Šedé skvrny na vypraném prádle

281
26.7.13 14:25

šede skvrny na vypranem prádle

Ahojky maminky chtěla bych se zeptat, mam problem s pračkou nechává mi na prádle po vyprání šedé skvrny a přitom předtim to prádlo bylo bez skvr. Pračku jsem měla u opraváře říkal že vše skoušel že dobře máchá a ždímá, že i jeho manželka v ní prala a nikde žádné skvrny nebyli, čím to může byt že on to skoušel problém nebyl a já když peru tak mam zničené věci. Používám prášel lanzu a avivaž silan, zapoměla jsem se akorád zeptat opravaře teda jakej prášek používal na to když to skoušel, nejde mi to do hlavy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13317
26.7.13 14:32

Moc aviváže :nevim: v tom byl problém jednou u mě. Netuším proč ale prý to bylo kvůli tomu, je fakt, že jsem jí davala dost..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
26.7.13 14:32
@agvamarine píše:
Ahojky maminky chtěla bych se zeptat, mam problem s pračkou nechává mi na prádle po vyprání šedé skvrny a přitom předtim to prádlo bylo bez skvr. Pračku jsem měla u opraváře říkal že vše skoušel že dobře máchá a ždímá, že i jeho manželka v ní prala a nikde žádné skvrny nebyli, čím to může byt že on to skoušel problém nebyl a já když peru tak mam zničené věci. Používám prášel lanzu a avivaž silan, zapoměla jsem se akorád zeptat opravaře teda jakej prášek používal na to když to skoušel, nejde mi to do hlavy.

tohle se mi stalo v utery, ze jsem prala a z cely pracky co jsem dala prat, tak dve veci bylo opuntikovany ruzne velkejma sedejma skrvrnama a tak jsem to dala podruhe prat zda se to vypere a nezmizelo to takze zniceny dcerky dve tricka :cert: jsem to rikala sousedce pač me videla sakrovat :D a ta povidala, ze se ji stalo to samy drive ale ze ji to delala avivaz zbytkova nebo prasek na prani a hlavne bordel v te nadobce kam se to leje :nevim:

• Citovat
  • Upravit
26.7.13 14:36

Mě se párkrát udělali oranžové fleky na černém prádle, úplně jako kdybych na to nalila nějaký čistič.. doteť nevím, čím to bylo, aviváž mě nenapadla :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
281
26.7.13 14:40

Já právě taky dcerce už takhle zničila věci a právě i sobě, vůbec to pak z toho nejde vyprat, schválně vyskouším nedát tam aviváž a min prádla co to tedy udělá, uplně mám hrůzu prát nějaké nové věci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4466
26.7.13 14:41

Já si myslím, že to budou tou aviváží :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
829
26.7.13 14:49

@Elen8 Já takhle zničila dvě barevné trika. Udělaly se na nich takové vybledlé šmouhy. Tak jsem přestala dávat aviváž a od té doby nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.7.13 14:50

A kolik dáváte aviváže? já 1 víčko, kdybych to dala jak mám v pračce napsané max, tipuju že bych tam 2 víčka narvala.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
281
26.7.13 15:04

Ja to tam leju od oka podle te nádobky v pračče, je ale zvláštní že to takhle dávám pořád a začalo to dělat až ted jediny co jsem změnila je prášek dřív jsem používala ponux a ted jsem koupila lanzu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4466
26.7.13 15:09

@nejvíczoufalá nedávám jí vůbec :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5052
26.7.13 15:39

Je to aviváží a tekutýma pracíma prostředkama. Musíš pračku vyčistit bu´d jako já mám speciální program nebo ocet(čistič pračky) a zapni vyvářku.

Mně se třeba stává u programu co moc nepoužívám a to dávám aviváže UŽŽŽŽŽŽŽŽ :mrgreen: akorát

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K-Black
26.7.13 15:50

Tak ty oranžový fleky se mi dělají hlavně na černém prádle, šedé na tmavém když jsem prala klasickým hrubým práškem :think:
Takže teď barevné peru gelem, a bílé hrubým, aviváž používám. A teď čtu že je to blbě :zed:
Co mám teda dělat když hrubý prášek mi dělá skvrny na tmavém, jako blbě vymáchaný :nevim: ale přeci nebudu prát barevné na 60. Pračku mám celkem novou asi 4 roky, čistím octem, nádobku na prášek taky vymývám i když ho tam nedávám, dávám přímo do bubnu, ale od aviváže se tam dělá takový chrchel :poblion:

A vy co perete bez aviváže, nemáte to prádlo tvrdý? já mám ráda heboučké muchláčkové. A co třeba svetry, to musí elektrizovat ne?

• Nahlásit
  • Citovat
4961
26.7.13 15:57

Zkusit tu aviváž naředit a hlavně proplachovat ty nádobky. Mně se taky některý trika černý vyžírají, ale to je nejspíš práškem, když je ho moc a je agresivní (prané práškem na bílé prádlo) a nebo nekvalitní barva na látce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1165
26.7.13 15:59

Buď aviváž nebo prášek, mě tyhle flíčky dělal zase prášek, prala jsem na nízkou teplotu, dala ho moc, po vyprání na věcech zůstali šedé tečky, které se rozmazávali jako popel :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K-Black
26.7.13 16:10

To je věda umět prát :mrgreen:

Stalo se vám někdy tohle? předevčírem jedem k vodě, já popadnu plážový ručníky ze skříně, hodím do tašky a pak když jsem je vytáhla že se utřem tak jsem málem :poblion: normálně smrděly blitkama, ve skříni byli tak půl roku bez používání :nevim: takže dneska peru všechny ručníky co máma :roll: nepřebírám peru všechny :roll: skříně mám čistý, byt suchý :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama