separační pleny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
misicka
Kecalka 135 příspěvků 21.07.06 11:48
separační pleny

holky,
můžete mi někdo pordit jestli je orpavdu nutné kupovat separační pleny, včera jsem je viděla v obchodě, jsou to jednorázové papírové pleny, které vpadjí jako látkové. Nějak si nedovedu představit na co bych je potřebovala, když chci používat jednorázové Pampers, do porodnice mám jednorázové přebalovací podložky. Viděla jsem je doporučované v některém seznamu pro mimi. Díky.

Nejnovější recenze z kategorie Látkové pleny

Reakce:
Tanisek
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 21.07.06 11:56

Ahojka misicko, pro malé miminko není potřeba kupovat separačky. Naopka pro dítě, které již nejen kojíš je to výhodné. My používáme Bambino mio bavlněné plenky a je to vážně poznat - nemusím se s celým hovínkem matlat ručně - jen vyhodím a je to. A separačky nekupujeme, používáme ubrousky na prdelku, které peru spolu s plenkami :idea: :wink:

Zizalka
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 21.07.06 12:21

Misicko,

jestli chceš používat jednorázové plenky, pak separačky nepotřebuješ. Ty se dávají na látkové pleny.

Jednorázové přebalovací podložky se můžou v porodnici hodit právě tobě. Můžeš si ji dát pod sebe na postel, abys ji ušetřila před zašpiněním od krve. Po porodu odcházejí očistky docela hodně. Já to tak používala.

Penn
Povídálka 23 příspěvků 21.07.06 12:28

Moje mimi je plně kojené a nedokážu si to už bez separačky ani představit :lol: Vyrábí míchaný vajíčka,který zůstanou na separačce a tu pak vyhodím nebo dle znečištění znova vyperu.Látková plena tak zůstane jen počůraná a nemusím z ní pracně odstraňovat stoličku.

Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 21.07.06 13:06

misicka chce používat pampersky, takže separační pleny nepotřebuje…
jinak můžu doporučit tesco plínky, ty fialový, jsou super a levnější…

Aaalenkaaa
Echt Kelišová 7628 příspěvků 21.07.06 13:15

Přesně jak píší holky, při používání látkových plen je to super věc, ale při jednorázových to opravdu neupotřebíš :wink:
 Alenka

cecetka
Echt Kelišová 8063 příspěvků 21.07.06 13:39

Já si zas říkám, že se hodí i u jednorázovek. Ale vyzkoušené to zatím nemám. Protože pak to hovínko spláchnu se separačkou do záchodu a vyhodím jen počůranou plínku. Bydlíme v domečku a máme vlastní popelnici. Nedokážu si teda v těchto vedrech představit ten smrad týden starých pokakaných plenek v popelnici. Ono budou stačit už jen ty pročůrané 8O A cena separaček je tak směšná, že to za zkoušku stojí. U bavlněných plen to bez separaček snad ani nejde.

Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 21.07.06 13:44

no jo, možná budu taky říkat něco jinýho až začneme baštit příkrmy. zatím kojíme, tak to skoro nesmrdí. stačí dát do sáčku a normálně do koše a jednou za den vynášíme. a cítit není nic.

Aaalenkaaa
Echt Kelišová 7628 příspěvků 21.07.06 13:47

Cecetko - my házíme do popelnice pokakaný plínky, a to je pořádnej smrádek, ne jak u malýho miminka. Nevím jak to smrdí v popelnici, tam nečuchám :lol: , ale okolo to není vůbec znát :wink:
já separačky zkoušela u jednorázovek, bylo to celkem na nic, takže mi skoro celý balíček zbyl.

Irucho - když jsme plně kojili, tak jsem házela taky plínky do koše a 1× denně vynášela do popelnice. Ovšem s příchodem příkrmů musíme tu plínu vyhodit hned…aspoň na chodbu a když máme cestu ven tak do popelnice

Alenka

Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 21.07.06 13:53

Tak doufám, že s příkrmama nebudeme kakat 10× za den jako teď :D .

danielik76
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 21.07.06 13:58

Tak ako tu bolo písané, hodia sa pri látkových plienkach. Používam klasické bavlnené plienky a keby nebolo separačiek, bolo by to hnus prať. Takto separačku vyhodím a plienka je v pohode, nemusím nič prepierať. (Aj keď občas teda Miško trafí aj vedľa nej, ale aj tak separačka väčšinu zadrží.)
 Danka

Madelen
Kecalka 377 příspěvků 22.07.06 16:44

Já nemám se separačkama dobrý zkušenosti. Je na nich napsané, že jsou vhodné i do jednorázovek, protože vyhodíš jen bobana a plínka (jednorázová) zůstane čistá a nemusíš ji vyhazovat, pokud není ještě pročůraná. Vyzkoušela jsem to ale malá byla hrozně na prcce mokrá. Zkoušela jsem do separačky nalít vodu - abych viděla, jak propouští. Zjistila jsem, že v ní můžu vodu krásně přenášet, nepropustila téměř nic. Takže jsem to zrušila. Jinak separčaní plína je pruh netkané textilie.

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 22.07.06 17:15

Cecetko - mám za to, že separačka do kanalizace nepatří. To je podle mě jako splachovat použitou vložku nebo tampon. Ty se taky musejí vyhazovat do koše.

Lola_B
Zasloužilá kecalka 945 příspěvků 22.07.06 17:22

Pokud jde o to splachování: Záleží, které separačky pořídíte. Popolini dělá z viskózy nebo z celulózy a ty se do záchoda klidně spláchnout mohou, protože je to vpodstatě papír. Pak existují ještě separačky Anička a ty se splachovat nemají, protože jsou tuším z nějaké uměliny.
Do jednorázovek (když jsme ještě používali) jsem je zkoušet nedávala, ale s látkovkama jsou fakt pomoc, zachytí hovínko a taky je v nich zadeček skoro v suchu.

Váš příspěvek
Reklama