Samoživitelka - přídavky?

kasandraa
4.11.09 16:55

samoživitelka - přídavky?

Mám krátce před rozvodem, před několika týdny mi byly děti svěřeny do péče. I když s manželem zatím žijeme v jednom bytě, máme oddělenou domácnost a žijem každý za svoje. já jsem na rodičovské, beru 7600, kluk ještě nemá dva roky a druhý bude mít jedenáct. manžel platí výivné na oba dohromady 4000.

Dosáhnu na přídavek na děti? vůbec nechodím po úřadech, nevím si rady co a jak, co dokládta, kde žádat - pro mně šílená situace.
děkuju za radu Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

kasandraa
4.11.09 17:02

Zapoměla jsem dodat - není mi jasné jak je to s dokládáním výše příjmů za rozhodné období… to živil rodinu manžel… snad se nebude dokládta jeho příjem za lońský rok, když teď jsem na to sama…?

Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
469
4.11.09 17:07

Na pridavky si myslim ze ne, ty se pocitaj z prijmu za predch.kalendarni rok. Ale pozadej si o soc.priplatek, tam se bere v potaz aktualnejsi situace, dokladas prijmy za predchozi ctvrtleti.. treba ti to vyjde, ale nevim jak se posuzuje to spolecne bydleni, jestli jde v teto situaci manzel vyclenit z okruhu spolecne posuzovanych osob :nevim: nejlip zavolat na urad SSP, tam znaji lip moznosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3730
29.3.11 21:18

Mě bylo řečemo,že na mateřske nemam nárok,ale ted z 7600 snad jo.Co dokladam?co s sebou na socialku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14598
29.3.11 21:54

Dokládat příjmy budeš sama za sebe…

My zas s manželem museli dokládat jeho příjem v době, kdy jsme spolu nebyli, protože ve chvíli žádání jsem byli partnery. Pakárna, ale je to tak.

POkud bydlí s tebou v bytě, budou chtít nějakou smlouvu mezi cvámi kolik přispívá kdo an náklady na bydlení. Přídavku na děti se to ale netýká…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3730
29.3.11 22:08
Markit.Hl píše:
Dokládat příjmy budeš sama za sebe…

My zas s manželem museli dokládat jeho příjem v době, kdy jsme spolu nebyli, protože ve chvíli žádání jsem byli partnery. Pakárna, ale je to tak.

POkud bydlí s tebou v bytě, budou chtít nějakou smlouvu mezi cvámi kolik přispívá kdo an náklady na bydlení. Přídavku na děti se to ale netýká…

Ja jsem sama s malým .Od 1.3 mam rodičák,tak to doložim a taky jednou chteli papír,že otec neuplatnuje slevu na dani.ten mam.jako doklad přijmu je oznameni o přiznání rodičáku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14598
29.3.11 22:34
jani09 píše:
Markit.Hl píše:

Ja jsem sama s malým .Od 1.3 mam rodičák,tak to doložim a taky jednou chteli papír,že otec neuplatnuje slevu na dani.ten mam.jako doklad přijmu je oznameni o přiznání rodičáku?

POkud máš už přímo rodičák, tak nedokládáš nic. To oni mají v PC, protože to vyplácí stejná sociálka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3730
29.3.11 22:41
Markit.Hl píše:
jani09 píše:
Markit.Hl píše:

POkud máš už přímo rodičák, tak nedokládáš nic. To oni mají v PC, protože to vyplácí stejná sociálka.

Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
1.12.12 10:28

Samoživitelka

Ahoj jsem těhotna přítel nás opustil. Bohužel se bojim jestli vubec přizna otcovství :( a vubec jestli budu brát nějaky penize na dítě když bydlim u rodiču :( :nevim: bohužel nic netuším :( je to moje prvni dítě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
778
1.12.12 10:32

Ahoj holky,

kalkulačka na přídavky

http://www.penize.cz/…avky-na-dite#…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
dddddddddd
1.12.12 22:26

Ahoj, pokud bych chtěla požádat o přídavky, dokládala bych roční příjem z jakého roku, leden-prosinec 2011? Nebo 2010? díky D.

• Nahlásit
  • Citovat
3730
12.1.13 18:23

Sebrali mi přídavky. Nárok na dávku ve třech letech zaniká? Jak to? Je možný, že jsem měla dodat ještě ted nějakej papír? Jakej,?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57546
12.1.13 18:41

@jani09 nic nezaniká.. nezačala jsi pracovat - vysoké výdělky a tak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3730
14.1.13 09:33

Od ledna jsem na pracaku. V řijnu místo nastupu do prace mi dali výpověd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama