Šifry pro batolata

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 04.01.11 13:54
Šifry pro batolata

Ahoj všichni rodičové.

Zajímalo by mne, zda doma zažíváte stejné dobrodružství při komunikaci jako občas my.
Jedná se o to, že ač naše dcera málo mluví, hodně rozumí.
Jsou jistá klíčová slova, která kdyby zaslechla, jistě by je ihned chěla uplatnit v praxi..
Nejkritičtější je kupříkladu : ROHLÍK, POHÁDKA, TĚSTOVINKY,KOUPÁNÍ, MANDARINKA,BO­BY..atd..

Proto doma používáme různé opisy inkriminovaných slov, aby nedošlo k situaci, když chce Barunka v osm večer bobovat, nebo sníst další mandarinku..

V létě, když bylo vedro rozhodli jsme se koupit nafukovací bazének a cachtat se v kuchyni na dlažbě..To se jí tak líbilo, že to chtěla neustále..My se ale domlouvali kdy bazének vyndat a kdy napustit - používali jsme výrazy jako : to oranžový kulatý, dáme tam tekutinu,přichys­táme letní výrobek…atd.
Kouzelné školce říkáme klasicky : ten pořad pro děti, nebo ještě tajemněji VOLDEMORT- protože je to slovo,které se nesmí vyslovit..Takže starší dcera se ptá, kdy budou dávat Voldemorta a zda je koupené čerstvé pečivo podlouhlého tvaru či loupající se ovoce.
Napište zda se také tak kontrolujete ve výrazech, nebo jsme jen my takoví exoti. :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Panuška
Neúnavná pisatelka 17045 příspěvků 04.01.11 14:01

Liz výborné :palec: :palec: :palec: :palec: tajná slůvka máme taky většina je z jídla - rohlík, mandarinka, lipánek, ale i děti, teta, boby. Zatím jsme jen ve fázi, že si nadáváme ve chvíli kdy toto slovo někdo vysloví v nevhodnou chvíli. Ale opisy jsme zatím nezačali používat. Tudíž jseš v tom zatím sama. ale čerstvé pečivo podlouhlého tvaru může být dobré.

Teď mě ještě napadá, že příčina u nás může být ta,že většinu času jsme doma samy a tatínek chodí až večer z práce, staršího sourozence nemáme. :nevim: Tudíž stačí když se krotím já. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uživatel je onlinePetra Z
Hvězda diskuse 52174 příspěvků 04.01.11 14:06

Liz :palec: :palec:
Já teda nesmím vyslovit dudlík–Mates si ho pojmenoval bibi…
a popo---to je jeho polštářek…
jinak mluvíme normálně…
jooo občas nesmím říct babička :-D hned vola babičkoj babičkoj…
tak říkám prostě Dana :-D

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 04.01.11 14:12

Tak takové opisy my používáme neustále. Někdy mám pocit, že mluvím POUZE v šifrách.
Bohužel si nemůžu zrovna na nic vzpomenout :lol:

Kamilenka
Kecalka 248 příspěvků 04.01.11 14:54

Jo jo zrovna dneska dopoledne jsme se tomu s přítelem zasmáli :-) Naše dvouletá dcera teď nechce venku moc chodit a když jdeme ven, chce pořád nosit, nebo jezdit na sáňkách. Chtěli jsme jí ale vytáhnout na prochajdu, tak přítelovi říkám, že než malou oblíknu, aby schoval „to co jezdí na sněhu“ než s ní vyjdu ven na zahradu. A naše holčička povídá: „neschovávej sáňky, ťapat nebudeš“.. a bylo hotovo :-)

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34282 příspěvků 04.01.11 14:58

hezky :-)
u nas zatim dobry, akorat nesmim mluvit moc unahlene o jidle a koupani :-) moc se na to tesim

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 04.01.11 15:00

:mrgreen: U nás používáme „tu gumovou věc“ (dudlík) nebo tamto s tamtím (většinou dudlík + spací medvídek) a pak podle oblíbenosti - dlouhý žlutý plod, kulaté oranžové ovoce…

Babi budu muset taky odbourat, když si na to nedám pozor, tak tam chce hnedka jít :roll: :lol:

luon
Ukecaná baba ;) 1496 příspěvků 04.01.11 15:05

Tak třeba: Mám někdy udělat k večeři takové to placaté? (V překladu: Mám někdy upéct palačinky?)
Starší syn je právě nemocný, manžel se na mě včera podíval a zeptal se: Jak to uděláme zítra s tím orlem? Chvíli jsem na něj naprosto nechápavě koukala a pak mi došlo, že se ptá, jestli už půjdou zítra se synem cvičit do sokola :lol:

Alenka
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 04.01.11 15:39

Tak my taky šifrujeme..bohužel to někdy manželovi nedojde a když šifruju např. kup v obchodě pečivo do ruky, tak mažel se na mě podívá a řekne - co? jako rohlíky??? A je vymalováno, pak slyším, ja chci rohlík… :roll:

IMI
Závislačka 2766 příspěvků 04.01.11 16:27

Jo pouzivame - to cerny s mlikem-kafe-chce ho hned varit, ta, jejiz jmeno se nerika-babicka-hned taha obleceni a chysta se na cestu, kulatej nesmysl-balon-jde hrat okamzite fotbal a pokud nemame s sebou balon, musime koupit atd.

laducha
Generální žvanilka 21742 příspěvků 04.01.11 16:33

:mrgreen:
Taky šifruju, ale teď jsem si vzpomněla jen na „školní pomůcky“…křídy, pastelky,.., malá by pořád malovala a někdy to fakt nejde :wink:
A vůbec nemůžu používat slovo „dobrý“ (třeba film), to hned vyřvává ko-ko, ko-ko 8-)

PitbulLenka
Zasloužilá kecalka 823 příspěvků 04.01.11 19:38

Ahoj, tak u nás musíme šifrovat hlavně kolu, říkáme to černý tekutý, protože jak vidí nebo slyší kola, tak se může zbláznit :-) . A pak když si chci vzít třeba kousek čokolády, tak musim pustit u dřezu vodu, aby neslyšela šustit obal a stejně je hned u mě a ptá se co mam v puse a to se třeba dívá na telku- někdy si říkám, že slyší až za roh :lol: , nic před ní neutajim!!!!

QQQQ
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.11 19:45

Tak my šifrujeme taky a to je našim už 6 a 7 let. Hlavně tu kolu, brambůrky, nebo když chceme jet sami do Ikey- to by jim bylo líto, že je nevezmeme tak šifrujeme :lol:

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 04.01.11 19:47

Děkuji za příspěvky..Koukám, že vedou pochutiny všeho druhu. :mavam:

Bociamy
Kelišová 5394 příspěvků 04.01.11 21:44

To je tak krásná diskuse :potlesk: :lol: Se tady nahlas směju a jsem zvědavá, co jednou budeme vymýšlet my:-)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Počtení v nové rodině Karla Janečka: On a kněžka si jej prohlížejí na obálce

V nové rodině Karla Janečka se teď čte časopis Forbes a ne jen tak pro nic za... číst dále >

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >