Seznam věcí do porodnice

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
7
19.10.21 14:37

Seznam věcí do porodnice

Ahoj, chci se zeptat co jste doopravdy v porodnici využili a případně jestli nemáte nějaký seznam věcí, jak pro sebe tak i pro miminko. :) A pokud některá z Vás rodila ve Vinohradské porodnici, co jste potřebovali konkrétně tam. Sice mají na stránkách nějaký seznam, ale ten mi přijde takový docela ochuzený, že jsou to doopravdy jen nezbytné věci. Děkuji :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27853
19.10.21 14:40

@k_r_l_n no tak ty 3 dny to prožiješ i s ochuzeným seznamem, přece se tam nechceš nastěhovat s lodním kufrem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
19.10.21 14:44

@stinga tak to určitě v plánu nemám, jen mi přijde ten jejich seznam ochuzený v tom smyslu, že nemají ani napsaný čeho kolik kusů zhruba a podobně :) a další věc je ta, že když jsem se tam ptala doktorky jestli to tam teda mají oni k dispozici, když to nemají v seznamu, tak mi bylo vysvětleno, že si vše musím přivézt sama. Takže asi tak k tomu jejich seznamu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2563
19.10.21 14:46

No, v tašce mam zatim jednu noční košili pod kterou se vejde pupek, pak normální pyžamo už na mě jako na člověka (jedno přes den, jedno na noc) nabíječku na telefon a drogerku (kartáček na zuby, pastu, hřeben, mýdlo, šampon, toaleťàk… )
Na mimča tam většinou do začátku věci dávaj jejich, jen mam minibalíček plen, kdyby náhodou) a na cestu domů zaúkoluju přítele až pro nás pojede, nemam v plánu tam být měsíc :lol:

Příspěvek upraven 19.10.21 v 14:47

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27853
19.10.21 14:46

@k_r_l_n jo, no ono v každé porodnici je to trochu jinak, nejlíp ti poradí opravdu ty, co rodily ve Vinohradské

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2739
19.10.21 14:50

@k_r_l_n zeptala bych se jestli tam dávají košile pro Tebe, vlozky pro Tebe a oblečení plus kosmetiku a plínky pro malé. Pokud ano, tak toto odpadá, pokud ne, budeš toho mít o to víc bohužel. Jinak jak píšou děvčata vyše, ono toho hodně lze dokoupit na miste anebo Ti přinese návštěva… bývá tam vedro, za sebe bych pribalila masku na oči pokud nejsi zvykla spát se zapnutým světlem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27853
19.10.21 14:54

@Nickjmeno u vás můžete mít v porodnici pyžamo? pokud teda pyžamem myslíš to, co já - triko a kalhoty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26138
19.10.21 14:56

Záleží co mají erarni :nevim: já rodila jinde a potřebovala jsem akorát věci pro sebe (noční košile, ručníky, pantofle do sprchy, kosmetiku, nabíječku, něco na zábavu) pár plenek pro mimco. Jinak pro děti měli všechno erar, vložky erar, župan jsem ani nevybalila jaké tam bylo horko. Kdyžtak něco donese návštěva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26138
19.10.21 14:57
@stinga píše:
@Nickjmeno u vás můžete mít v porodnici pyžamo? pokud teda pyžamem myslíš to, co já - triko a kalhoty?

Sice to není na mě, ale u nás je každému jedno co máš na sobě, já třeba noční košile nesnáším, tak sem měla po porodu tílko a kraťasy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
19.10.21 14:58

@Helca83 dle toho seznamu to vypadá, že mi dají pouze jejich košili k porodu a vše ostatní musím mít svoje. Jenže vůbec netuším kolik čeho kdyz budu brát v úvahu, že tam budeme max ty 3 dny, pokud bude vše ok. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27853
19.10.21 15:00

@Kriss Tina tak jo, ale je to nepohodlné, když pořád ukazuješ vložku :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26138
19.10.21 15:02

@stinga tu jsem neukazovala :D akorát ráno při vizite Dr prohmatl břicho a ptal se jak krvácím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3905
19.10.21 15:24
@stinga píše:
@Kriss Tina tak jo, ale je to nepohodlné, když pořád ukazuješ vložku :D

To jsem ukazovala jako prvorodička, bála jsem se ozvat, podruhé jsem nějak řekla že mi to připadá nevhodné, nikdo nic neříkal ani to po mně znova nechtěl. Humus, ukazovat vložku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2739
19.10.21 15:29

@k_r_l_n tyjo no tak asi bych radej vzala kosili na kazdy den, totez sitovane kalhotky a 2-3 baliky porodnickych vlozek, ale samozrejme Ti to tam muze rodina nosit po castech. Prezuvky, zupan, hygienu pro sebe, nabijecku na tel, piti si tam asi muzes koupit (ja nemusim caje, takze jsem si kupovala neperlivou vodu). Rucniky 2-3 - jeden na telo, druhy tmave barvy jen na “spodek” a treti kdyztak na oblicej… a veci pro mimino, to tam ani nemaji pro ne plinky a obleceni? To mi pripada zvlastni, ale asi jo… na zacatek staci male baleni plenek a podlozka treba jen 1-2 a kdyztak Ti zas rodina donese… v moji porodnici meli vse sve, tak nebylo nic potreba… akorat jsem male mimi mazala indulonou, neb se loupalo jak hadatko… a plinky jsou na zacatek fajn s vykrojem pro pupik, ale taky neni nutne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
863
19.10.21 15:36
@stinga píše:
@Kriss Tina tak jo, ale je to nepohodlné, když pořád ukazuješ vložku :D

To se ještě dělá? Vždyť o tom mi vypráví ještě moje mamka :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek