Šestiměsíční dítě mělo med

Anonymní
19.5.21 15:28

Šestiměsíční dítě mělo med

Dnes rano dalo moje šestiměsíční dítě prst do burakoveho másla slazeneho medem a olizlo ho…burakove máslo už bylo s medem koupeno, nepřidávala jsem ho. Jsem z toho na nervy a nevím, co dělat. Mám zavolat dr? Bylo mi jasne řečeno, že dítě do roku absolutně nesmí žádný med, z důvodu risku botulismu. Nevíte, jakým procesem se dělá burakove máslo? Pochybuji, že se tím ta bakterie zniči? Dík za reakce :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9266
19.5.21 15:31

What? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.21 15:31

Dítě pozorujte. Nic víc vám ani dr neporadí. A hlavně se uklidnete. Nic hrozného se nestalo. Já dávala při kašli oboum dětem med do čaje a jsou zdravé

• Citovat
  • Nahlásit
1152
19.5.21 15:32

:lol: :lol: :lol: pokud se nedusí kvůli alergii, co řešíš proboha :zed: :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.21 15:36

@AlcaBa řekla bych že paní je ukázková tabulkova matka co bude řešit vše doktorem pokud dítě sni nebo je jiné než v tabulkách, knížkách a dalších priruckach

• Citovat
  • Nahlásit
2910
19.5.21 15:38

Jsem odchovaná na dudlíku s medem… Zjevně se mi nic nestalo a třeba první zubní kaz jsem měla ve 22 letech, další po čtyřicítce. Pokud se neprojeví alergie na med, je to v pohodě,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9266
19.5.21 15:39

Vidím jak je ta tabulka a med 12+ měsíců a předtím jsou tam jen lebky, že požití je smrt :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22717
19.5.21 15:39

Jakoze si dítě olizlo prst s nějakou směsí, kde je med a umře na to nebo co? Bych se bala víc toho buraku, to je silný alergen, než nějakého stopového množství medu :D co by se tam mělo stát?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1546
19.5.21 15:43

Víc by mi vadilo to burákový máslo než přimíchanej med :lol: prostě ho pozoruj kvůli alergii, jinak jen z jednoho olíznutí prstu žádný trvalý následky mít nebude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53803
19.5.21 15:44

To bylo poprvé, že? Klid, až ti dítě ochutná klasické miminí a batolecí chuťovky od bláta po slepičinec, budeš s láskou vzpomínat na olíznutý prst od něčeho, v čem bylo něco s medem. Dřív se dětem v medu máčely dudlíky a krom rizika zkažených zubů opravdu hromadně nepadaly jako mouchy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
817
19.5.21 15:44

Jestli si dítě jenom olízlo prst, tak toho medu asi moc nesnědlo. Navíc ne všechen med automaticky obsahuje bakterii způsobující botulismus. Spíš bych sledovala, jestli se neobjeví nějaká alergická reakce - na med nebo na ty arašídy.

Pro klid duše můžeš zavolat doktorce a zeptat se, co ona na to. Ale podle mě to stopové množství medu nic nezpůsobilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.21 15:59

Klid
Já třeba na radu docenta z fakultní nemocnice dávala med do hermankoveho čaje už od 2 měsíců.

• Citovat
  • Nahlásit
2392
19.5.21 16:01

Upřímně jsem ani nevěděla, že dítě do roka med nesmí.. Med měl 2×, jednou v desíti a podruhé v jedenácti měsících a nic mu není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9875
19.5.21 16:09

Zklidni hormony 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.21 16:49

@JancaS84