Screening předškoláků v mateřské školce?

18407
17.12.18 17:41

screening předškoláků

Holky co prosím obsahuje a jak probíhá screening u předškoláka v mateřské školce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

26308
17.12.18 17:48

@ka2ka asi jak kde. U nás dělají test školní zralosti jen učitelky. Je to soubor cvičení, dělají to individuálně, jsou to cvičení na pozornost, grafomotirika a podobné věci. Ani netuším, jak syn dopadl (dělal ho loni).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18407
17.12.18 17:51

@Billi u nás by snad na to někdo měl přijet  :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
17.12.18 18:10
@ka2ka píše:
Holky co prosím obsahuje a jak probíhá screening u předškoláka v mateřské školce?

já jsem ani nevěděla, že něco takového je. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19458
17.12.18 18:15

Netusim, ze neco takoveho existuje a pochybuji, ze u nas ve skolce neco podobneho vubec probiha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18407
17.12.18 18:20

@elen-ka @Svistice já to taky netušila :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2290
17.12.18 18:50

Já se to dozvěděla náhodou . Byla jsem se zeptat přímo u pi.uc,že jsem slyšela.. u nás dělá testy paní učitelka a řekla mi,že normálně rodičům výsledky nesdělují.. ale pokud má někdo zájem tak mu řekne jak si dítě dle ní (testu) stojí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18407
17.12.18 18:52

@monzaj u nás právě mají být výsledky odpoledne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19458
17.12.18 18:59

Ja se nedavno ve skolce ptala, zda bude nejaka schuzka pro rodice predskolaku, aby se rodice dozvedeli neco k zapisum a jak si jejich dite podle pi. uc. stoji ohledne skolni zralosti (a kde treba rodice maji doma neco potrenovat nebo zvazit odklad). No synova ucitelka na me koukala dost prekvapee, co ze bych to jako po nich chtela. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
878
17.12.18 19:03

Nejsem učitelka MŠ, u nás k zápisu dostaly děti v portfoliu svých prací, které u zápisu předkládaly, vpředu list s dovednostmi, co zvládaly, bylo vybarveno. U nás tedy byl jiný obrázek, motýl tuším, ale toho jsem nedohledala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
878
17.12.18 19:07

Vím, že to paní učitelka s dětmi individuálně vyplňovala, jak se během roku prováděla různá grafomotorická a jiná cvičení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18407
17.12.18 19:10
@Svistice píše:
Ja se nedavno ve skolce ptala, zda bude nejaka schuzka pro rodice predskolaku, aby se rodice dozvedeli neco k zapisum a jak si jejich dite podle pi. uc. stoji ohledne skolni zralosti (a kde treba rodice maji doma neco potrenovat nebo zvazit odklad). No synova ucitelka na me koukala dost prekvapee, co ze bych to jako po nich chtela. :think:

já právě čekala taky nějakou schůzku popřípadě osobní info

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18407
17.12.18 19:11
@Annci píše:
Vím, že to paní učitelka s dětmi individuálně vyplňovala, jak se během roku prováděla různá grafomotorická a jiná cvičení.

to tady taky dělají a dokonce dostali úkol na doma, tak uvidíme co to teda vlastně bude

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26308
17.12.18 19:37

Syn je prvňák a nic jsem se od učitelek nedozvěděla. Jen na rodičáku řekly, že u nikoho odklad nevidí :lol: U něj jsem ale věděla, že odklad nebude, tak jsem to neřešila a nepídila se. U nás na základě ne/úspěchu při těch testech doporučují návštěvu PPP učitelky. Blíž řešit to budu přesně za rok, protože u mladšího očekávám odklad.
Někde vím, že chodí poradna a vytipují děti, co mají jít do PPP na bližší vyšetření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4088
17.12.18 19:37

Ahoj, k nám do školky přišla psycholožka z pedagogicko psychologické poradny. Každé dítě si vzala a uděla s ním test školní zralosti - řeč, zrakovka, sluchovka, grafomotorika, kresba, atd. A pak za ní každý přišel pro výsledek. Zda je dítě zralé či nezralé na školu a případná další doporučení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama