Deprese antidepresiva

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.1.22 13:20

Deprese antidepresiva

Ahoj holky, mám dg depresi od psychiatra, beru Eliceu a potřebuji poradit jestli to co se mi děje je normální, k dr jdu na kontrolu za tři týdny, nejde o nic závažnýho, spíš jen takové pocity co mám. Beru už měsíc, cítím zlepšení, už nepromarním celé dny v posteli, sem tam něco udělám, ale co je divné, že v jednu chvíli si říkám, že bych to tady nejraději zabalila, nebyla, a pak, třeba večer přemýšlím nad budoucností, jak vyresim něco, zkratka plány do budoucna. Že se to hrozně přece mísí ty moje pocity… v jednu chvíli se cítím skvěle a pak mě třeba přepadne depka, úzkost, výčitky za něco hloupého… ale už to naštěstí netrvá cely den jako predtim. Znamená to, že zabírají? Přijdu si jak blázen když v jednu chvíli přemýšlím že bych nebyla že by to bylo lepší a za tři hodiny plánuju vyřešení problému v budoucnosti…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
19.1.22 13:31

Já teda nedokážu říct, jestli je to normální, ale mám to stejně. Antidepresiva teda beru cca 4 měsíce a ten pocit, že to tu mám zabalit je stále méně častý, ale i teď ho mívám.

• Citovat
  • Nahlásit
372
24.1.22 18:13

Nástup ad je pozvolný, já jsem nyní v 45 dni terapie Elicea 10mg. Stále je to spíš bída, hlavně rána, odpoledne už lepší.

Plný účinek 12 týdnů, neprocházím si tím bohužel nebo bohudík poprvé.

Musíš vydržet, pokrok je pomalý, občas propady, ale posouvá se to stále k lepšímu, já beru teda na úzkosti.

Ja si píšu poznámky několikrát za týden jak mi daný den bylo abych viděl postup i když se může zdát neznatelný.

Drž se je to běh na delší čas. Pomáhá mi pobyt venku, za každého počasí ujít pár km lesem třeba. Prostě se zabavit a trochu unavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.1.22 18:30

CBD olej, pohyb

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
24.1.22 19:31
@kutilsever píše:
CBD olej, pohyb

Mas zkušenost, ze cbd pomaha na uzkosti? Kolik kapek si davas?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
372
24.1.22 19:48

@Jenjen já ho vapuju, teda vapoval jsem, 10%.

Nyní beru Eliceu s escitalopramem a CBD se bohužel váže na takřka stejné receptory, takže jsem skončil ve fázi četby studií ze zahraničí kde je verdikt bohužel 50/50.

Píše se tam o tom, že se neví zda se společně s tímto antidepresivem projeví umocnění jeho účinku pozitivních a nebo těch nežádoucích.

Tak jsem ho raději přestal používat i když se přiznám, stačí mě si desetkrát potáhnout a do pár minut spím jako dudek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
24.1.22 19:59

@Alwin aha. Diky za info 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu