Pozitivní screening

2.7.15 13:48

Screening Pozitivní

Dobrý den, může mi prosím někdo poradit, mám Hodnotu MS-AFP 0,65MOM a Hodnotu PAPP-A 0,54MOM a mázvíšené riziko M.Down,nevim co si mám pod tim představit, mám hrozný strach, mám jet do budejovic na genetickou konzultaci+ ULT poradími mi někdo, do budejovic mám jet až za týden. A sem natom psichicky docela špatně. děkuji za jakoukoliv informaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

99
2.7.15 13:56

Ahojky. Prožívala jsem před dvěma lety úplně to samé. Vycházelo mi to 1:170.Ty dny byli strašné, ale doktor mě ujištoval že to je jen pro jistotu. Prý stačí když se špatně spočítá stáří plodu a i věk ženy na to má vliv. Jeho manželce prý dokonce vycházelo 1:35 a jak mi tak i oni máme zdravé dětátko. Je to dělané pro jistotu ale kolikrát to asi zbytečně rodiče vystraší. Když jsme byli v těch Budějovicích tak nám tam ten doktor povídal kolik dětí s dwn. s za rok objeví a bylo to opravu málo. Za tři dny po testech zavolali že je vše v pořádku a to jsem poprvé v životě brečela radostí. Ničeho se neboj. Vše ti tam hezky vysvětlí a jsou moc hodní. Odběr vody nebolí jen je to trošku nepříjemné. Odběr krve mě bolel víc. Přeji hodně štěsí a mysli na to že větší pravděpodobnost je že miminko bude v pořádku :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2307
2.7.15 14:08

@magda k a ty jsi byla na 1.screeningu??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.7.15 14:16

Byla sem na druhem odběru v 15 týdnu mám riziko 1z190 v termínu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.7.15 14:19

A ještě mi napsali že, cituji Vzhledem k tomu, že byl změřen biparietální rozměr a tím vyloučena anencefalie, vztahuje se uvedené riziko pouze na spinu bifidu. což taky nechápu co je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
2.7.15 14:24

@magda k A jak Ti vyšel ten první odběr, NT screening? Byla jsi na něm? Co rozměr NT, NB přítomná? Pokud by mělo mít mimčo Downův syndrom, něco by mělo být vidět už na NT. Hlavně nepřítomná nosní kůstka. Ty triply bývají falešně pozitivní dost často.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.7.15 14:30

Ty první výsledky vyšly dobře, na ničem jinym sem nebyla, rozměr NT je 1z8500. sem stoho fakt zoufala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2307
2.7.15 14:40

@magda k tak to jsi byla na triple testech. nenervuj se!!!Ja mela NT celkove negativni a TT pozitivni. Delali pak integraci.Tu nedelali??Po TT me Dr chtela hnat na plodovku, ale nesli jsme.Meli jsme zaplaceny test z krve Prenascan.Jooo a mne na NT vysla jedna hodnota z krve, ktera ma byt do 2MoM, tak 4,5.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
2.7.15 14:43
@magda k píše:
Byla sem na druhem odběru v 15 týdnu mám riziko 1z190 v termínu

jéžiš, triple test, že.. toho si vůbec nevšímej, ten vychází velmi často falešně pozitivní. Jaký byl 1. screen?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20901
2.7.15 14:58
@magda k píše:
A ještě mi napsali že, cituji Vzhledem k tomu, že byl změřen biparietální rozměr a tím vyloučena anencefalie, vztahuje se uvedené riziko pouze na spinu bifidu. což taky nechápu co je.

Uvedené riziko se vztahuje na rozštěp páteře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
2.7.15 15:00

Spina bifida je rozštěp páteře.

• Citovat
  • Upravit
3815
2.7.15 15:09

Já měla podezření z triplů jak na Downa, tak na rozštěpy a na ULt z 20 týdne vše v pořádku, dcera je naprosto zdravá a je to pěkná dračice :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama