnovat, vyuzivat podporu mych rodicu a s praci na plny uvazek pockat, az bude mladsi chodit tez do skoly.

Jak to mate s pracovni dobou vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
7.10.16 22:10

No a nebo k tomu vzít levné auto na leasing odpadlo by to ranní autobusování

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...