Šetření pro případ rozvodu

Anonymní
12.5.20 16:24

Šetření pro případ rozvodu

Zdravím, Po několika nepeknych hadkach s manželem jsem začala uvažovat nad tím, že mozna není všechno tak růžové, jak se zdálo, a že není úplně jistý, že spolu budeme na věky. Pak jsem si uvědomila, že na samostatný život absolutně nemám peníze, jsem na něm finančně závislá, což se mi vůbec nelíbí. Ale jsem na RD a ještě dlouho budu. Mám sporici účet, kam si šetřím, ale je tam tak maximálně na kauci a první nájem, možná nějaký nábytek. Ono z RP, pri 3 dětech, se setri fakt spatne. Navíc při rozvodu by asi byla půlka peněz jeho, ne? No prostě mě napadlo, že bych si setrila jeste jinak, nějak, aby to nevěděl, nebo klidně i věděl (o sporici účtu ví, já o jeho taky), ale tak, aby to v případě rozvodu bylo pouze moje. Jde to nějak? Snad jen obálka, ale to fakt nevím, kam bych schovávala a jak bych mu vysvětlovala. Rodičům nebo kamaradum o svých myšlenkách taky říkat nechci. Jeste si rikam, ze kdyz by doslo na deleni majetku, na jeho sporicim uctu je cca desetinásobek toho co na mém, takže by nejspíš souhlasil s tím, ze si každý necháme to svoje, protože jít striktně na půl by se mu hodně nevyplatilo. No doufám, ze to nebudu nikdy řešit, ale poslední dobou na to myslím čím dál častěji, tak se chci radši připravit, ať pak neskončim s dětmi pod mostem a o hladu. Díky za zkušenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64599
12.5.20 16:27
@Anonymní píše:
Zdravím, Po několika nepeknych hadkach s manželem jsem začala uvažovat nad tím, že mozna není všechno tak růžové, jak se zdálo, a že není úplně jistý, že spolu budeme na věky. Pak jsem si uvědomila, že na samostatný život absolutně nemám peníze, jsem na něm finančně závislá, což se mi vůbec nelíbí. Ale jsem na RD a ještě dlouho budu. Mám sporici účet, kam si šetřím, ale je tam tak maximálně na kauci a první nájem, možná nějaký nábytek. Ono z RP, pri 3 dětech, se setri fakt spatne. Navíc při rozvodu by asi byla půlka peněz jeho, ne? No prostě mě napadlo, že bych si setrila jeste jinak, nějak, aby to nevěděl, nebo klidně i věděl (o sporici účtu ví, já o jeho taky), ale tak, aby to v případě rozvodu bylo pouze moje. Jde to nějak? Snad jen obálka, ale to fakt nevím, kam bych schovávala a jak bych mu vysvětlovala. Rodičům nebo kamaradum o svých myšlenkách taky říkat nechci. Jeste si rikam, ze kdyz by doslo na deleni majetku, na jeho sporicim uctu je cca desetinásobek toho co na mém, takže by nejspíš souhlasil s tím, ze si každý necháme to svoje, protože jít striktně na půl by se mu hodně nevyplatilo. No doufám, ze to nebudu nikdy řešit, ale poslední dobou na to myslím čím dál častěji, tak se chci radši připravit, ať pak neskončim s dětmi pod mostem a o hladu. Díky za zkušenosti.

Nejde to ofiko nijak, vždy má nárok na půlku.. Stejně jako ty na jeho půlku.. :mrgreen: prakticky je to hodně na vaši domluvě..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19816
12.5.20 16:29
@Anonymní píše:

No tak sice půlka tvého spoření by byla jeho, ale jeho peníze a váš společný majetek by byl taky z půlky tvůj :nevim: Myslíš, že on nemá nikde uložené peníze z dob trvání manželství? :think: Nemáte společné spoření nebo tak něco? Všechny peníze utratíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21524
12.5.20 16:32

Jedine si to davat do matrace, vsechno co projde ucty je pulka jeho, vcetne pojistek i sporeni pro deti, i kdyz to detem spori jen jeden z vas…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5229
12.5.20 16:39

A co ho poslat na RD a jít vydělávat? Třeba by to fungovalo lépe, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
12.5.20 16:41

Řeší se to předmanželskou smlouvu nebo nevstupem do manželství. Teď už se to dá řešit jedině tím, že každý den bude teplá večeře, kvalitní sex a když bude v TV fotbal, bude doma klid a ticho. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17247
12.5.20 16:44
@kevmas píše: Řeší se to předmanželskou smlouvu nebo nevstupem do manželství. Teď už se to dá řešit jedině tím, že každý den bude teplá večeře, kvalitní sex a když bude v TV fotbal, bude doma klid a ticho. :nevim:

Ale no taaaaaak :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21524
12.5.20 16:47
@kevmas píše: Řeší se to předmanželskou smlouvu nebo nevstupem do manželství. Teď už se to dá řešit jedině tím, že každý den bude teplá večeře, kvalitní sex a když bude v TV fotbal, bude doma klid a ticho. :nevim:

S trema detma na krku na tom vzdycky bude hur nez on, nejen financne, ale i peci o deti a hledanim jineho partnera…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1042
12.5.20 16:59
@Hanka1 píše:
S trema detma na krku na tom vzdycky bude hur nez on, nejen financne, ale i peci o deti a hledanim jineho partnera…

Proc?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21524
12.5.20 17:08
@Leni_2019 píše:
Proc?

I kdyby meli deti ve stridavce, tak on si najde nejakou snadneji nez ona, pac co si budem povidat zenska s trema detma na krku po trech porodech uz tak atraktivni pro chlapa neni…a o penezich a mit na hrbu a starat se o tri cizi deti pro chlapa neni taky zadny med…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10811
12.5.20 17:11
@Hanka1 píše:
I kdyby meli deti ve stridavce, tak on si najde nejakou snadneji nez ona, pac co si budem povidat zenska s trema detma na krku po trech porodech uz tak atraktivni pro chlapa neni…a o penezich a mit na hrbu a starat se o tri cizi deti pro chlapa neni taky zadny med…

Hani, to si uplne nemyslim..
I zena/matka od 3 deti muze byt kočka ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6697
12.5.20 17:16
@Hanka1 píše:
I kdyby meli deti ve stridavce, tak on si najde nejakou snadneji nez ona, pac co si budem povidat zenska s trema detma na krku po trech porodech uz tak atraktivni pro chlapa neni…a o penezich a mit na hrbu a starat se o tri cizi deti pro chlapa neni taky zadny med…

Musí být pro chlapa atraktivní? O tom je celý tvůj život? Žít si v klidu svůj život a ne honit se za chlapama to není nic?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2827
12.5.20 17:55

Jedině obálka a tam pravidelně odkládat a mít ji dobře schovanou.. A pro rozvodu pak dělit na půl vše, co jste oba získali za dobu trvání manželství..
Ale upřímně - neumím si moc představit žít takhle, v absolutní nedůvěře… Tak snad časem bude lépe..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.5.20 18:04
@_.Emilyyy píše:
Hani, to si uplne nemyslim..
I zena/matka od 3 deti muze byt kočka ;).

jako může, ale pořád má za sebou ty 3 děti… slyšela jsem i z doslechu o ženský s 5 dětma, co si našla novýho chlapa…

Ale já se 3 dětmi si myslím, že minimálně do nejmladšího dítěte 10 let bych si byla schopná najít max. kámoše s výhodami…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.5.20 18:06

Taky jsem si šetřila když jsem žila s ex. Jinak by většina peněz skončila v hospodě. On o tom nevěděl, sporila jsem na spořicí účet. Před rozvodem jsme se na majetkovém vyrovnání domluvili. Jestli on měl nějaké peníze bokem nevím, ani jsem nepatrala, on taky ne…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat