Senior klub

Anonymní
12.2.16 11:26

Senior klub

Ahoj, chtěla jsem se zeptat na názor. Rádi bychom s kamarádkou vybudovaly centrum volnočasových aktivit pro seniory. Kroužky, přednášky, tvoření, kurzy,… atd. Myslíte, že by nás to uživilo? Chceme dělat něco smysluplného, ale samozřejmě musíme hledět i na ekonomickou stránku. Máte někdo zkušenosti? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

59574
12.2.16 11:29
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla jsem se zeptat na názor. Rádi bychom s kamarádkou vybudovaly centrum volnočasových aktivit pro seniory. Kroužky, přednášky, tvoření, kurzy,… atd. Myslíte, že by nás to uživilo? Chceme dělat něco smysluplného, ale samozřejmě musíme hledět i na ekonomickou stránku. Máte někdo zkušenosti? Děkuji.

zkus takové služby nejdřív nabídnout např v domovech seniorů a pod :think: né všichni důchodci mají dost peněz na to, aby mohli chodit do kroužků, je třeba zvážit kraj, kde se to bude konat, tamní ekonomickou situaci atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
12.2.16 11:31

Uživí leda že byste se dokázaly úspěšně orientovat ve všejijakých dotačních programech a to nejlépe Evrpoských. Uživí vás to ale docela mizerně. Nepočítej, že si reálnou cenu aktivit ti důchodci zaplatí sami - to ani náááhodou ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.2.16 11:41

Jsme v Praze. Já si ale nemyslím, že by senioři nebyli ochotni za nějakou zábavu zaplatit. Třeba ne takové částky, které jsou běžné, to asi ne. Například mě překvapila moje maminka, která je tedy až nenormálně šetrná, a byla ochotna zaplatit 150 Kč za nějakou muziku, v podobě jednoho harmonikáře, kterou pořádal DD. A šly s ní ještě další dvě kamarádky, které také u regálu řeší korunové rozdíly. Mám na mysli ještě aktivní, relativně zdravé, kteří mají ještě nějaký potenciál.

• Nahlásit
  • Citovat
59574
12.2.16 11:45
@Anonymní píše:
Jsme v Praze. Já si ale nemyslím, že by senioři nebyli ochotni za nějakou zábavu zaplatit. Třeba ne takové částky, které jsou běžné, to asi ne. Například mě překvapila moje maminka, která je tedy až nenormálně šetrná, a byla ochotna zaplatit 150 Kč za nějakou muziku, v podobě jednoho harmonikáře, kterou pořádal DD. A šly s ní ještě další dvě kamarádky, které také u regálu řeší korunové rozdíly. Mám na mysli ještě aktivní, relativně zdravé, kteří mají ještě nějaký potenciál.

jasné, v pze jich určitě bude víc.. ale je spousta takových, co by ráda někde chodila a nemůžou si to dovolit.. proto bych to nabídla pro začátek v domech seniorů, že tam třeba 1× týdně něco uspořádáte, díky tomu může být cena trochu nižší a větší účast.. každopádně potenciál to rozhodně má, pokud to máš dobře promyšlené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18590
12.2.16 12:01

Ale seniori jsou ochotni zaplatit kde co, ale nejak nechapu, proc z nich delat nesvepravne a ocekavat, ze budou navstevovat nejaky krouzek v pochybnem centru. Zvlast v Praze, kde nabidka aktivit je velka a na veku nezavisla (bazeny, divadla, restaurace…). To bys mozna uspela na vesnici, kde je slozita doprava, ale proc jit do kulturaku na predstaveni ctvrte kategorie kdyz mohou jit v divadle na kvalitni predstaveni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.2.16 12:04

Měla jsem na mysli jazykové kurzy, přednášky, cvičení,..atd. Pod vedením lektorů. To mi nepřijde pochybné.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.2.16 12:07

Hlavně vše se zaměřením na starší lidi, kteří přece jen potřebují trochu jiný přístup a jiné tempo.

• Nahlásit
  • Citovat
18590
12.2.16 12:10
@Anonymní píše:
Měla jsem na mysli jazykové kurzy, přednášky, cvičení,..atd. Pod vedením lektorů. To mi nepřijde pochybné.

Zalezi, na jakou socialni skupinu senioru miris. Zeptej se svych pribuznych, jestli se chteji vekove vymezovat. Jestli pujdou radeji na kurz se seniory a nebo na kurz s ucastniky s sirsim vekovym rozpetim. Protoze opet, jazykove kurzy nejsou zavisle na veku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.2.16 12:20
  • Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.2.16 12:28

Ale to nejsou jen jazykové kurzy. Probíhají PC kurzy pro seniory, kurzy fotografování pro seniory, cvičení,…atd. atd.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama