Síla jizvy po sekcích

Anonymní
20.4.20 22:37

síla jizvy po sekcích

Dneska jsem se svým gynekologem probírala otázku třetího těhotenství. Mám za sebou 2 sekce. Říkal, že vyloženě zakázat mi to nemůže, ale doporučit úplně taky ne. Jsem si vědoma jistých rizik. Jizvu měřil má 5mm, což je prý hraniční.
Těhotná nejsem.
Nemám vůbec představu, jak moc by se jizva ztenčila v průběhu těhotenství.
Máte někdo zkušenost?
Prosím o anonym, nepotřebuju, aby každý věděl, že uvažujeme o třetím.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2550
20.4.20 22:57

My to budeme řešit na podzim, takže se háčkuju. Jinak když jsem to předem řešila, tak je to strašně individuální. Kde o velikost mimča, jak bude uložené… Určitě budeš rovnou riziková.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.20 23:02
@Sashie píše:
My to budeme řešit na podzim, takže se háčkuju. Jinak když jsem to předem řešila, tak je to strašně individuální. Kde o velikost mimča, jak bude uložené… Určitě budeš rovnou riziková.

S rizikovostí počítám. Velikost mimina by byla velmi pravděpodobně malá, když vezmu váhu předchozích dětí(obě do 2,5kg)
Je mi jasný, že je to individuální.

• Citovat
  • Nahlásit
5920
20.4.20 23:05

Holky, a po první sekci vás při dalším těhotenství nějak víc hlídali? Nebo se to řeší až u případné třetí sekce? A odkdy měří jizvu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2995
20.4.20 23:08

Jsem po 2 sekcich nyni ve 34tt a jako rizikova vedena nejsem ;) A to jsem u druheho mela rupturu :zed: Jizvu zatim merili jen odhadem a je v pohode, nikde se nezuzuje. Poradne mereni bude v cca 36.tt v prvni poradne v porodnici, kde se pry rovnou domluvime na terminu sekce. Obe deti byly mensi (max 3kg).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.20 23:08

@Marcelka146 u druhého těhotenství jizvu nikdo nehlídal, nekontroloval nic. Ani s ní nebyl žádný problém. Mě jí změřil doktor na základě toho, že přemýšlíme o třetím dítěti. Kouknul, jestli nejsou srůsty.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.20 23:09
@luci.no píše:
Jsem po 2 sekcich nyni ve 34tt a jako rizikova vedena nejsem ;) A to jsem u druheho mela rupturu :zed: Jizvu zatim merili jen odhadem a je v pohode, nikde se nezuzuje. Poradne mereni bude v cca 36.tt v prvni poradne v porodnici, kde se pry rovnou domluvime na terminu sekce. Obe deti byly mensi (max 3kg).
:palec: super právě si mi nalila trochu optimismu do žil. Rupturu si měla v tedy v těhotenství?
  • Citovat
  • Nahlásit
2550
20.4.20 23:10

@Marcelka146 tak je i o to, jestli jsi měla s jizvou nějaké potíže, jestli třeba bolela. Mně doktor nehlídal víc, ale byla jsem poučena, že jakmile by mě bolela, tak okamžitě mazat do nemocnice či mu volat. Jizvu mi měřil při klasickém ultrazvuku, ne speciálně navíc. Ale neměla jsem žádné obtíže, i když jsem měla druhé 4,25 kg :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2995
20.4.20 23:15
@Anonymní píše: :palec: super právě si mi nalila trochu optimismu do žil. Rupturu si měla v tedy v těhotenství?

U druheho byl pokus o vaginalni porod. Kdy to ruplo nevim. Na sale se dr docela zdesila. Jen me lehce bolel podbrisek. Ale to jsem prisuzovala kontrakcim, ktere stejne nevedly k otevirani (po vyvolani kvuli odtoku plodovky).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1139
20.4.20 23:20

Je to opravdu hodně individuální, při druhém sc jsem měla jizvu slabou, doktor při operaci říkal, že mohu být ráda, že se nespustil spontánní porod, děloha by to prý s největší pravděpodobností nevydržela, jelikož ale už tehdy věděl, že chci ještě třetí dítě, slíbil, že vše zašije, jak nejlépe to půjde. Při třetím těhotenství jsem žádné výraznější problémy, krom občasných bolestí, neměla a jizva prý byla naprosto ukázková a zvládla by i přirozený porod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14066
20.4.20 23:20

Prvni porod akutni SC. Na zacatku dalsiho tehotenstvi mi jizvu nikdo nesledoval. Tesne pred druhym porodem jsem mela 2mm, pred tretim pohodovych 6mm.. Treti sekci mi nikdo nezakazoval, jen doporucili pockat 3 roky. Ctvrtou sekci mi silne nedoporucili… pry velke srusty. Takze u 3 deti koncim, ale stejne to tak bylo puvodne v planu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5368
20.4.20 23:30

3. těhotenství po 2 sekcích bylo moje nejlepší. Dítě narozeno 38+3, velké 3.3kg :palec: Doktor vůbec nic neříkal, že by to bylo riziko. Bylo po 5 letech od předchozí sekce, ta 4r od první. Změřili mi před porodem tuším 3mm? Prostě nějaký standard. Šla jsem na měření a dr. rikala, zda vím, proč tam jdu. A já ze jo, že mám dvě sekce za sebou..a ona Jen dvě? Já myslela 3 :lol: :lol: Tak prej dobrý. Hele, byla jsem tam s expertkou, co měla 5.sekci! :lol: I ta běhala po venku, jizva nějak podobně, rodila 37+1 myslím :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.20 08:17

@mau-mau já bych měla od poslední sekce víc jak 6 let.

• Citovat
  • Nahlásit
5368
21.4.20 08:38
@Anonymní píše:
@mau-mau já bych měla od poslední sekce víc jak 6 let.

Já bych do toho šla, jelikož jsem sama šla a všechno v pořádku :lol: :mrgreen: Ale záruční list na to pro tebe nemám. Já myslím, že to dopadne dobře téměř u každé, co má 3 sekce. Znám jich spoustu a spousta jich je i tady na emiminu. Dokonce ani tamta s těmi 5 sekcemi se nenechala sterilizovat, očekávám za chvíli další info o šestce na cestě :lol: Mně řekli, že ať klidně přijdu pro další miminko. Ale hlavní problém je, že 4 děti nechci :mrgreen: Jak říkám, moje nejlepší těhotenství a ta moje holčička z něj je fakt zlatíčko a smíšek, jsem fakt ráda, že ji mám :srdce: Ale já to tak měla od počátku, že chci 3. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
491
21.4.20 08:45

Za mě to bylo také v pohodě. A to jsem otěhotněla 8 měsíců po druhé sekci. Myslela jsem, že budou vyšilovat a ono nic. Jizvu mi vůbec neměřili, protože doporučili další plánovanou sekci a to je prý jizva vůbec nezajímá - to jen v případě pokusu o vaginální porod, ale to mi rovnou řekli, že nepůjde. Já ani nechtěla.
Navíc mi doktorka řekla, že většinou je jizva na na děloze po druhé sekci pevnější než po první.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat