Sjogrenuv syndrom

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
586
19.1.22 15:47

Sjogrenuv syndrom

Dnes mi doktorka rekla tuto diagnozu. Jeste me teda cekaji nejake vysetreni. Ja mam sucho v ustech, malo slin, problemy se sliznici v ustech a kvuli tomu vysokou kazivost. Artrozu mi diagnostikovali uz davno. Rekli mi co delat s tou suchosti v ustech. Jen me zajima jestli se to muze rapidne zhorsit. Cetla jsem jak to postihuje klouby a vlastne lecba krom kortikoidu zadna neni. Jsem z toho takova na houby, autoimuni nemoc mi tu jeste chybela. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4929
19.1.22 16:07
@Hvezda70 píše:
Dnes mi doktorka rekla tuto diagnozu. Jeste me teda cekaji nejake vysetreni. Ja mam sucho v ustech, malo slin, problemy se sliznici v ustech a kvuli tomu vysokou kazivost. Artrozu mi diagnostikovali uz davno. Rekli mi co delat s tou suchosti v ustech. Jen me zajima jestli se to muze rapidne zhorsit. Cetla jsem jak to postihuje klouby a vlastne lecba krom kortikoidu zadna neni. Jsem z toho takova na houby, autoimuni nemoc mi tu jeste chybela. :(

Ahoj, to mě moc mrzí… se Sjogrenovým syndromem zkušenost nemám, jen jsme se o něm učili ve škole, ale to už je dávno… Moc ti držím palce, ať alespoň není rychlejší progrese, jak dlouho jsi měla symptomy, než se přišlo na dg? Jinak psala jsem ti někdy minulý týden SZ, tak kdyžtak mrkni, vlastně jsem se ptala, co ten pohovor na stacík. Opatruj se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1820
19.1.22 19:33

Jsou i další možnosti. Tedy řešení (asi) u kloubů. svalů a únavě - antimalarika a případně imunosupresiva.
Pošlu Ti do SZ odkaz na jedno video.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat