Reklama

Společného jmění manželů (SJM) po rozvodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.18 08:14
SJM po rozvodu

Dobrý den, mám pár dotazů. Za pár týdnů se s manželem rozvádíme. Předpokládám, že hned po nabytí právní moci zažádá o SJM, dohoda přes veškerou snahu není možná. Ve společném vlastnictví máme dvě splacené auta, splacený byt, splaceno chatu a muž získal darem dům, ve kterém žije. V manželství jsme si vzali hypotéku na rekonstrukci našeho bytu a toho domu. V bytě žiji já s dětmi, v domě on s jeho novou partnerkou. Chci se zeptat, jak se v tomto případě bude majetek dělit? Předpokládám, že bude chtít, aby se vše prodalo a šlo to napůl, jenže já jsem deset let do hypotéky také dala peníze, mám na to nárok?
Pak se chci zeptat na poplatky soudu při dělení majetku?
Jak dlouho cca trvá soud o majetek?
Kdy přijde první stání?
Bere se vpotaz, kdo za rozpad manželství může?

Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56894 příspěvků 22.03.18 08:19
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám pár dotazů. Za pár týdnů se s manželem rozvádíme. Předpokládám, že hned po nabytí právní moci zažádá o SJM, dohoda přes veškerou snahu není možná. Ve společném vlastnictví máme dvě splacené auta, splacený byt, splaceno chatu a muž získal darem dům, ve kterém žije. V manželství jsme si vzali hypotéku na rekonstrukci našeho bytu a toho domu. V bytě žiji já s dětmi, v domě on s jeho novou partnerkou. Chci se zeptat, jak se v tomto případě bude majetek dělit? Předpokládám, že bude chtít, aby se vše prodalo a šlo to napůl, jenže já jsem deset let do hypotéky také dala peníze, mám na to nárok?
Pak se chci zeptat na poplatky soudu při dělení majetku?
Jak dlouho cca trvá soud o majetek?
Kdy přijde první stání?
Bere se vpotaz, kdo za rozpad manželství může?Děkuji.

nic prodávat nemusíte, ale budete jeden druhého vyplácet. Dům dostal darem, ten do sjm nespadá. Leda prachy na rekonstrukci. není fakt nutné nic prodávat. postup - nacennění movitého i nemovitého majetku, doložení nákladů na rekonstrukce atd.. pak rozdělení. Návrh na soud, stání můžete mít za měsíc a taky za půl roku. Táhnout se to bude tak dlouho, dokud prostě s rozhodnutím budete souhlasit. Příčina rozpadu nikoho nezajímá. Jako myslíš, že dostaneš víc, když Tě opustil? to fakt ne :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.18 08:19

Jo a ještě jestli soud bere vpotaz, že kdybychom prodali byt, že bych neměla kam s třemi dětmi jít a na vyplacení bych taky neměla.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.18 08:20

@martina.se On ale vše prodat prostě chce. A já na vyplacení prostě nemám.

martina.se
Hvězda diskuse 56894 příspěvků 22.03.18 08:22
@Anonymní píše:
@martina.se On ale vše prodat prostě chce. A já na vyplacení prostě nemám.

tak to potom bude těžké.. pak se asi bude muset majetek prodat. Pokud nemáš na vyplacení :think: ale o tom rozhodne soud. Je totiž otázkou, jak to bude, pokud bys s dětmi neměla kde bydlet :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.18 08:24

@martina.se On se brání tím, že on taky platí hypotéku, tak že já mohu platit někde nájem.

lasička1
Echt Kelišová 8017 příspěvků 22.03.18 08:29

Hodnota dvou aut a chaty není rovna hodnotě bytu? Že by se prodaly dvě auta, chata, peníze si ponechal manžel a tobě by zbyl byt.

martina.se
Hvězda diskuse 56894 příspěvků 22.03.18 08:31
@Anonymní píše:
@martina.se On se brání tím, že on taky platí hypotéku, tak že já mohu platit někde nájem.
:think: svým způsobem má pravdu.. otázkou je hodnota všech věcí. jestli by ses třeba všeho ostatního nevzdala a nezůstal Ti byt.. protože pokud ne, tak ho prostě budeš muset vyplatit, a to pokud na to nemáš, tak prodat nemovitost :think:

zrcadlo
Kelišová 6623 příspěvků 22.03.18 08:38
@lasička1 píše:
Hodnota dvou aut a chaty není rovna hodnotě bytu? Že by se prodaly dvě auta, chata, peníze si ponechal manžel a tobě by zbyl byt.

Plus k tomu připočíst polovinu splátek hypotéky na ten jeho dům - psala, že to platí 10let, tak to nebude zanedbatelná částka.

martina.se
Hvězda diskuse 56894 příspěvků 22.03.18 08:46
@zrcadlo píše:
Plus k tomu připočíst polovinu splátek hypotéky na ten jeho dům - psala, že to platí 10let, tak to nebude zanedbatelná částka.

jj, dělí se vše, včetně už zaplacených hypoték

zoidberg
Extra třída :D 11459 příspěvků 22.03.18 09:19
@Anonymní píše:
@martina.se On se brání tím, že on taky platí hypotéku, tak že já mohu platit někde nájem.

Když mu necháš všechno ostatní, tak zbytková hodnota jeho podílu na bytu bude určitě menší. Na to bys nejspíše hypotéku dostala a zvládala platit. Splátka bude určitě nižší než nájemné.

canaglia
Závislačka 3615 příspěvků 23.03.18 08:59
@Anonymní píše:
@martina.se On ale vše prodat prostě chce. A já na vyplacení prostě nemám.

Nejlepší by bylo zajít za nějakým mediátorem, který je zároveň advokátem, sepsat, co kdo do SJM vložil (včetně splátek hypotéky na jeho dům, odhadnout hodnotu, spočítat, kolik by každému mělo zbýt a vypořádat. Většinou spory pramení z neznalosti. Ale chce to opravdu mediátora a ne jen vlastního advokáta, protože to je odborník na spory, mediátor je odborník na dohody.

Phenomene 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.03.18 14:12
@canaglia píše:
Nejlepší by bylo zajít za nějakým mediátorem, který je zároveň advokátem, sepsat, co kdo do SJM vložil (včetně splátek hypotéky na jeho dům, odhadnout hodnotu, spočítat, kolik by každému mělo zbýt a vypořádat. Většinou spory pramení z neznalosti. Ale chce to opravdu mediátora a ne jen vlastního advokáta, protože to je odborník na spory, mediátor je odborník na dohody.

To je moc dobre napsane a kdyby to slo, tak se pod to podepisu. :palec:

salamio
Ukecaná baba ;) 1686 příspěvků 24.03.18 02:55

Taky bych se pod to podepsal. Nicméně jsem byl dotlačen do situace, kdy není jiná možnost než spor. Ale má to i svá pozitiva - třeba zrovna předevčírem, při druhém soudním jednání o určení výchovy a výživy, byla (budoucí) ex přinucena přiznat do protokolu, že jí nejde o výživné pro dítě, ale o peníze na hypotéku na její barák.

canaglia
Závislačka 3615 příspěvků 24.03.18 08:56
@salamio píše:
Taky bych se pod to podepsal. Nicméně jsem byl dotlačen do situace, kdy není jiná možnost než spor. Ale má to i svá pozitiva - třeba zrovna předevčírem, při druhém soudním jednání o určení výchovy a výživy, byla (budoucí) ex přinucena přiznat do protokolu, že jí nejde o výživné pro dítě, ale o peníze na hypotéku na její barák.

Nepošlete mi protokol? Jaké jsou aktuální návrhy?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama