Šicí stroj - problém

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
36
14.1.22 15:22

Šicí stroj problém

Ahoj prosím o radu od švadlenek.
Snažila jsem se prošít celkem tlustý lem a začalo mi klapat a přeskakovat v šicím stroji. Teď když chci cokoliv ušít, prošije to pár stehů, pak v tom klapne, přeskočí to do boku a totálně se mi zašmodrchá spodní jehla i látka vespod :((
Také lem zespod začal být zašmodrchaný..Nic se ale nezlomilo, vevnitř už také není nic zašmodrchané, stroj sem pod jehlou rozebrala a vybrala nitky…Díky moc za rady :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18223
14.1.22 16:15

@ETerka89 Zkus znovu navleknout horní nit skrz celý stroj mě tohle dělá, když někde po cestě ta nit vypadne. Případně úplně vyměnit i špulku s nití, jednou mi to udělala špatně se odvíjející nit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1220
14.1.22 16:40

Zkusila bych znovu nastavit utahování dolní nitě. Dělá mi to, když se to dole o něco sekne. Nebo prostě hrubší látka.

Pak to dělá dokud nepřenastavím spodní nit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.1.22 16:50

SOudím na „rozhozené“ utažení - napětí spodní nitě. Správné napětí se zkouší takto:
Když držím člunek se spodní nití (celé to pouzdro a v tom cívka se spodní nití) za povytaženou niť - asi 20 cm. Zkrátka když ten člunek „visí“, tak má pomaličku sám vlastní vahou padat dolů - tj. spodní niť se má pomaličku povolovat a člunek klesá plynule k zemi. Nevím, jestli jsem to vysvětlila dobře, dělám co mohu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3130
14.1.22 17:14

Tohle stroje dělají, když začínáš šít moc na kraji látky a máš krátké volné konce nití. Pomáhá začít šít buď dal od kraje látky anebo nitě na začátku šití pridrzet. A samozřejmě mít dobře mavlecenoy vyčištěno, správnou jehlu na daný materiál atp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3534
15.1.22 13:15

Muže to byt i prachem od siti, který se ukládá někde vevnitř v prostoru za spodní cívkou a kolem ni. Chce to cely mechanismus rozebrat a poradne vyčistit. Už se mi to také stalo. A pak čistit preventivně ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
17.1.22 00:20

Tak

Díky všem:)
Tak jsem znovu navlékla nejen dolní nit, ale i hotní a szroj šije jako nový :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat