Setkání s možným nakaženým

348
8.10.20 18:16

Setkání s možným nakaženým

Ahoj. V neděli nás maji navštívit moji rodiče. Setkali se s člověkem, který byl v kontaktu s nakaženou osobou. Ten známý jde na testy v pondělí po té návštěvě. Setkali byste se v tomto případě s rodinou? Nevím, jestli jsem zmasirovana médii nebo je to oprávněný strach. Je mi třicet, mám nadváhu, ale žádné přidružené nemoci. Jím zdravě a cvičím, chci zhubnout. Partner není riziková skupina. Do toho máme půlroční miminko, po porodu mělo problém s dýcháním, ale měla jsem tehotenskou cukrovku, což byl asi ten důvod. Zápal plic a trvalé problémy i následky vyloučené, je jinak zdravá.
Samozřejmě je možnost návštěvu přesunout až po těch testech, ale vídáme se tak jednou za dva měsíce, takže bychom museli zase čekat.
Děkuji za nazory

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
736
8.10.20 18:19

Tohle bych neřešila, kdyby třeba pracovali v jedné kanceláří s někým kdo je teď pozitivní nebo měli pozitivního v rodině tak ne, ale jinak to neřeším. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36009
8.10.20 18:20

S rodici by ses neměla setkat ze dvou důvodu. 1) abys je ty nenakazila 2) aby se ta nemoc nesirila, ikdyz ty zrovna na ventilátoru neskoncis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
921
8.10.20 18:23

Tak tohle bych neřešila, kdyz jsou jen kontakt kontaktu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1254
8.10.20 18:26

Udelej to podle sveho vnitrniho pocitu. I kdyz ti tady 10 lidi napise, ze by to neresili, ale ty bys byla pri navsteve nervozni a ve stresu, tak ji proste zrus :hug:…nejdulezitejsi je v teto dobe aspon relativni psychicka pohoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
348
8.10.20 18:31

@páájaa2
Zapomněla jsem tam napsat, že s tou osobou se viděli cca půl hodiny při vyklízení bytů. Takže tvůj názor chápu

Příspěvek upraven 08.10.20 v 18:38

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
348
8.10.20 18:32

@Pudloslava
Právě, už takhle nadávam na lidi, co nedodržují nařízení. Nechci se podílet na tom, že muzu nekoho nakazit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
271
8.10.20 18:32

Tak já bych třebas raději návštěvu odložila… I kvůli rodičům. Btw proč jde ten kontakt kontaktů na testy až tak pozde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
348
8.10.20 18:33

@kalie
To máš pravdu, děkuju :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17021
8.10.20 18:33

Byla jsem kontakt kontaktu a do negativního testu té kamarádky jsem po návštěvách nechodila. Těch pár dní se to dá vydržet. Takže doma bych takovou návštěvu nechtěla.

Příspěvek upraven 08.10.20 v 18:34

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
348
8.10.20 18:34

@M-77
Vidís to, to jsem se nezeptala. Není to u testů tak, že se to prokáže po delší době? Jsme z těch všech informací docela zmatená

@Semtex
Já právě vůbec nevím, jaká je pravděpodobnost nakažení :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
348
8.10.20 18:39

@Janli
Díky, já to cítím v podstatě stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2900
8.10.20 18:45

@M-77 tak na test se nechodí hned po kontaktu, ale 5-7. den od kontaktu.

Pokud jsou rodiče zdraví a nemají příznaky případné infekce tak bych se s nimi normálně setkala. V současné době je již prakticky každý kontakt kontaktu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
8.10.20 18:46

Setkal bych se s podmínkou.

Bydlím s manželkou a jejími 2 dětmi, kteří jsou pozitivní. Manželka zvýšená teplota, bolest hlavy, kloubů, únava, jako klasická chřipka. Po týdnu lepší, ale ztratila čich. Tak se dala testovat.
Potom i já a jsem negativní. Čili pokud se nebudete dotýkat a budete od sebe 2 m a bude mít roušku, nedramatizoval bych to.
Já osobně bych to neresil vůbec, ale každý na to reaguje jinak, 5% pozitivních fatálně (JIP).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
348
8.10.20 18:49

@Aleš T.
Ano, s tou rouškou mě to taky napadlo, ale říkám si, že bude asi lepší to odložit.
Já si právě říkám, že žijeme zdravě, imunita nám nejspíš funguje, ale o mimino se bojím.
Teď si i uvědomuju, že máme sousedy, co pamatuji partnerova dědu a občas chtějí, abychom přišli na návštěvu. Pro ně by to bylo pravděpodobně fatální.
Osobně se cítím lépe, když to odlozime. Jeste tedy musím probrat s parnterem.
Děkuju za názory všem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama