Schizofrenička a dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.13 18:32
Schizofrenicka a dite

Ahoj holky,
prosim o zachovani anonymity.
Mam kamaradku a ta trpi schizofrenii. Bohuzel ji umrela maminka i tatinek. Schizofrenii onemocnela asi v 25 letech.Ted ma pritele a maji spolu 2 letou holcicku. Problem je v tom, ze na sebe porad volaji policajty.Ona protoze se ji na nem porad neco nelibi a on, ze bije malou, kdyz je vztekla. Oba se chodi za mnou vyplakat co maji delat. Ja tam s nema nebydlim a nevim cemu mam verit, kazdej rika neco jinyho. Prede mnou malou nikdy neuhodila, ale mam pocit, ze se v nejakych situacich hodne premaha, ale nevim jestli uz nejsem sama paranoidni :nevim:
Nechci pred tim zavirat oci, protoze kdyby se neco stalo s malou tak bych si to neodpustila.Byli uz i na socialce, ale nekdo ma prijit na kontrolu, ale zatim tam nikdo nebyl a navic si myslim, ze nic nezjisti. Doporucili jim jen poradnu, ale doporucili!
Ja nevim co dal. Mam svych starosti dost, ale nechci nic zanedbat. Tim, ze tam bydli jen oni dva neni treti osoba co by byla takova ta rozhodci a ja tam taky vecne chodit nemuzu. Zaroven je mi proti srsti udat kamaradku, vlastne ani nevim zkrz co bych ji mela udat, kdyz jsem nic nevidela. Uz se tim trapim delsi dobu a nevim jak dal.

Reakce:
becky87
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.13 18:37

No tak v prve rade, lidi co na sebe vzajemne volaji policajty, nejsou lidi.Ani pár. To je teda pekne prastene na hlavu :roll: A za druhe, tezko rict, zasla bych asi na OSPOD A situaci vylicila z obou stran.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.13 18:40

Na socialce byli oba dva, kdyz to hlasili policajti, protoze ten jeji chlap zavolal policajty, protoze ona se zamcela s malou v pokoji a on slysel jak ji zbila. Ja vim, ze to neni vztah, ale me jde spise o tu situaci. Mam z toho opravdu tezkou hlavu. Na socialce rekli, ze nekdo prijde na KO. Chteli posudek lekarky a ta napsala, ze mala tyrana neni.

becky87
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.13 18:42

Tak kdyz uz je takhle v tom socialka i lekarka tak asi neni co resit. Mozna si ejste promluvit s kamaradku a pokusit se ji pomoci treba v lecbe schyzofrenie :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.13 18:45

To jsem udelala uz nekolikrat, chvilku je klid a pak to zacne nanovo. Jsem z toho sama zmatena a nevim komu z nich mam verit. Vim jak schizofrenyci umi dobre lhat a predstirat a ze zivi ve svem svete, pokud maji nemoc prohloubenou. Prave me desi to, ze zacala chodit hodne pozde spat a moc nekomunikuje. Presne tak se to u ni poprve projevilo. Nejedla, nespala a byla 4 dny zavrena a zamcena doma

becky87
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.13 18:48

A co kdyby pritel vzal holcicku na par dni odjel a rekl ji, ze nez se vrati je treba aby si nasla odbornou pomoc. Pohrozit ji? Myslis, ze by ji to v nemoci spise nepomohlo? To je hrozna situace.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.13 18:51

To on neudela pac by na nej zavolala policajty a navic on nema odjet kam. Protoze ona is nepreje, aby jezdila mala k jeho rodicum. Oni nesmi jezdit ani k nim. Nesnasi jeho otce. S ni neni rozumna rec. Ja ji nechci ublizit a zaroven nechci aby se neco stalo male.Jsem z toho zmatena, unavena a desim se toho, ze tam budu muset jit zase neco resit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.13 18:53

Tip ti neporadím…ale máme něco podobného v rodině…není to žádné tajemství, takže to napsat můžu…moje sestřenice (vystudovala právnickou fakultu, velmi šikovná holka) jednou šla vyvenčit psa…bylo to cca 5 let po promoci…venku omdlela a když se probrala, nevěděla kde je, jak se jmenuje, co tam dělá…nic…po dvou hodinách bloudění po sídlišti se jí paměť vrátila…byla z toho v takovém šoku, že zavolala do Bohnické psych. léčebny…přijeli pro ní, hospitalizovali jí a vyšetřili…co konkrétně jí dělali nevím…ale vyšly z toho maniodeprese s rozvinutou schizofrenií… :nevim: V té době už měla přítele, později manžela (taky právník), plánovali dítě…to šlo stranou, kvůli nasazeným lékům…po cca dvou letech byla stabilizovaná, tak jí lékaři dovolili vysadit léky a po nějaké době i otěhotnět…má dceru, je jí 7 let. Je krásná, šikovná. Bohužel sestřenka odmítá momentálně léčbu…vyhrožuje sebevraždou a že dceru vezme s sebou…že mluví s anděli a podobně…pro jejího muže je to hrozný i pro moji tetu (její mámu)…Kdyby brala léky, byla by v rámci možností ok…ale ona třeba křičí, že jí chtějí otrávit, sebrat dítě…že nic brát nebude…už jí několikrát hospitalizovali proti její vůli…manžel jí tam na týden odvezl, že je nebezpečná sobě i dceři…pak se vrátí…týden, dva je v pohodě, bere léky a pak bum! A je to zase blbý…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.13 18:58
zakladatelka
@Anonymní píše:
Tip ti neporadím…ale máme něco podobného v rodině…není to žádné tajemství, takže to napsat můžu…moje sestřenice (vystudovala právnickou fakultu, velmi šikovná holka) jednou šla vyvenčit psa…bylo to cca 5 let po promoci…venku omdlela a když se probrala, nevěděla kde je, jak se jmenuje, co tam dělá…nic…po dvou hodinách bloudění po sídlišti se jí paměť vrátila…byla z toho v takovém šoku, že zavolala do Bohnické psych. léčebny…přijeli pro ní, hospitalizovali jí a vyšetřili…co konkrétně jí dělali nevím…ale vyšly z toho maniodeprese s rozvinutou schizofrenií… :nevim: V té době už měla přítele, později manžela (taky právník), plánovali dítě…to šlo stranou, kvůli nasazeným lékům…po cca dvou letech byla stabilizovaná, tak jí lékaři dovolili vysadit léky a po nějaké době i otěhotnět…má dceru, je jí 7 let. Je krásná, šikovná. Bohužel sestřenka odmítá momentálně léčbu…vyhrožuje sebevraždou a že dceru vezme s sebou…že mluví s anděli a podobně…pro jejího muže je to hrozný i pro moji tetu (její mámu)…Kdyby brala léky, byla by v rámci možností ok…ale ona třeba křičí, že jí chtějí otrávit, sebrat dítě…že nic brát nebude…už jí několikrát hospitalizovali proti její vůli…manžel jí tam na týden odvezl, že je nebezpečná sobě i dceři…pak se vrátí…týden, dva je v pohodě, bere léky a pak bum! A je to zase blbý…

To je hrozny, prave ona nema rodice a jeji pritel je takovy moula. NAvic ja nevim jestli mu muzu verit vsechno co mi rika, protoze kdyz byl v razi jak byli pohadani tak mi rekl, ze udela vsechno proto, aby ji malou vzali.
Je to hrozny, vim, ze je to beh na dlouhou trat, celozivotni utrapy a mozna i toto me vycerpava. Ja se jen modlil, aby s ni on zustal, aby v tom dome byl, alespon nekdo kdo bude vedet co se tam deje. :,(

becky87
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.13 18:58

Jezis holky to je silene.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.13 19:12
@Anonymní píše:
To je hrozny, prave ona nema rodice a jeji pritel je takovy moula. NAvic ja nevim jestli mu muzu verit vsechno co mi rika, protoze kdyz byl v razi jak byli pohadani tak mi rekl, ze udela vsechno proto, aby ji malou vzali.
Je to hrozny, vim, ze je to beh na dlouhou trat, celozivotni utrapy a mozna i toto me vycerpava. Ja se jen modlil, aby s ni on zustal, aby v tom dome byl, alespon nekdo kdo bude vedet co se tam deje. :,(

Já se taky modlím…aby to sestřenka neudělala…její muž musí pracovat a ona je pořád doma..celé dny leží v posteli nebo sedí na židli a kouká do zdi…babička (moje teta je v důchodu) vyzvedne holčinu ze školy a odvede jí domů…tam čeká na manžela mojí sestřenice až přijde z práce…aby se „něco“ malé nestalo…kdyby mámě ruplo v hlavě a chtěla fakt skočit z mostu, jak už několikrát opakovala a dceru vzít s sebou. Je to šílený…byla to tak strašně chytrá holka…studovala levou zadní a pak bum…

Antonie Bolavá
Neúnavná pisatelka 17548 příspěvků 05.11.13 19:16
@Anonymní píše:
Já se taky modlím…aby to sestřenka neudělala…její muž musí pracovat a ona je pořád doma..celé dny leží v posteli nebo sedí na židli a kouká do zdi…babička (moje teta je v důchodu) vyzvedne holčinu ze školy a odvede jí domů…tam čeká na manžela mojí sestřenice až přijde z práce…aby se „něco“ malé nestalo…kdyby mámě ruplo v hlavě a chtěla fakt skočit z mostu, jak už několikrát opakovala a dceru vzít s sebou. Je to šílený…byla to tak strašně chytrá holka…studovala levou zadní a pak bum…

takový stav je ale na hospitalizaci. Jestli odmítá léčbu, to je sice hezké a je to i její problém, dokud neohrožuje sebe nebo okolí. Takže tady bych ji prostě sbalila a odvezla :( :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.13 19:18
zakladatelka

Je to hnus. Moje kamaradka byla taky fajn holka a porad teda jeste je. Obcas se stavi na kafe a pokecame. Ona zije uplne malou, takze nas rozhovor je jen kolem deti.
Osud k ni byl hodne kruty. Mama ji umrela kdyz mela asi cca 24 let a tata letos a to ma 32.
Trapim se tim.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.13 19:23
@Antonie Bolavá píše:
takový stav je ale na hospitalizaci. Jestli odmítá léčbu, to je sice hezké a je to i její problém, dokud neohrožuje sebe nebo okolí. Takže tady bych ji prostě sbalila a odvezla :( :nevim:

Oni ji tam občas dostanou…ale…asi by ji museli nechat zbavit svéprávnosti, aby ji nějakým způsoben donutili k delšímu pobytu… :nevim: Ona vždycky chvíli „seká dobrotu“ a pak jí propustí, že je stabilizovaná a spolupracuje (klidně po týdnu, dvou.. :nevim: ), ona bere ještě týden léky a pak se zasekne a zase začne s těmi anděli, že k ní přišel archanděl Gabriel a řekl jí, že už brzo i s dcerou odejdou a tak…no a to vypravuje svojí mámě (mojí tetě)…ta je z toho šílená…sestřenka je jedináček…

Lotuska
Kecalka 428 příspěvků 10.10.16 16:05
@Anonymní píše:
Oni ji tam občas dostanou…ale…asi by ji museli nechat zbavit svéprávnosti, aby ji nějakým způsoben donutili k delšímu pobytu… :nevim: Ona vždycky chvíli „seká dobrotu“ a pak jí propustí, že je stabilizovaná a spolupracuje (klidně po týdnu, dvou.. :nevim: ), ona bere ještě týden léky a pak se zasekne a zase začne s těmi anděli, že k ní přišel archanděl Gabriel a řekl jí, že už brzo i s dcerou odejdou a tak…no a to vypravuje svojí mámě (mojí tetě)…ta je z toho šílená…sestřenka je jedináček…

Uff. Vůbec nevím, co bych dělala (třeba jako máma dotyčné), stejně tak i zakladatelka s takvou kamarádkou.

Váš příspěvek
Reklama