Šestá nemoc u atopika

31.7.13 16:55

Šestá nemoc u atopika

Maminky, mám doma kluka silného atopika a alergika - 13 měsíců… po očkování 2 dny horečky, které nešly srazit, pak z ničeho nic byl bez teplot… už v průběhu horeček mu vyskočila vyrážka, úplně jiná, než když na něco zareaguje a zhorší se mu ekzém… Předpokládám, že je to 5. nebo 6. nemoc… jinak je ok, nálada, chuť k jídlu atd.

Vyrážka zpravidla za dva dny ustupuje, my máme už 5. den a o nějakém velkém zlepšení se mluvit nedá… Původně to měl na nožičkách, pak se mu přesouvala nahoru a teď ji má všude, ale nejvíc na pusině… Máte některá zkušenosti s tím, že by se ta vyrážka vyskytovala tak dlouho?

Děkuji :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1038
31.7.13 17:36

@VKralovic Syn měl vyrážku týden - teda možná to byla reakce na MMR, to nám ani pediatrička nedokázala říct, ale vyrážka mu zůstala dlouho a pak jsme začínali nanovo s léčbou ekzému

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
31.7.13 18:31

Asi nějaké vleklejší trávicí problémy, záleží co papá a kolik. Atopici to mají jako na horské dráze, zhoršení je vždy během nemoci. Na co je alergický(to se mění). Jaké léky dostává trvale a ted když má potíže, to může být další věc co ho rozhodila… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.7.13 21:06

@axaxa děkuji moc za reakci… :potlesk: upřímně toho jsem se obávala - co jsem slyšela, tak i u neštovic bývá průběh o dost horší, než u neekzematiků… :nevim: Se zhoršením ekzému počítám :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.7.13 21:10

@elowe když se zhorší ekzém, má to stejný průběh… už to řešíme 11 měsíců… tato vyrážka je jiná, takže snad brzy přejde a opravdu se jedná o tu šestou nemoc… ale je mi jasné, že vyléčíme jedno a začneme zase řešit ekzém :evil:

jinak dietu má dost dlouho, doteď nezná pokrmy s vajíčky a teprve zkoušíme mléčné výrobky :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9577
31.7.13 21:39

@VKralovic já mám dvouletého kluka a po každém očkování se mu ekzém zhoršil.. chodíme na alergologie, tam nám doktorka předepsala sirup Xyzal a jemu normálně ten ekzém do týdne zmizne… akorát že po vysazení sirupu ho má nejpozději do měsíce znovu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1038
1.8.13 07:33

@VKralovic My bojujeme už pes 5 let, syn je očkovaný proti neštovicím, když byl menší ekzém mu pořád mokval takže jsme raději očkovali. Ve třech letech se mu prokázala alergie na kasein a po dietě má kůži jakžtakž v pořádku. Bohužel celoročně bere Singulair5 a v sezóně pylu a při velkém zhoršení kůže ještě Aerius sirup. Přeju brzké zlepšení…nám teď docela pomohlo moře :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama