Začínám užívat sertralin

Anonymní
15.5.21 15:37

Sertralin - přibírání

Ahoj.
Začínám užívat sertralin. Za posledních 5 měsíců jsem přibrala 8 kg (asi stresem) a bojím se dalšího přibírání. Už teď mám o 15 kg víc, než bych ideálně měla mít.
Jaké máte zkušenosti se změnami hmotnosti a chuti k jídlu? Za jak dlouho vám zabral, abyste mohli plnohodnotně fungovat?

Po prvních tabletách jsem ještě unavenějsí, překvapivě se dostavilo vyloženě nechutenství až nevolnost. Stále nelze usnout ani přes velkou únavu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
15.5.21 15:53

Ahoj, beru Setralin 9 měsíců, zvýšenou chuť k jídlu ani změnu hmotnosti jsem nezaznamenala. Únava, bolest svalů, bolest hlavy + nechutenství a nevolnost jsou typické vedlejší účinky, které odezní za 2-3 týdny. Zhruba ve stejné době se začne objevovat zlepšení nálady a zvýšení energie. Plný účinek nastupuje cca po měsíci až dvou.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
17403
15.5.21 15:54

Sertralin nemá jako vedlejší účinky příbírání (to dělají spíš kortikosteroidy a nebo antipsychotika).

Naopak, až zabere, tak pokud ve stesu víc jíš a máš tendenci ukládat, tak srovnáním neurochemie se tohle sníží a bude jednodušší se vrátit zpátky do formy.

Nechutenství a nevolnost a únava jsou celkem běžne vedlejší účinky, srovná se to určitě během pár týdnů, kdyby ti bylo hodně mizerně i v pondělí a překáželo by ti to moc v práci, tak volej ošetřujícmu lekaři jestli snížit dávky (a tím prodloužit dobu než to zabere) a nebo si vzát nemocenskou.

Pokud by se ti povedlo, zkus se vydat na procházku - pohyb pomáhá tělu jak s úzksoti/depresí, tak s nežádoucími účinky SSRI antidepresiv.

držím palce, at leky zaberou co nejdřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4100
15.5.21 18:03
@Anonymní píše:
Ahoj.
Začínám užívat sertralin. Za posledních 5 měsíců jsem přibrala 8 kg (asi stresem) a bojím se dalšího přibírání. Už teď mám o 15 kg víc, než bych ideálně měla mít.
Jaké máte zkušenosti se změnami hmotnosti a chuti k jídlu? Za jak dlouho vám zabral, abyste mohli plnohodnotně fungovat?Po prvních tabletách jsem ještě unavenějsí, překvapivě se dostavilo vyloženě nechutenství až nevolnost. Stále nelze usnout ani přes velkou únavu.

Ahoj, já Sertralin brala několik let a nepřibrala jsem po něm nic. Po SSRI AD úplně typické přibývání na váze není. Spíš první týdny dělají to nechutenství. Ale po antipsychotikách a stabilizátorech nálady jsem přibrala přes 30 kg, hrůza. Tak držím palce, ať je ti brzy lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat