Šetření na úkor všeho

Anonymní
5.2.20 08:09

Šetření na úkor všeho

Ahoj,
dříve jsem byla takove, že kde co jsem si koupila. Teď už vím, že spoustu věcí jsem nepotřebovala a ani nepotřebuju… Poslední dobou se snažím dost šetřit, ale to bohužel všude až na jídle, prostě nepotřebuju mít moc oblečení, nepotřebuji každý týden jezdit na nákupy… co se týká výletu, taky vlastně nepotřebuji jezdit do kina a na kafíčko. :) Ale je pravda, že šetření jde mnohem lépe ???? nějaké tipy jak šetříte vy? ????❤️

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3220
5.2.20 08:21

Na ukor vseho je pro me demotivujici. Vzdycky setrim na neco. Obvykle teda na dovolenou, protoze cestovani si odeprit nechci. Ale jinak se o minimalismus snazim, ani ne tak kvuli penezum, ale nebavi me to zahlceni nepotrebnymi vecmi. Beru to jako vyzvu, kupovat jenom to co opravdu potrebuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
144
5.2.20 08:29

Tak zase setrit na vsem a nic si neuzit jen ze mam prachy v bance to bych nedala.Spis setreni na neco…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17627
5.2.20 08:32

Ja setrim na mnozstvi, ne na kvalite. Takze nemame ani tak moc veci, ale co mame, tak je dobre a hojne to vyuzivame. Ted setrime napr. odlozenim nakupu auta, protoze stavajici auta jsou dobra a jedinou motivaci pro nakup novych by byl spolecensky kredit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9013
5.2.20 08:41

Tak nechodit do kina a omezit nákup hadrů pro mě neznamená „na úkor všeho“. Je to o prioritách, a prioritou by nemělo být šetření samotné, ale např. to, že chci na dovolenou, že chci slušně bydlet, že chci umožnit dětem cestování se školními zájezdy, že chci zdravě jíst, že chci mít rezervu na půl roku života bez příjmu atd. atd.
A pokud si člověk nastaví priority, a zjistí, že s nimi nemá možnost na ně ušetřit, tak buď mezi nimi znovu volí, nebo se snaží zvýšit příjmy.
Jako svobodná jsem měla zásadu, že na zábavu si vydělávám extra prací (měla jsem přivýdělky). Chtěla jsem si hodně užívat, tak jsem holt hodně pracovala.

S manželem máme priority nastavené, myslím, že se snažíme držet rovnováhu mezi užíváním si a nějakou zodpovědností do budoucna. Každopádně šetříme 10 měsíců v roce, 2 měsíce (většinou na jaře a na podzim před Vánoci) vyhlásíme měsíc bez šetření a utratíme celý měsíční příjem (nakoupíme dražší sportovní vybavení nebo oblečení, manžel si doplní svoje sbírky všeho možného, jednou jsme si pro radost koupili grafiku od známějšího umělce - neutrácíme bez rozmyslu, ale je tam prostor pro spontánnější a dražší nákupy, a to nám zase na půl roku stačí).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.2.20 08:42
@Anonymní píše:
Ahoj,
dříve jsem byla takove, že kde co jsem si koupila. Teď už vím, že spoustu věcí jsem nepotřebovala a ani nepotřebuju… Poslední dobou se snažím dost šetřit, ale to bohužel všude až na jídle, prostě nepotřebuju mít moc oblečení, nepotřebuji každý týden jezdit na nákupy… co se týká výletu, taky vlastně nepotřebuji jezdit do kina a na kafíčko. :) Ale je pravda, že šetření jde mnohem lépe ???? nějaké tipy jak šetříte vy? ????:heart:️

Nedovedu si představit, co bych ze života měla, kdybychom si nezajeli na výlet, do kina nebo se pobavit. Samozřejmě, kdyby byla situace, že je člověk v insolvenci nebo na pokraji bankrotu, pak ano, pak se vše musí ořezat na kost, ale proč jinak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
346
5.2.20 08:44

@Cuddy Tak podle mne už pro lidi uvažující zdravým rozumem nové auto společenský kredit neznamená. Já si o nich pomyslím spíš něco nepěkného. V dnešní době mi nejen vzhledem k životnímu prostředí přijde kupovat po pár letech nové auto úplně zcestné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49410
5.2.20 08:45

Na úkor všeho zní pro mě hrozně. Ano, nepotřebuju každou ptákovinu, nemusím se topit v oblečení ani botech (ale když už je kupuju, zaplatím si za kvalitní), ve většině případů použiju radši MHD než taxík. Ale abych nejela na dovolenou (klidně po ČR), na výletu přemýšlela, jestli si můžu dát oběd v restauraci a sem tam nezašla na kafe s kamarádkou, i když mě to bude stát zcela zbytečnou stovku, to by byl pro mě houby život. Vše samozřejmě za okolností, že normálně mám co jíst, šetřím a nepočítám každou korunu, tak je-li tohle pro mě rozdíl, střílím od boku, jestli bych tímto ušetřila 12 tisíc místo 10, tak děkuji, nechci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.2.20 08:50

Dlouhodobe zit na hranici minima je hodne unavne, da se to par let, kdyz mas opravdu duvod-my jsme staveli, ja byla doma s ditetem bez penez asi dva roky. Ted pro zmenu zacina obdobi kdy budeme mit dost a trpime hruzou za neco utratit, aby zase pak nebylo malo a je pravda, ze moc nezijeme. Manzel ten si neco koupi jedine pod natlakem a ja doma potrebuju tak teplaky. Ale libi se mi ten napad dva mesice v roce se trhnout, to asi zavedeme.

• Nahlásit
  • Citovat
30
5.2.20 09:02

My takhle na úkor všeho šetříme, ale stejně nám ty peníze někudy utíkají, protože na to, že jsme dva vydělávající bez dětí je to celkem bída. Manžel si teda kupuje dražší oblečení než já, ale ne rozhazování, třeba boty, které mu vydrží dlouho. Jinak oblečení nakupujeme v sekáčích, na kafíčka a do restaurací nechodíme, přes zimu jsme dost omezili i výlety (ačkoli i tak jezdíme jen po okolí), i v supermarketu nakupujeme ve slevách jak důchodci :oops: ale žijeme spolu rok v garsonce (podnájem) a zatím jsme nic moc neušetřili…dluhy a exekuce nemáme, tak nevím :-( A občas jsou samozřejmě nečekané výdaje, třeba teď servis auta. Vždycky jsem si myslela, že až budu vdaná, budeme oba dva pracovat atd. tak si normálně pořídíme děti a tak, ale s takovou si na děti fakt netroufám :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1517
5.2.20 09:03

@Ijen mne ten minimalismus prijde takovy uklidnujici, kdyz clovek ma presne tolik kolik potrebuje a neni zahlcen zbytecnymi vecmi navic. Pro me jsou velmi odrazujicim pripadem moji rodice, kteri ziji typicky konzumnim zivotem. Nekde uvidi super novou televizi s jeste vetsi uhloprickou a za akcni cenu a sup, musi ji mit, co na tom, ze uz maji velkou televizi v kazde mistnosti, na 2 ridice maji 4 auta, obrovsky barak, ktery porad zvetsuji, ac pecici trouba byla zcela funkcni a asi 5 let stara, tak si ted koupili nejakou supr s dotykovym displejem, ktera pece podle vlozeneho receptu a byla akcni!, no a te „stare“ se samozrejme nezbavili, ale presoupli ji do letni kuchyne, kde ji mooozna jednou do roka (spis ani to ne) vyuziji. Proto ja mam k nakupovani skoro az odpor, ale zas aspon dost usetrim :palec: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.2.20 09:04

Dříve jsem se zahlcovala věcmi - kupovala jsem si kosmetiku, oblečení, blbosti… protože jsem byla nešťastná. Dřív jsem to tak nevnímala a uvědomuji si to až zpětně, že tu prázdnotu, kterou jsem měla v sobě, jsem zaplňovala věcmi.
V současnosti mám byt, za který budu do smrti děkovat svým rodičům, že mi umožnili ho mít v situaci, kdy jsem se v životě dostala do slepé uličky. Nebýt jich, tak asi bydlím někde různě v podnájmech. No a taky mám v současnosti kromě bytu taky přítele, brzo manžela, se kterým je mi skvěle, můžu být přirozená, nasmějeme se každý den hodně spolu, povídáme si o různých tématech a dokážeme prodiskutovat i nepříjemné věci a hledat řešení. Život s ním je pro mě najednou naplňující. Taky mám velmi stabilní práci, která sice není bůh ví jak extra placená, ale bylo to dosud moje stabilní místo v životě, kterého jsem se mohla držet, když se vše v životě měnilo a pro mou dobrou psychiku jsem to potřebovala. Nicméně na životní potřeby jako platit hypotéku, jídlo, zábavu, na to mám. A ve dvou si toho můžeme dovolit víc.
A stále v současnosti, kdy plánujeme miminko, těch věcí pro sebe potřebuji mnohem méně. Už nekupuji každý měsíc novou paletku stínů a ani nekupuji makeupy, protože vyšel nový typ a chci ho vyzkoušet. Ani nekupuji krémy jen tak do zásoby. Makeup si koupím, když mi dojde ten, co mám doma a nebo POTŘEBUJI jiný typ podkladovky (mám zimní makeup a potřebuji na léto, tedy něco s SPF, lehčí strukturu a tmavší odstín..), řasenku a černé linky jen, když dojdou ty staré a paletky a různě barevné tužky a linky si koupím jen za odměnu. Oblečení si kupuji podle potřeby. Teď jsem udělala větší nákup legín a šatiček, protože jsem těhotná a vadí mi mít klasické kalhoty či džíny v pase.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.2.20 09:10

Jsou věci, na kterých nešetřim, dokud jsou z čeho platit složenky- kvalitní jídlo, sport a vzdělání. A potom jsoi věci, na které zatim jsou peníze a i přesto ušetříme-kino, divadlo, výlety a dovolené, večeře. Až bude dítě, rozhodne budou výlety.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3162
5.2.20 09:48

Dlouhodobě si nedoprat vubec nic, z ceho ma clovek radost, je strasne demotivujici a frustrujici.. Nepotrebuju mit osm kabelek, bot, ani kabatu, nejnovější mobil, ani televizi.. Ale bez ceho nemuzu byt je bez dovolene u more. Loni jsme potrebovali penize na neco jineho a nikam jsme nejeli. Celou zimu jsem doma znechucena :? Ne, ze by se bez toho nedalo zit, ale nejit aspon obcas kina, na kafe nebo treba na vylet je hrozny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.2.20 14:03

Já mám rada svoje finanční rezervy a rada nějakou kačku usetrim, ale aby to bylo na úkor toho, ze budu šetřit na jídle, nebo na věcech, které potřebujeme, to ne.
Prijde mi rozumnější koupit jedno kvalitni, dražší tričko, než 10nekvalitnich, který po dvou vyprani vyhodim. Aneb nejsme tak bohati, abychom si kupovali levné veci.
A vzdát se úplně všeho jen abych měla peníze na ucte??? Spis bych se zamysleli nad lepsi praci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama