Screnning 1 a 2.

12
1.7.21 12:06

Screnning 1 a 2.

Ahojky holky, chtěla jsem se zeptat, jestli některé z Vás vyšel první screening dobře a druheho screeningu vyšly výsledky špatně. Máte některá tuto zkušenost?
Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
665
1.7.21 12:19

První screening výborně, druhý screening výborně, třetí totální katastrofa (odhalena růstová restrikce a špatné průtoky placentou). Mělo to tragický konec, bohužel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7342
1.7.21 12:28

Známe našli na druhém screeningu vadu srdce neslučitelnou se životem. A ty se nestresuj jestli máš před screeningem. Mně naopak vyšly screeningy všechny dobře. A mám dvě zdravé děti ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
571
1.7.21 12:32

Nestresuj! Taky mi vyšli všechny dobře. Mám zdravou dcerku. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2045
1.7.21 12:49

Já po zkušenostech beru ty screeningy poněkud s rezervou. Dopředu prostě stejně nikdy nevíš. A jsou i veci, co s epred porodem zjistit nedají. Známe vysel první screening dobře, druhy a třetí špatně, dítě žilo jen pár hodin. Jiné známé vyšlo všechno vždy v pořádku a dítěti po narození zjistili vážnou srdeční vadu a ještě něco s dýcháním. Moji příbuzné zemřelo zcela zdravé dítě těsně před porodem. Jedno z našich dětí má potíže, které se před narozením zjistit nedají. Screeningy byly ukázkové. Takže ať si co chce vyjde jak chce, stejně je to loterie. Ale ve většině případů to dopadne dobře, takže netřeba se stresovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22639
1.7.21 12:57

Tak ono se u každého zkoumá něco jiného, takže ano, může se v druhém najít něco špatného, ale nemysli na to předem, těch případů je zlomek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7342
1.7.21 13:07
@Midaku píše:
Já po zkušenostech beru ty screeningy poněkud s rezervou. Dopředu prostě stejně nikdy nevíš. A jsou i veci, co s epred porodem zjistit nedají. Známe vysel první screening dobře, druhy a třetí špatně, dítě žilo jen pár hodin. Jiné známé vyšlo všechno vždy v pořádku a dítěti po narození zjistili vážnou srdeční vadu a ještě něco s dýcháním. Moji příbuzné zemřelo zcela zdravé dítě těsně před porodem. Jedno z našich dětí má potíže, které se před narozením zjistit nedají. Screeningy byly ukázkové. Takže ať si co chce vyjde jak chce, stejně je to loterie. Ale ve většině případů to dopadne dobře, takže netřeba se stresovat.

Moje spolužačka mela byt mentálně postižená + Downův syndrom. Fakt to její mámě vyšlo snad jak nejhůř mohlo..dítě si i přesto nechala. A byla to nejchytřejší a nejhezčí holka ze třídy. Taky bych screeningy brala s rezervou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2045
1.7.21 13:12

@mackA159 přesně tak. Jako je odbrex že ta vyšetření existují, můžou leccos odhalit, ale zase bych to nebrala jako něco jistého a jasného. Jsou to jen pravděpodobnosti vypocitane na základě nějakého vzorku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1726
1.7.21 13:34

Screening je výpočet pravděpodobného rizika na základě nějakých zprůměrovaných dat. Je to jako v „Jáchyme, hoď ho do stroje!“ Aneb: dnes mám kritický den!
Už jsem slyšela případy žen, kterým vyšly špatně screeningy, ale děti byly naprosto zdravé. A naopak. Screeningy super, ale dítě nějakým způsobem postižené/nemocné.
Takže je třeba to brát s rezervou.
Mi třeba gynekolog vyjel papír, kde jsem měla krásně vypsané všechno, včetně míry rizika, pobavil se se mnou co kde jaké číslo znamená, kde je riziko a jak jsem na tom já.
Spousta žen ale nemá to štěstí, gyndař jim často napíše, že screening byl negativní/pozitivní a čau pipi. Nemůžou pak vědět, že třeba spadají do rizika, ale jenom těsně a není to tudíž nijak strašné.
Je super, že se dělají, ale je třeba taky zdravě uvažovat nad výsledky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
885
1.7.21 16:28

Jednak oba screeningy sleduji primarne jine vady, takze ano, mohou vyjit s jinym vysledkem. Druhak screening nikdy neda jistotu. Rekne, s jakou pravděpodobnosti se dite narodi bez sledovanych vad. Nepokryva kazdou vadu a nemoc na svete a neni to kristalova koule.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat