Šetření na miminko a výbavičku

23.2.16 10:00

Setreni na mimi

Ahoj maminy.
Mam na vas dotaz, ac treba hloupy :)
Kdyz jste planovaly mimi, setrily jste si nejaky cas na veci a vybavicku??
Tak jsme se ted se znamou bavily a rikala, ze prave s pritelem zacli setrit. Ze by mimiska chteli tak za cca 2 roky, a do te doby ze neco chteji mit na takove ty zakladni vecicky jako je kocarek, lehatko, postylka, atd.. Mely jste neco podobneho? Mi to pripada jako dobry napad, nez pak treba platit velke castky na vybavu z platů. ( znama chce vse nove).
Dekuji za Vas nazor :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

46
23.2.16 10:03

Ahojky, šetřit bys měla pořád :)… ale 2 roky jsou dlouhá doba

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
23.2.16 10:04

Ne, vždyť je to pár šupů. A když rozhlásíš, že jsi těhotná, spoustu věcí i dostaneš od okolí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
187
23.2.16 10:04

Já miminko v nejbližší době neplánuji, ale nedávno jsem si založila spořící účet u Air bank, kde jsem si nastavila tři spořící obálky - Rezerva, bydlení, rodina.

Sice v obálce rodina mám jen tisícovku :D ale ráda bych si tam našetřila cca 50 tisíc, aby to pak vše bylo jednodušší.. netuším, na kolik výbavička vyjde, zda je to malá či velká částka, ale peníze se hodí vždycky…

ale víc se ted budu zaměřovat na šetření na bydlení :) Protože až budeme mít vlastní byt, tak pak teprve se bude řešit otázka miminka :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lutonka
23.2.16 10:08

Na vybavicku ne, vse jsme poridili asi do 5000,– ( kocarek mel manzel proplaceny od zamestnavatele jako bonus ;) ),ale mit do zacatku rodinneho zivota neco nasporeno povazuji za velmi rozumne, ne-li primo nutne.Kdyz pak jdes na rodicak, prijem je minimalni a kdyby treba v te dobe partner prisel o praci, tak bez rezervy alespon na 3 mesice muzejit uzo existencni problem.

• Nahlásit
  • Citovat
614
23.2.16 10:14

@petulii1409 Asi záleží jaké máte celkově finanční možnosti. Myslím, že pokud chodíte s partnerem do práce a nepracujete za 10 tis hrubého, tak vše pořídíš během pár výplat. Přijde mi zbytečné šetřit 2 roky na kočárek, samozřejmě pokud nemáš v plánu kupovat kočárek za 50 tis :D Spíš bych miminku založila nějaké spoření a začala mu spořit do budoucna :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.2.16 10:16

Ano, já jsem si na mimi našetřila. Nejde jen o výbavičku, ale o výpadek příjmu celkově (případná nemocenská a mateřská jsou v pohodě, ale s rodičákem bych nevyšla). A dítě si chceme užít, využít volna a jezdit na výlety a ne šetřit, protože zrovna máme nižší příjem.
Náklady na těhotenství jsou docela velké (vitamíny, ultrazvuky + vyšetření, oleje na strie, oblečení pro těhotné…)-samozřejmě spousta holek se bez toho obejde.

• Nahlásit
  • Citovat
5812
23.2.16 10:18

Tak spořit by se mělo tak průběžně… ale ani nová, funkční výbavička není tak drahá, podle toho jak se kouká na loga… :think: ale pak se můžou trochu prodražit provozní náklady…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16099
23.2.16 10:22

Mi teda predem nemeli nasetrenou ani korunu a navic sem byla od zacatku na nemocenske takze financbe nic moc a zvladli jsme to v pohode, krom kocarku jsme meli prakticky vsechno nove a vesli jsme se do 10 000, plus teda jsme dostali spoustu vecicek od lidi z okoli :) urcite je dobry mit par tisic nasetreno v zaloze ale 2 roky setri mi pride az moc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22851
23.2.16 10:28

Nešetřila jsem vůbec :nevim:
neměla jsem v plánu kupovat výbavu za osmdesát tisíc, takže nebylo potřeba.
Výbava mi vyšla cca na desítku a to jsem hravě koupila v průběhu cca dvou měsíců, když jsem byla těhotná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3607
23.2.16 10:32
@Tiger-lily píše:
Ne, vždyť je to pár šupů. A když rozhlásíš, že jsi těhotná, spoustu věcí i dostaneš od okolí.

Tak takové okolí bych chtěla mít :mrgreen: Já dostala pár oblečků od ségry po synovci a to bylo celé. Jinak vše jsme si kupovali sami, naštěstí bylo z čeho, takže nebyl problém.

Jinak cíleně na mimčo jsme nikdy nešetřili, máme nějaké spořící produkty a účty, tak tam se posílají extra peníze pokud jsou, ale je to takové to obecné do foroty, kdyby náhodou bylo třeba něco zaplatit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3686
23.2.16 10:33

@petulii1409 kdo šetří má za tři :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22851
23.2.16 10:34

A co se týče peněz během mateřské, tak sme si spočítali, že to zvládnem i s rezervou, pro případ většího průšvihu máme pojistky, a jako železnou zásobu sme měli cca dvouměsíční plat.
Můj názor je, že takové to „musíme si sedět na "půlmilionu“ jinak si dítě nemůžeme dovolit" je blbost. To by těch dětí na světě moc nebylo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50113
23.2.16 10:34

Přiznávám, že být na tom finančně tak, abych na základní výbavičku musela šetřit dva roky, tak dost vážně přehodnotím, jestli opravdu potřebuju mít vše nové a jestli základní výbavička zahrnuje i věci typu lehátko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
23.2.16 10:35

@michee Ty nemáš kamarádky s dětmi? A po dětech zas neposíláš dál? :nevim: Já jsem opravdu spoustu věcí dostala a spoustu zase rozdala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama