Sandálky Santé - nadměrek

24.5.17 20:19

Sandálky Santé - nadměrek

Prosím o radu, chci kupovat sandálky Santé, klasika s krytými prstíky, velikost na měřené nožky je 15 cm, jaký nadměrek? Vel. 25 měří 15,8 cm, vel.26 měří 16,5 cm.

8 mm se mi zdá málo, 15 mm se mi zdá moc, co vy na to? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8602
24.5.17 20:24

Ted jsem to resila v reálu a vzala dceri takove, kde ma pred prsty cca 3-5mm, ty tri mesice to vydrzi. Chodi se ji v nich fajn, ve větších po prodejne hrozne brkala a vypadala jako kocour v botách. Ale netusim, jake ofiko rozměry jsou udávány, brali jsme je naživo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22024
24.5.17 20:37

@kecalena koupila bych ty menší. Syn má nožku cca 15,2 a měřila jsem sandálky, má tam nadměrek max. 0,5 cm a bohatě to stačí. Místa tam má hodně ve větší velikosti chodil jak kocour v botách. Má botasky (superfit) s nadměrkem cca 1cm a hůře se mu v nich chodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1343
24.5.17 20:40

1,5 je dost..lepsi opravdu v realu zmerit, vytahnout stelku..sice mas centimetry…ale…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8602
24.5.17 20:50

Jen jsem ted koukla na velikostni tabulku a pokud myslis ty sandalky s krytou spickou, tak je to podstrelene. Dcera ma nohu cca 175mm, a mame velikost 29, u ktere pisi 186mm. Realny nadmerek je má 3-5mm, pak se zvedá ta část přes prsty. Zkoušela jsem do botky dávat i metr a víc než 180mm jsem nenaměřila (takovou tu využitelnou vnitřní délku) ;) Snad to pomůže v rozhodování ;)
Tabulku jsem brala odsud: http://www.outdoorkids.cz/?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1419
24.5.17 20:50

@kecalena Ahoj, nevim jestli boticky kupujes pres net, ale ja ted koupila Sante v lekarne a na internetu pisi u 26 stelku!6,5 a doma jsem merila a ma tak 16 cm. Syn ma nohu 14,7 cm a jsou mu dobre. Ty 25 mi prisly male. Asi to bude kus od kusu, ale pokud je motnost popros je o premereni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
24.5.17 21:06

@paandatko dceři jsem taky teď koupila velikost 26 (nohu má 24,5, na cm nevím) a jsou jí ty sandálky docela volné, co se týká šířky… Když jde, tak mám pocit, že jí ta bota sklouzává z paty :? Měla je i loňské léto a to jí byly dobře. Tak nevím, jestli jí nesedí prostě boty nebo jsem koupila velké… :( Sedí synovi dobře? Nebo má dcera tak úzkou nohu? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1419
24.5.17 21:09

@Pomka Syn ma prave dost sirokou nohu i vysoky nart, tak mu jsou dobre. A mate uzavrene vzadu i vepredu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
24.5.17 21:16

@paandatko jj, uzavřené, přesně tyto http://www.obuvzirafa.com/index.php?…, tak to vypadá, že má dcera úzkou nohu, což bych snad ani neřekla :think: nevím, když jí chci botu pořádně utáhnout, tak ten pásek uprostřed úplně pokrčím a stejně bych řekla, že je nemá úplně stažený… ach jo. Přemýšlím, jestli nekoupit jiné boty (zas peníze, že jo :? ) a nenechat je na konec léta (loni jí ty Santé nevydržely celé léto).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.5.17 21:16

Naše paní v obuvnictví říká, že 1 až 1,5 cm…to 1,5 cm mi většinou přijde taky moc, pak v botách nemůže skoro chodit, pořád padá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
24.5.17 21:19

Jinak koukám, že v tom odkazu, co jsem sem dala, uvádějí velikost stélky u 26 - 16 cm. Tak zakladatelko, pozor na to, ty píšeš 16,5, všude píšou asi něco jiného. @paandatko taky naměřila 16 cm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.5.17 21:43

Oooo to je veselé s tím číslováním, objednám oboje a jedny pošlu asi nazpět, protože synek má teď období, že je za trest s ním kupovat botky, nevyzkoušíme, už jsem tak 2× z obuvi odešli. Jinak synek má širší nožku, proto Santé, druhé dítko mám zase s užší nožkou, kupujeme Superfity případně Jonapy, v jiných by nožka plavala.

@Pomka píše:
Jinak koukám, že v
tom odkazu, co jsem sem dala, uvádějí velikost stélky u 26 - 16 cm. Tak zakladatelko, pozor na to, ty píšeš 16,5, všude píšou asi něco jiného. @paandatko taky naměřila 16 cm.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
24.5.17 21:51

Se sante máme také spatnou zkušenost. Teoreticky by měla mít nadmerek tak 13mm, ale v praxi po vyzkoušení dcerou ma v nich nohu posunutou více dopředu a prakticky bez nadmerku. Ma teď vel 26, ale právě vel 27 měla až moc. Proste chce to vyzkoušet, jak sednou přes patu.

• Citovat
  • Upravit
1419
24.5.17 21:55

@Pomka Tak to nevim jak poradit, synovi sedi dobre, ma podobne, jinou barvu. Nekde zkusit mensi nebo jine a tyto prodat?
Mozna loni mela jeste takovou tu batoleci nozku obalenou tukem a sedela ji tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13893
24.5.17 22:09
@kecalena píše:
Prosím o radu, chci kupovat sandálky Santé, klasika s krytými prstíky, velikost na měřené nožky je 15 cm, jaký nadměrek? Vel. 25 měří 15,8 cm, vel.26 měří 16,5 cm.8 mm se mi zdá málo, 15 mm se mi zdá moc, co vy na to? :roll:

Mam doma samdalky sante vel. 25. Pokud staci premerit zitra.. klidne to zmerim.. ale jinak.. vzdycky nam vychazi sante o cislo vetsi, nez ostatni botky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama