Prodej "manželova" auta

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.18 08:20
Prodej "manželova" auta

Dobrý den, budeme se s manželem rozvádět a já řeším, jak získat peníze, na kauci na byt. Jsem na mateřské a u rodičů nechci žít věčně :-(. Máme v SJM 2 auta s tím, že jedno bylo koupeno mě, ale bohužel ho manžel napsal na sebe. Ví někdo, jestli toto auto můžu prodat, když se jedná o společné jmění, ale na TP je jeho jméno? Ani jedno z aut není zatíženo leasingem, máme jediný dluh hypotéku. Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 19.03.18 08:23
@Anonymní píše:
Dobrý den, budeme se s manželem rozvádět a já řeším, jak získat peníze, na kauci na byt. Jsem na mateřské a u rodičů nechci žít věčně :-(. Máme v SJM 2 auta s tím, že jedno bylo koupeno mě, ale bohužel ho manžel napsal na sebe. Ví někdo, jestli toto auto můžu prodat, když se jedná o společné jmění, ale na TP je jeho jméno? Ani jedno z aut není zatíženo leasingem, máme jediný dluh hypotéku. Děkuji

pokud jste ho kupovali v manželství, tak je fuk, kdo ho má na sebe napsané..

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 2039 příspěvků 19.03.18 08:25
@martina.se píše:
pokud jste ho kupovali v manželství, tak je fuk, kdo ho má na sebe napsané..

To jo, ale bez majitele ho neprodá.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33505 příspěvků 10 inzerátů 19.03.18 08:26
@Anonymní píše:
Dobrý den, budeme se s manželem rozvádět a já řeším, jak získat peníze, na kauci na byt. Jsem na mateřské a u rodičů nechci žít věčně :-(. Máme v SJM 2 auta s tím, že jedno bylo koupeno mě, ale bohužel ho manžel napsal na sebe. Ví někdo, jestli toto auto můžu prodat, když se jedná o společné jmění, ale na TP je jeho jméno? Ani jedno z aut není zatíženo leasingem, máme jediný dluh hypotéku. Děkuji

Ahoj, přečti si to tady , odpovídá na podobný dotaz právnička.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 19.03.18 08:28
@Kfětoslava píše:
To jo, ale bez majitele ho neprodá.

tak jako předpokládám, že pokud ho pořizovali pro ni, tak chlap snad nebude padlej na hlavu a může to vyřídit, ni? nebo zakladatelce stačí plná moc..

vertunka
Závislačka 4720 příspěvků 19.03.18 08:30
@martina.se píše:
tak jako předpokládám, že pokud ho pořizovali pro ni, tak chlap snad nebude padlej na hlavu a může to vyřídit, ni? nebo zakladatelce stačí plná moc..

No pokud se rozvadeji ve zlem… :nevim:

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16951 příspěvků 19.03.18 08:30
@martina.se píše:
tak jako předpokládám, že pokud ho pořizovali pro ni, tak chlap snad nebude padlej na hlavu a může to vyřídit, ni? nebo zakladatelce stačí plná moc..

Při rozvodu? To asi dobrovolně nepůjde asi nic, jen tak tipuju.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 19.03.18 08:30
@vertunka píše:
No pokud se rozvadeji ve zlem… :nevim:

jako jasné, no :think:

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 2039 příspěvků 19.03.18 08:30
@martina.se píše:

Kdyby byla možná domluva, zakladatelka by nepsala dotaz, ale šli by ho prodat. Já si spíše myslím, že nastávající ex operuje tím, že je to jeho. Samozřejmě domluva je ideální řešení.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 19.03.18 08:31
@Kobliha51 píše:
Při rozvodu? To asi dobrovolně nepůjde asi nic, jen tak tipuju.

a tak jsou lidi, co se domluví, no.. byl to jen návrh..

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 49496 příspěvků 5 inzerátů 19.03.18 08:31
@martina.se píše:

Pak by se adi neptala.
Bez jeho souhlasu( plne moci) to neprodas

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 19.03.18 08:31
@Kfětoslava píše:
Kdyby byla možná domluva, zakladatelka by nepsala dotaz, ale šli by ho prodat. Já si spíše myslím, že nastávající ex operuje tím, že je to jeho. Samozřejmě domluva je ideální řešení.

jasné, beru.. Jinak jeho není, byť je psané na něj.. @Tiger-lily to vystihla přesně

terinka4444
Hvězda diskuse 68486 příspěvků 19.03.18 08:36
@martina.se píše:
jasné, beru.. Jinak jeho není, byť je psané na něj.. @Tiger-lily to vystihla přesně

ale bez něj ho neprodá. I když je společné.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.18 08:40

Děkuji vám. Domluva možná není. Předpokládám, že ho spíš opře o první zeď, než abych z něj něco po rozvodu měla. Bohužel mi trvalo 7 let, než jsem zjistila jak moc zlý je to člověk.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 19.03.18 08:50
@Anonymní píše:
Děkuji vám. Domluva možná není. Předpokládám, že ho spíš opře o první zeď, než abych z něj něco po rozvodu měla. Bohužel mi trvalo 7 let, než jsem zjistila jak moc zlý je to člověk.

tak pak fakt přes soud, přes vypořádání majetku :think:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >