Nerovnoměrný růst miminka na utz

Anonymní
20.4.20 20:14

Nerovnoměrný růst miminka na utz

Ahoj holky,
Byla jsem u svého gynekologa na pravidelné kontrole po měsíci. Dělal mi utz aby věděl, jak malý roste. Přemeroval hlavu, bříško, stehenní kost a všimla jsem si, že mu tam skákali docela dost rozdílné odhady stáří tehotenstvi. Malý byl do teď vždycky napřed, tak jsem byla klidná. Ale teď byl např. pri měření stehenní kosti odhadem o týden menší. Doktor mi ale řekl, že roste pěkně a tím to uzavřel. Mě to ale vrtá hlavou. Jsem blba, měla jsem se zeptat, ale ta kontrola byla s ohledem i na tuhle situaci tak rychlá, že jsem byla během 10 minut venku a teď z toho mám těžkou hlavu. Koukal na pupečník a asi na průtok? To nevím, prostě tam v tom místě, kde mi ukazoval pupečník pouštěl nějaké barevné zabarveni. No, jsem z toho jelen. Jsem prvorodička a ze všeho jsem vyjukuka. Na kontrolu jdu za 2 týdny, teď jsem 25+6. Děkuju za rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11659
20.4.20 20:18
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
Byla jsem u svého gynekologa na pravidelné kontrole po měsíci. Dělal mi utz aby věděl, jak malý roste. Přemeroval hlavu, bříško, stehenní kost a všimla jsem si, že mu tam skákali docela dost rozdílné odhady stáří tehotenstvi. Malý byl do teď vždycky napřed, tak jsem byla klidná. Ale teď byl např. pri měření stehenní kosti odhadem o týden menší. Doktor mi ale řekl, že roste pěkně a tím to uzavřel. Mě to ale vrtá hlavou. Jsem blba, měla jsem se zeptat, ale ta kontrola byla s ohledem i na tuhle situaci tak rychlá, že jsem byla během 10 minut venku a teď z toho mám těžkou hlavu. Koukal na pupečník a asi na průtok? To nevím, prostě tam v tom místě, kde mi ukazoval pupečník pouštěl nějaké barevné zabarveni. No, jsem z toho jelen. Jsem prvorodička a ze všeho jsem vyjukuka. Na kontrolu jdu za 2 týdny, teď jsem 25+6. Děkuju za rady.

Chce to klid a poslouchat doktora..kdyz říká je to v pořádku je to v pořádku..hlavně ano jsou to ODHADY a je jedné ze to ne vždy bude sedět..a ano byly to průtoky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1348
20.4.20 20:20

Bud v klidu, nasi male tyhle hodnoty litaly +- 2 tydny (jinak hlava jinak stehno, jinak brisko). Ono staci kousicek a ty odhady se lisi. Navic cim je tehotenstvi pokrocilejsi, tim jsou ty odhady nepresnejsi. O vaze ani nemluvim, me doktorka vystresovala ke konci tehotenstvi, ze holcicka je mala :roll: No mala se nakonec opravdu narodila a tim vahovym odhadem se dr trefila, ale kazdy vahovy odhad byl mensi a mensi a v porodnici na prijmu byl uplne nejnizsi :lol:. Kdyby byl nejaky problem, tak ti to doktor urcite rekne. Ja mela pak v papirech napsano neco o moznosti rustove retardace plodu. Doktorka mi vysvetlila, ze to tam.musi napsat, ale ze se nic nedeje. Jinak chapu, ze ses nestihla na nic zeptat, ja rodila pred necelym rokem kdy byl klid, ale g kazfy kontroly jsem byla nervozni a pak doma ty lekarsky zpravy lustila s internetem :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
302
20.4.20 20:23

Ahoj, me prave doktorka nikdy ty odhady nerikala, promerila si to a rekla, ze je vse v poradku, maximalne mi rekla odhad vahy… ja z toho byla nejdriv nestastna, ze nic nevim, ale zpetne jsem rada, protoze bych se v tom taky stourala, ono si myslim, ze je normalni, kdyz to trochu lita :) :lol: kdyz doktor rikal, ze je vsechno v pohode, tak urcite je neboj :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.20 20:27
@Staniii píše:
Ahoj, me prave doktorka nikdy ty odhady nerikala, promerila si to a rekla, ze je vse v poradku, maximalne mi rekla odhad vahy… ja z toho byla nejdriv nestastna, ze nic nevim, ale zpetne jsem rada, protoze bych se v tom taky stourala, ono si myslim, ze je normalni, kdyz to trochu lita :) :lol: kdyz doktor rikal, ze je vsechno v pohode, tak urcite je neboj :kytka:

Taky bych klidně byla pro, abych to neviděla. Ale vidím to bohužel na obrazovce ultrazvuku ty odhady:-D váhu mi ani teď neřekl, ve 21 tt váha odpovídala.

• Citovat
  • Nahlásit
1995
20.4.20 20:34

Taky jsem to tak měla s dcerou. Hlava odpovídala třeba 21., bříško 19., noha 23. Doktor nic neříkal, tak jsem to neřešila.
Důležité je, že miminko celkově roste a přibývá a daří se mu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.20 20:42

Děkuji, docela jste mě uklidnili :-) musím víc věřit doktorovi a min hledat kraviny na netu :-D

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat