Schizofrenie, necítím se dobře

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.12 10:38
Schizofrenie, je mi

Ahoj, jsem schizofrenička, měla jsem 3 ataky (16, 18 a po porodu) a teď se necítím dobře. volala jsem doktorce a ta mne hned vzala a hodinu jsme řešily. Mám quetiapin dávku jak pro slona. a řikala, že jsem to zvládla letos ještě včas, že to zastavíme a nic se nerozjede.
Jenže já vůbec nevim, co mám dělat, ptala se jestli chci hospitalizovat, ale to by zas bylo na 3 měsíce, manžel říkal, že si zařídí v práci a s jeho ségrou, aby mohl být furt někdo s náma-mnou a malým. pomoc, já už fakt asi nemám sílu to vydržet a možná bych si radši nechala zavřít. Zatím mám jen lehkou paranoiu, hlasy, ale vím, že jsou to „jen“ hlasy. Myslím, že mi to ještě reálně pálí, jen mám strašný sttrach. Zatím vše držím ve vědomí, ale už si kecám pro sebe. Klukovi je rok, teď co dělat, odjet na čtvrt roku do nemocnice nebo být doma za cenu toho, že nebude rozumět mamčinýmu chování?
holky je tu někdo s podobnou diagnozou, zkušeností?

Doktorka říkala, že to teď stopnem, když budu brát medikaci a spát, odpočívat, jíst, že se to nerozjede. kontrolu mám 2× týdně, tak snad to zvládnem bez ataky.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Ter91
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 09.08.12 10:52

:( :( držím palce…nedovedu si přestavit jak se takový nemocny člověk člověk cití

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.12 10:52

Drž se… kdybys cítila, že se to zhoršuje, radši jdi hned do nemocnice… tchán má tuhle diagnozu taky, tak vím, jak je to těžký pro okolí, když se to rozjede.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34281 příspěvků 09.08.12 10:53

Seš dobrá, disciplinovaná, řešíš to včas. Máš náhled. Řeklas to rodině, doktorce, budeš pod kontrolou rodiny, budeš mít trvalý dohled, budeš brát léky. Myslím, že to doma zvládnete.

Michaella27
Ukecaná baba ;) 1346 příspěvků 09.08.12 10:59

Sestra má taky… Tak nějáké zkušenosti mám. Být Tebou, tak bych byla doma a zkusila poprosit tu přítelovu sestru, aby byla s váma, kdyby něco :nevim: A při nejhorším by sis mohla zajet do nemocnice a neřešila ještě hlídání pro prcka. prostě mít vždy někoho po ruce. I když je pravda, že když budeš dodržovat medikaci, tak se to nerozjede. Ale kdo nezná člověka, kdo to má nebo neprožije sám, tak neví…
Je to fakt děs. Švíca s tím bojovala dost dlouho, protože nechtěla jít k doktorovi…
Ale ty jsi na tom dobře, už jen kvůli tomu, že si tu nemoc připouštíš a víš, že ji máš. Držím pěsti ať vše vychází co nejlíp :hug: :hug:

zanetka2712
Echt Kelišová 8286 příspěvků 09.08.12 11:00

Ahoj, neboj ty to zvládneš :kytka: nedokážu si představit jaké to je, ale pokud by se to horšilo asi by bylo lepší se nechat hospitalizovat, ale pokud máš rodinu která tě podrží tak si myslím, že to zvládnete

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.12 11:22

Děkuju za podporu. máme takový formulář a denně vyplňuju a doktorce to pak donesu, kdybych to neměla udržet a začala fakt šílet určítě mne odvezou
je to hrozné peklo. ještě že mám tu švagrovou, ona je ze zdravotnictví, tak snad to bude v pořádku. Nevím alee jak to vnímá prcek, přecejen už je mi zle hodně

zanetka2712
Echt Kelišová 8286 příspěvků 09.08.12 11:24

A jak se ti to projevuje? slyšíš jen ty hlasy? pokud nechceš nemusíš odpovídat

Kaca007 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.12 11:30

Myslim, zes to podchytila vcas, neboj. Jakmile leky zaberou, bude lip! Pomoc doma mas, budes u dr.pod kontrolou… nemej strach :kytka: (Hospitalizaci si nech jako moznost v zaloze-urcite nebude treba ;) a rozhodne to nemusi byt tri mesice, zalezi na stavu, klidne lze kratsi..) Drz se :srdce:

Kaca007 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.12 11:32

P. S. Myslim, ze malej tohle jeste moc nevnima a nebude si to vubec pamatovat ;)

Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 09.08.12 11:32

Ročák to podle mě zvládne v pohodě, kdyby mu bylo tak 2-3, tak neřeknu, to by mohl nést těžce, protože už něco vnímá, ale zase se mu to nemusí vysvětlit.
Spíš jestli tobě ten stres z toho, že tam máš malý dítě a bojíš se, co bude, nezhoršuje celý stav, důležité je, abys byla co nejvíc v pohodě. Mateřský instinkt může být hodně silný a mateřský strach v léčbě kontraproduktivní, zatím jsi to zvládla úplně luxusně, protože to vnímáš, všem jsi to řekla, podstupuješ léčbu, ale kdyby tě měl ten strach o dítě nějak ovládnout, tak bych šla raději do nemocnice, aby ses mohla fakt uvolnit a soustředit jen na sebe.
Jinak můj dědeček se od 4m staral o moji maminku (byl kvůli schizofrenii v invalidním důchodu), babička šla do práce a všechno to s mamkou zvládnul na jedničku ;) A to tenkrát ještě nebyla taková medikace jako je dostupná teď.
Moc držím palce :kytka:

cher 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.12 12:29

Drž se, je super, že dokážeš přesně popsat své pocity, aspoň to doktorka bude mít pod kontrolou :srdce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.12 13:22

Děkuju vám, bojim se té hospitalizace, ale zase mám strach, kdybyc to všechno ztratila z kontroly. Projevy mám takové jako příšernou úzkost ze všeho, taky se bojím, že spouštím zlé věci, protože sem fakt špatný člověk, jako že zaviním tragédie v okolí i u neznámých lidí, neustéle i nadává chlapský hlas, ale vim, že je to jen hlas, teď to vim, jsem neschopná cokoli udělat, všeho se bojim, nesnesu hluk, světlo, nemůžu jíst, protože jídlo chutná po omítce. Mám strach, že chtěj otrávit syna ta tak. ale vim, že je to nemoc. švagrová odešla na výlet, manžel je se mnou snad to zvládnem děkuju vám moc

zanetka2712
Echt Kelišová 8286 příspěvků 09.08.12 13:23

Budu na tebe moc myslet, máš v rodině velkou oporu, drž se holka :kytka:

Genovesa
Extra třída :D 11235 příspěvků 09.08.12 14:10

Ženská, ty máš můj obdiv! Když jsi to tak zvládla doteď- zajistit lékaře a léčbu, zmobilizovat rodinu na hlídání, tak to všechno zvládneš!
Přinejhorším se necháš hospitalizovat, souhlasím s Gladys, že mateřský strach je velmi silnou emocí, snad ti ten tvůj strach nezhorší stav a léky rychle zaberou.
Děťátko je ještě malé, to teď neřeš, horší to bude, až bude starší.
Dej vědět, jak ti je. Ať jsi brzo fit a hodně sil!!!

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Uma se fotí uprostřed pařížských masakrů: Jaký to má smysl? ptají se lidé

Horší období si nemohla vybrat! Hollywoodská diva Uma Thurman se fotí... číst dále >

Glosa: Nejhorší je milenka, která nepochopila, že už dávno skončila

Už už se zdálo, že trapné publicitě vyvolané Alicí Kovácsovou (52), bývalou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedmiletý David žije díky novým játrům od dospělého dárce

Davidu Švestkovi je teprve sedm let a už strávil v nemocnici více času než... číst dále >

Sezonní afektivní porucha: 3 věci, které byste o ní měli vědět

Úbytek slunečního svitu a chladné počasí může u některých lidí vyvolat... číst dále >