Sanatorium Helios Brno - aktuálně

Anonymní
6.2.21 09:52

Sanatorium Helios Brno - aktuálně

Dobrý den, ahoj. Chtěla bych se poradit, třeba tu někdo má aktuální informace ze sanatoria Helios v Brně. Přes rok se s manželem snažíme o miminko. Zatím jsme podstoupili spermiogram a nedopadl zrovna nejlépe, tak bychom se rádi obrátili na nějaké centrum asistované reprodukce a nejvíce se nám zamlouvá Helios. Našla jsem však jen staré diskuze, tak mě zajímá, jestli je tam někdo teď v péči a může mi popsat jak to tam probíhá, za co vše chtějí platit a jestli se podařilo úspěšně či nikoli :-)
Jsme objednaní na první konzultaci, manžel na spermiogram a já na hormonální profil. Nikde jsem však nenašla žádný ceník - nevíte, platí se tyto odběry a vyšetření, nebo se platí až potom samotné IVF, IUI apod.? Budu ráda za každou zkušenost, děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
515
6.2.21 10:00
@Anonymní píše:
Dobrý den, ahoj. Chtěla bych se poradit, třeba tu někdo má aktuální informace ze sanatoria Helios v Brně. Přes rok se s manželem snažíme o miminko. Zatím jsme podstoupili spermiogram a nedopadl zrovna nejlépe, tak bychom se rádi obrátili na nějaké centrum asistované reprodukce a nejvíce se nám zamlouvá Helios. Našla jsem však jen staré diskuze, tak mě zajímá, jestli je tam někdo teď v péči a může mi popsat jak to tam probíhá, za co vše chtějí platit a jestli se podařilo úspěšně či nikoli :-)
Jsme objednaní na první konzultaci, manžel na spermiogram a já na hormonální profil. Nikde jsem však nenašla žádný ceník - nevíte, platí se tyto odběry a vyšetření, nebo se platí až potom samotné IVF, IUI apod.? Budu ráda za každou zkušenost, děkuji.

Zakladni spermiogram a hormonalni profil se neplati, ten vam udelaji zdarma.
Dal jsem se nastesti s byvalym partnerem nedostala 😅

Jsem uz tehotna prirozenou cestou se soucasnym partnerem.
Jen vysledky na spermio trvaly asi dva tydny a na vysledky hormon. profilu jsem cekala jeste dyl.
Uz si presne nepamatuju.

Jinak co nam tenkrat rikali a co jsem cetla, tak nikdo vam nerekne castku kolik vas to miminko bude stat…
Kazdy ma uplne jine postupy a moznosti a tak se nejde srovnavat s jinym parem i kdyz se muze zdat, ze je vas problem totozny jako jejich.

Vim o manzelich, ktere to stalo ze sve kapsy uz kolem sto tisic.
A taky jsou pary, to jsem cetla treba zde, ktere to stalo dvacet, tricet tisic.
Ten cenik je hodne delany primo na miru.
Ale to vam u konzultace urcite vse reknou 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
6.2.21 10:21

Ahoj, chodíme do Heliosu od listopadu, mám zasebou 1 IUI. Klidně napiš soukromou zprávu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
12.2.21 12:42

Ahoj, my byli poslání do Sanatoria Helios přes mého gynekologa kvůli dvěma potratům (5., 8. tt). Mimo genetiku, kterou jsme meli ve Fn Brno (dopadla dobře) jsem absolvovala odběry krve a manžel spermiogram (2×) vše na pojišťovnu. V odberech jsem měla zvýšený progesteron (což může být taky důvod potratů) a manželovi spermiogram taky nevyšel dobře. Byli jsme domluveni na konzultaci. Kvůli covidu jsme konzultaci měli pouze po telefonu a pak doktor nám automaticky sdělil, že by doporučil pokud chceme miminko IVF a vlastně o ničem jiném nemluvil a řešil finanční stránku. Nejsem moc příznivcem této metody, vlastně jakékoliv hormonálne umele vyvolane. A taj jsme se shodli, že to zkusíme ještě normální cestou. No a minuly rok se zadařilo přirozenou cestou a momentálně jsem 34tt. My určitě do Heliosu už nepůjdeme, pokud bude nějaký problém nejspíš si vybereme Reprofit nebo Repromedu :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 12:59

My jsme byli v pronatalu, kde jsme ztratili rok a udělali nám akorát základní spermiogram a mě jednou vzali krev, 2× jsme zkusili iui a k ničemu to nebylo, utrogestan mi akorát rozházel pravidelný cyklus. Poté jsme se vydali 300 km do Heliosu, kde nám Texl hned při první návštěvě našel problém, který se dá řešit. Takže nás s největší pravděpodobností IVF nečeká :andel: ne, vždy jim jde jen o peníze, nám naopak doporučil problém vyřešit a nechat to na přírodě. Ale jsme mladí a máme ještě čas, tak nechceme jít na sílu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 17:34

čerstvá zkušenost z Heliosu

Ahoj já jsem momentálně po nezdařené punkci vaječníků. Bohužel s klinikou Helios nemám moc dobré zkušenosti, s přítelem jsme se rozhodli pro tuto kliniku hlavně kvůli známé, které se zde po x letech podařilo otěhotnět. Bohužel jsme udělali velkou chybu osobně se mě nelíbil přístup jak s námi jednali, dlouhé čekací doby i když jsem byla objednaná a to podotýkám že na punkci jsem musela čekat přes hodinu na pokoji a to musí ta punkce být udělaná v přesný čas. Připadalo mě to tam jako fabrika na peníze. Před punkcí nám bylo vysvětleno, že se budu cítit pouze trošku nekomfortně a kdyby byla nějaká bolest v podbříšku nebo zvracení, malátnost mám ihned zavolat. Druhý den po punkci to začalo, strašně mě bolelo podbříšku, že jsem ani nedošla na záchod zavolala jsem a vysvětlila co mě je dr. mě pozval ráno na ultrazvuk a že přes noc to mám nějak vydržet, že mám třeba zkusit spát v polosedu, byla to šílená noc naspala jsem asi 2 hodiny ráno jsem s přítelem vyrazila na ultrazvuk samozřejmě prohlídka trvala 2 min. a čekání v čekárně skoro hodinu. Podle dr. vše v pořádku a že to je normální průběh takže jsem jela s nepořízenou domů. Bolesti se druhý den trošku umírnili ale večer to začalo nanovo další den jsem chodila asi tak 20× na záchod a šílená bolest samozřejmě jsem tam volala znovu po dalších 3 dnech takže jsem šla na další ultrazvuk ale ještě jsem sebou vzala moč a samozřejmě zánět. Pan dr. mě následně řekl ať se udržuji v teple předepsal mě antibiotika a poslal mě do práce s tím že to vydržím. To byla poslední kapka. Kdyby mě prohlídli napoprvé pořádně vůbec jsem nemusela takto trpět. Vajíček jsem měla 10 z toho 7 oplozených a 3 vajíčka došli do 5 dne kultivace a poté se přestali vyvíjet.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 19:47
@Anonymní píše:
Ahoj já jsem momentálně po nezdařené punkci vaječníků. Bohužel s klinikou Helios nemám moc dobré zkušenosti, s přítelem jsme se rozhodli pro tuto kliniku hlavně kvůli známé, které se zde po x letech podařilo otěhotnět. Bohužel jsme udělali velkou chybu osobně se mě nelíbil přístup jak s námi jednali, dlouhé čekací doby i když jsem byla objednaná a to podotýkám že na punkci jsem musela čekat přes hodinu na pokoji a to musí ta punkce být udělaná v přesný čas. Připadalo mě to tam jako fabrika na peníze. Před punkcí nám bylo vysvětleno, že se budu cítit pouze trošku nekomfortně a kdyby byla nějaká bolest v podbříšku nebo zvracení, malátnost mám ihned zavolat. Druhý den po punkci to začalo, strašně mě bolelo podbříšku, že jsem ani nedošla na záchod zavolala jsem a vysvětlila co mě je dr. mě pozval ráno na ultrazvuk a že přes noc to mám nějak vydržet, že mám třeba zkusit spát v polosedu, byla to šílená noc naspala jsem asi 2 hodiny ráno jsem s přítelem vyrazila na ultrazvuk samozřejmě prohlídka trvala 2 min. a čekání v čekárně skoro hodinu. Podle dr. vše v pořádku a že to je normální průběh takže jsem jela s nepořízenou domů. Bolesti se druhý den trošku umírnili ale večer to začalo nanovo další den jsem chodila asi tak 20× na záchod a šílená bolest samozřejmě jsem tam volala znovu po dalších 3 dnech takže jsem šla na další ultrazvuk ale ještě jsem sebou vzala moč a samozřejmě zánět. Pan dr. mě následně řekl ať se udržuji v teple předepsal mě antibiotika a poslal mě do práce s tím že to vydržím. To byla poslední kapka. Kdyby mě prohlídli napoprvé pořádně vůbec jsem nemusela takto trpět. Vajíček jsem měla 10 z toho 7 oplozených a 3 vajíčka došli do 5 dne kultivace a poté se přestali vyvíjet.

Děkuji za zkušenost. Každé tělo je holt jiné a každé tělo reaguje jinak. Můžu se zeptat k jakému doktorovi jste tam chodili?

• Citovat
  • Nahlásit
23.2.21 22:00

No konzultaci jsme měli s primářem MUDr. Texlem a vyšetření dělal MUDr. Texl mladší a punkci dělal primář. Celkem mě to zamrzelo protože nám ze začátku bylo řečeno že to u nás bude probíhat rychle diky tomu že vědí kde je problém a dokáží ho eliminovat a že se to na první pokus určitě povede. A ono nic a ještě jsem si odnesla zánět. :nevim: Tet přemýšlíme o jiné klinice ale těžko říct která je lepší když tak pročítám diskuze tak ty názory jsou hodně různorodé. Zde mě hodně sklamal ten přístup a tudíž jsem k nim ztratila důvěru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat